Amazon patentē pašiznīcināšanās mehānismu droniem-kurjeriem | Notepad.lv


Amazon patentē pašiznīcināšanās mehānismu droniem-kurjeriem

Amazon

autors: samurajs

Atbildēt | Sūtīt vēstuli | |

Amazon ir pirmais internetveikalu tīkls, kas pārredzamā nākotnē plāno piegādāt preces ar dronu palīdzību programmas "Amazon Prime Air" ietvaros. Loģiski, ka lidaparātu kursēšana notiks apdzīvotās vietās. Tagad iedomājamies avarējušu masīvu dronu, kas strauji nesas zemē ar 3 kg smagu paciņu "zobos". Tāds var gan nosist cilvēku, gan izsist braucoša auto priekšējo stiklu. Tiklīdz būs pirmais šāds precedents, visdrīzāk Amazon tiks aizliegts turpināt eksperimentus ar kurjeriem-droniem. Tāpēc tika izstrādāta un nopatentēta vesela "Self-destructing" sistēma.Dronu self-destructing darbosies šādi: ja lidojuma laikā uzrodas kritisks defekts (kaut kas ar dzinējiem vai akumulatoriem) un tā rezultātā lidaparāts sāk krist, vadību pārņem fragmentācijas kontrolieris (“fragmentation controller”). Procesors zibenīgi izskaitļos krišanas trajektoriju, ņemot vērā vēja ātrumu un apkārtnes objektus, un vajadzīgajā momentā dos komandu pašiznīcināšanas ierīcēm. Ar piropatronu un atsperu palīdzību drons sadalīsies tik sīkās daļās, lai tās nenodarītu nopietnu kaitējumu. Pie tam būs iespēja operatīvi koriģēt kur un kādā kārtībā detaļas atdalīsies.Nav zināms, vai Amazon lietos šo metodi, jo pastāv dažādas alternatīvas. Viena no tām ir iebūvēts izpletnis, kas nodrošinātu mīkstu nosēšanos. Pirmā Amazon preču testa piegāde notika 2016. gada 7. decembrī, t.i. pirms gada. Kad izdosies pārvarēt visus birokrātiskos šķēršļus un uzsākt reālu gaisa kurjera komercdarbību, pagaidām vēl miglā tīts.

Komentāri

 1. m_janis : 3 Decembris 2017 19:59:33 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Un kā ar piegādes drošību ? Jau eksistē verķi, kas spēj "sajaukt prātu" dronam un tas piezemējas turpat kur pārtverts. Ja šīs piegādes tiks īstenotas, "veiklie zēni" ātri vien sagādās vajadzīgo tehniku .

 2. Leichttraktor : 3 Decembris 2017 20:06:36 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Tūkstotis darba vietu kaput. Jaunekļi aizbrauc strādāt Anglijā, sievietēm sāk niezēt, ved iekšā imigrantus, lai izvaro viņas "6 stundas no vietas".
  _________________
  Du hast mich gefragt und ich habe dir gesagt!

 3. ruukjis : 4 Decembris 2017 9:13:57 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Tev vajag profesionālu palīdzību...

 4. Leichttraktor : 4 Decembris 2017 9:53:46 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli


  _________________
  Du hast mich gefragt und ich habe dir gesagt!

 5. ruukjis : 4 Decembris 2017 11:14:21 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  ...steidzami.

 6. Evers : 3 Decembris 2017 20:27:34 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Viens no vislielākajiem vergturiem pasaulē tik štuko kā algot mazāk vergus un kā no palikušajiem izspiest vairāk.
  Ja rūpētos par ekoloģiju, praktiskumu un darba vietu saglabāšanu/radīšanu cilvēkiem, tad būtu Amazon velokurjeri kuri tikpat naski kā droni. Bet nu Bezosa pasaules bagātākā cilvēka statuss ir svarīgāks

 7. uldics : 4 Decembris 2017 6:01:44 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Darbavietu saglabāšana ir visai tuvredzīgs arguments. Cik kvadrātmetrus var dienā noslaucīt sētnieks ar slotu un cik ar pareizo traktorīti? Un cik kalorijas tas iztērē un cik pēc tam iztērēs zālēs? Tas pats par pastniekiem. Nāk efektīvākas metodes un nav vajadzīgs katram pīt savu puļķi un akmeni ar ādas sloksnēm kopā, lai pēc divām stundām varētu ēst kokosriekstu. Tā vietā cilvēkam būtu jālieto rievas, lai atrastu ko derīgu. Nepatīk, ka Rīga piemēslota, vot pacel savu nosēdēto un izdomā, ko darīt un kā. Nepatīk sabiedriskais, taisi savu Vunderūber. Arī valstij te būtu kas jādara. Jārada labvēlīgi apstākļi, lai šādas iespējas būtu. Nevis jāpumpē nauda savās priv. kabatās un gudri jāgirš.

Pievienot komentāruDigitālās foto kamerasDigitālās foto kameras