Google strikti ierobežos Android aplikāciju okšķerēšanu | Notepad.lv

Mājas lapu izstrāde

Google strikti ierobežos Android aplikāciju okšķerēšanu

Google Android

autors: samurajs

Atbildēt | Sūtīt vēstuli | |

Google sākusi kampaņu, kuras rezultātā Android aplikācijām jākļūst daudz tīrākām, bez slēptām funkcijām. Vispirms tiek aizliegts rādīt reklāmu uz tālruņa bloķēšanas ekrāna, ko pamanījās izmantot pat tāda kādreiz populāra lietotne kā ES File Explorer (bezmaksas versija). Ir gan daži izņēmumi kā viedtālruņi ar preinstalētiem Amazon servisiem. Amazon pārdod atsevišķas ierīces ar atlaidēm; par to viņiem atļaus rādīt reklāmu.

Otrais - vairs nevarēs programmai - primitīvam lukturītim vai spēlītei bez vajadzības noteikt atļaujas pieslēgties mikrofonam, kamerai vai zvanīšanas aplikācijai. Skaidrs, ka šādām lietotnēm tas nav vajadzīgs, un permisijas tiek izmantotas datu vākšanai. Turpmāk par katru šādu piekļuves atļauju lietotājam būs jāsaņem izsmeļošs skaidrojums, kam tas ir vajadzīgs.

"Ja aplikācija vāc un nosūta personiskos datus, kas nav saistīti ar tās funkcionalitāti, pirms datu vākšanas sākuma programmai jāsniedz strikts skaidrojums par to, ko ar šiem datiem darīs. Savukārt lietotājam jātiek dotai iespējai piekrist vai atteikties," rakstīts jaunajos Noteikumos.

Šīs prasības attieksies uz visām aplikāciju funkcijām. Piemēram, ja programma gribēs sūtīt telemetriju vai crash report, tā nedrīkstēs sūtīt lietotāja instalēto lietotņu sarakstu. To varēs tikai tad, ja lietotājs tam piekritīs. Viss minētais attieksies arī uz tām aplikācijām, kas instalētas no avotiem ārpus Play Store. Par to atbildēs iebūvētais Android antivīruss Play Protect. Izstrādātājiem tiek dotas 60 dienas, lai savestu kārtībā savas aplikācijas. Pēc tam Play Protect marķēs šo programmatūru kā "potenciāli bīstamu" un brīdinās lietotāju.Komentāri

  serveris.lv
 1. nabadanga : 4 Decembris 2017 19:05:28 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Jā, un visi lasīs "striktos skaidrojumus par to, ko ar šiem datiem darīs". Nesmīdiniet! Iebūvētais Android antivīruss Play Protect pagaidām nevelk uz antivīrusa titulu - Android Security Apps Provide Better Protection than Google Play Protect - https://www.av-test.org/en/news/news-single-view/android-security-apps-provide-better-protection-than-google-play-protect/.
  _________________
  If you spend more on coffee than on IT security, you will be hacked.

 2. ruukjis : 5 Decembris 2017 11:49:05 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli


  Citēt:
  Google strikti ierobežos Android aplikāciju okšķerēšanu

  Nevar būt, ka es esmu vienīgais, kas šajā teikuma saskata ironiju...

 3. uldics : 5 Decembris 2017 17:20:16 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Tas, protams, neattieksies uz paša Gugoļa ražotajiem, visiem vajadzīgajiem un visur okš... integrētajiem appiem.

 4. GuntOn : 5 Decembris 2017 18:00:07 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Jap, es arī gribēju teikt līdzīgi. Drīzāk Google taisās samazināt okšķerēšanas konkurenci.

 5. uldics : 6 Decembris 2017 6:46:40 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Androīds pamazām palicis par kaut ko starp Windows 95 un 10. Gan uzturēšanas problēmas, kā kas tā visa sistēma jāpārliek, gan 1984 kad epasta apps katru reizi ar popupiem apgalvo, ka nespēs strādāt ja nedabūs pieeju kamerai un kam tur vēl, ko esu nogriezis.

Pievienot komentāruDigitālās foto kamerasDigitālās foto kameras