iPhone X pašizmaksa ir 370 USD | Notepad.lv


iPhone X pašizmaksa ir 370 USD

Apple iPhone X

autors: samurajs

Atbildēt | Sūtīt vēstuli | |

Kompānijas IHS Markit inženieri izskaitļojuši Apples jaunākā ražojuma iPhone X detaļu pašizmaksu un nonākuši pie secinājuma, ka tas patiešām ir visdārgākais viedtālrunis pasaulē. Ierīce ar 64 GB atmiņas izmaksā 370.25 $ un to pārdod par 999 $. Salīdzinājumam Samsung Galaxy S8 ar 64 GB atmiņas izmaksā 302 $ un par to prasa stipri mazāk - 720 $. Līdz ar to Apples uzcenojums sastāda +170%, kamēr Samsungam tikai +138%. Protams vārds "uzcenojums" nenozīmē tikai kabatā iebāztu naudu. Veselas inženieru un konstruktoru armijas darbs izmaksāja ne jau maz.

Lauvas tiesa pašizmaksā pieder Samsung OLED displejam, par ko korejieši noplēsa veselus 100 USD. Tālāk nāk tāda korpusa detaļa kā stikla aizmugures vāks, kas reizē izpilda šasijas lomu - tas maksā 61 USD. Nedod dies' to saplēst - remonts oficiālajā servisa centrā izmaksās 549 USD. Nu un tālāk nāk kameru komplekts - tas izmaksājis 35 USD. No čipiem visdārgākie ir procesors A11 (27 USD) un atmiņas mikroshēmas (kopā 33 USD).

Pilnizmēra bilde ar komentāriem - šeitKomentāri

  serveris.lv
 1. LooNeY : 13 Novembris 2017 11:07:51 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Viņi piemirst pieskaitīt darba spēka atalgojumu, kas to liek visu kopā, loģistikas pakalpojumus kas to visu izvadā pa pasauli un neskaitāmas ierīču reklamēšanas maksas lai cilvēki ik uz stūra zinātu par ierīci. ;) + kaut kāds tiešais kompāniju 'profits' no katras pārdotās ierīces + starpnieku 'profits' kas pieskaitās visos etapu posmos.

  Ta nu izaug tā summa no 380$ par plikām komponentēm uz 1000$ par ierīci kura gozējas veikalu plauktā.

  Interesanti vai jeb kad piedāvās tādu opciju - telefons izjauktā veidā pa 'pašizmaksas cenu' ... saliec pats DIY un lieto! Protams bez ražotāju garantijas.... Depo plauktos karinātos visādi samsungi un aifoni kastītē detaļu veidolā un 'saliec pats' ar IKEA step-by-step instrukciju.

 2. Hominidae : 13 Novembris 2017 14:19:45 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Vēl varētu klāt pieskaitīt konstruēšanas izmaksas, sejas kartēšanas un atpazīšanas tehnoloģijas izpētes un ieviešanas izmaksas, kā arī OS pilnveides izmaksas. Jāatceras, ka par iOS pilnveidi un uzturēšanu mēs maksājam, pērkot ierīces, ar Android tālruņiem gan ir savādāk - tur ierīču izstrādātāji par OS noteikti neiekasē tādā apmērā, jo daļu OS uzturēšanas izmaksu sedz Google.

 3. ruukjis : 13 Novembris 2017 16:27:59 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli


  Citēt:
  ...tur ierīču izstrādātāji par OS noteikti neiekasē tādā apmērā, jo daļu OS uzturēšanas izmaksu sedz Google.

  Ja nemaldos šeit pat Notepadā bija raksts par to, ka Androīds "fro free" ir tikai uz papīra, ja gribi tirgot paša ražotu Andrīš telefonu, tev ir jārēķinās ar diezgan iespaidīgām licences naudām. Tobiš pats Andrītis kā tāds ir bez maksas, BET Google playstore, Gmail un Google maps ir licenzējami produkti. Tā cena katram ražotājam ir individuāla, bet nu vidēji ~1$ par ierīci.

Pievienot komentāruDigitālās foto kamerasDigitālās foto kameras