Sekas lietotājiem pēc Meltdown un Spectre likvidācijas | Notepad.lv


Sekas lietotājiem pēc Meltdown un Spectre likvidācijas

Microsoft Intel Spectre Meltdown

autors: samurajs

Atbildēt | Sūtīt vēstuli | |

Pēc Microsoft izdotā atjauninājuma KB4056892 ievainojamību Meltdown un Spectre likvidēšanai pesimisti prognozēja datoru un serveru veiktspējas krišanos līdz 30%. Par laimi tik traki laikam nebūs. Microsoft Windows and Devices Group viceprezidents Terijs Maijersons publicējis apjomīgu skaidrojumu, no kura mūs interesē šis:

1. Ja jums ir Windows 10 uz jaunākā procesora - Skylake, Kaby Lake vai jaunāks - veiktspējas zudums mērāms līdz pāris procentiem, un aizkaves pieaugs par dažām milisekundēm. User vulgaris visticamāk neko arī nemanīs.
2. Ja jums ir Windows 10 uz 2015. gada un vecākiem CPU modeļiem (Haswell u.c.) - veiktspējas zudumi atsevišķos testos ir ievērojami, un visticamāk lietotāji tos pamanīs.
3. Ja jums ir Windows 7 vai Windows 8 uz Haswell vai vecākiem CPU - visi atzīmēs jūtamu veiktspējas krišanos.
4. Ja jums ir Windows Server ar jebkuru CPU, un lietojat aplikācijas ar intensīvu I/O trafiku - tur veiktspējas zudumi būs vislielākie. Īpaši tad, ja uz Windows Server būs ieslēgta nedrošā (untrusted) koda izolācija. Te nu katram pašam jālemj, kas svarīgāks - veiktspēja vai drošība, un jāizvēlais pareizais balanss.

Secinājums: Ideāls biznesa plāns gan Microsoftam, gan Intelim. Tagad visiem ar skubu jāskrien pēc Windows 10 licencēm, un ja nav pirmā svaiguma dators - jākrāj naudu jaunam. Tā vien liekas, ka Meltdown un Spectre radīti apzināti ar tālejošu nodomu...

Attēlā: patiešām uz 8. paaudzes Intel CPU KB4056892 ietekme ir minimālaKomentāri

 1. Raivix : 11 Janvāris 2018 14:11:28 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Bet padomājiet taču.. Vai tiešām būtu vajadzīgi 20 gadi, lai atklātu, ka CPU kešs nav drošs? Jau saknē man šis likās neticami.

 2. macbeton : 12 Janvāris 2018 22:15:33 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Iedo jēpast, aizsūtīš sav swap fail.
  Moš tu izlobīs man parol.

 3. IDDQD : 16 Janvāris 2018 18:05:40 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Just business.

Pievienot komentāruDigitālās foto kamerasDigitālās foto kameras