"Gudrā" skanda Google Home Mini pieķerta lietotāju izspiegošanā | Notepad.lv


"Gudrā" skanda Google Home Mini pieķerta lietotāju izspiegošanā

Google Assistant Google Home Mini

autors: samurajs

Atbildēt | Sūtīt vēstuli | |

Tikai 4. oktobrī Google laida tirgū "gudro" skandu Google Home Mini. Tā nav domāta mūzikas atskaņošanai, bet gan kā Google Assistant "auss" - ierīce uztver visas skaņas mājā un nosūta tās uz serveri apstrādei. Skanda ir ļoti kompakta - tikai 115 mm diametrā un maksā 49 dolārus. Normālā stāvoklī ierīcei ir jāpamostas, kad lietotājs pasaka "Hey Google" vai "Ok, Google". Pēc tam seko jautājums, kuru nosūta uz serveri un sistēma pēc analīzes dod atbildi.

Bet ir vēl otrs veids, kā Home Mini atmodināt - īpaša ļoti jutīga skārienpoga, kas aptver visu ierīces augšdaļu. Kad šai pogai pieskaras - ierīce atmostas un vairs neizslēdzas, bet gan sūta visas uztvertās skaņas 24/7 uz mākoni un tur ieraksta. Pēc pieķeršanas Google bija spiesta operatīvi izdot atjauninājumu, kurš minēto pogu atslēdz vispār. Tāpat korporācijai nācās no serveriem izdzēst visu ierakstīto. Minētais defekts izcēlies brāķa skārienpogu dēļ un esot skarts vien "neliels skaits" Google Home Mini ierīču. Toties atjauninājums pienāks visiem un pogas tiks atslēgtas arī visiem. Tā kā turpmāk skandu varēs aktivēt vienīgi ar balss komandu. Vadošo tehnoloģiju mediju žurnālisti un eksperti ir vienisprātis, ka minētais incidents varētu ne tikai negatīvi ietekmēt Home Mini pārdošanu, bet arī liks zaudēt uzticību šāda veida Googles un Amazon produktiem.Komentāri

 1. MeistarsUnVergs : 11 Oktobris 2017 15:53:10 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Savulaik čekisti urba sienās caurumus un ievietoja trubiņas kā mikrafonus, lai noklausītos kādas anekdotes stāsta pretpadomju elementi. Tagad spiegošanas rīkus cilvēki paši ievelk sev mājās un vēl noliek redzamā vietā. Arī pilnībā strādājošs šāds mikrafons spiego, jo ļauj ievākt informāciju Googlei vai Amazonei. Un ir vēl kas - šie OTA atjaunojumi ļauj pie vēlmes ielādēt viņā jebkādu programmatūru, tai skaitā tādu, kas ieraksta visu mājā notiekošo.
  _________________
  Legālās programmatūras lietotāji ir vēl lielāki stulbeņi par legālo narkotiku lietotājiem

 2. Kuņpīzdņbatons : 11 Oktobris 2017 23:25:11 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Balss komandu atpazīšana ir OK, ja sajūgtu ar PLC kas kontrolē mājās elektrību, durvis, logus (jumta, piemēram) un dajebko. Bet ja to "OK google" nevar nomainīt pret savu textu (nē, ne Džarvi!!!), tad uzlocekļa tāds sūds!
  Un arī tas "mākonis" uzlocekļa nav vajadzīgs. Šitai mantiņai noiets būtu privātmājās/savrupmājās kur internets tiek lietots lai lepni paskatītos kontā uz 7ciparu skaitli, saņemtu e-pastu no grāmatvedes, padotu Dreamboxam kodus. Un tas parasti ir kaukāds 14Gā ar Edge ātrumu. Tādas lietas neiet kopā.
  Bet ja varētu caur to fintjiku padot Lexusam komandu "iedarbini motoru".... Visi biezie uzreiz "shut up and take my money!"

Pievienot komentāruDigitālās foto kamerasDigitālās foto kameras