Mozilla palaidis lielo failu apmaiņas servisu Send | Notepad.lv


Mozilla palaidis lielo failu apmaiņas servisu Send

Firefox Mozilla Send

autors: samurajs

Atbildēt | Sūtīt vēstuli | |

Korporācija Mozilla - tā pati, kas izstrādā pārlūku Firefox - pilotprojekta veidā ir startējusi servisu, kas palīdzēs pārsūtīt liela apjoma failus. Kā zināms, email vēstulēm īpaši lielus pielikumus nepievienot. Arī mākoņservisiem kā Dropbox, Box, OneDrive u.c. vismaz bezmaksas profiliem ir dažādi ierobežojumi. Ja nu vajag kādam nogādāt gigabaitu, tad noderēs Mozillas jaunais pakalpojums Send, kas atrodas vietnē https://send.firefox.com .

Kaut arī strikta apjoma ierobežojuma nav, tiek ieteikts sūtīt failus līdz 1 GB. Dati tiek šifrēti, un pēc izvietošanas uz servera tiek ģenerēts URL, ko var ērti aizsūtīt saņēmējam. Lai nesāktos pirātisko filmu izplatīšana, katra saite tiek deaktivēta pēc pirmās lejuplādes, vai pēc 24 stundām. Var izmantot jebkādus pārlūkus un nevajag nekādus add-onus. Viss darbojas maksimāli vienkārši. Pēc atsauksmēm šobrīd Send nestrādājot vienīgi uz iOS un pārlūka Safari.

Failu šifrēšanai izmanto JavaScript web kriptogrāfijas API ar AES-GCM algoritmu. Ja pienāks pieprasījums no specdienestiem, arī Mozillas speciālisti nevarēs palīdzēt atšifrēt pārsūtītos materiālus. Šobrīd sistēmā vēl ir drošības caurumi - piemēram SHA256 hashfails tiek pārsūtīts plaintekstā. Jau nākamajā laidienā Mozilla sola trūkumus novērst.
Komentāri

  serveris.lv
 1. osmijs : 7 Augusts 2017 18:46:04 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Lēns, varbūt kādreiz noderēs.

 2. macbeton : 8 Augusts 2017 10:06:55 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Nestrādā. Un arī feedbacks nestrādā :-D
  Jaundaunsūds

 3. samurajs : 8 Augusts 2017 12:01:35 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Strādā viss. Vienīgi sajūta ka failus pa iezvanpieeju augšuplādētu - tik lēni tas velkas Jāgaida līdz savedīs lietojamā kārtībā.

  Hidden: 


  _________________

 4. m_janis : 8 Augusts 2017 14:30:05 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Pat ja viss strādātu ātri, ar šo
  Citēt:
  ...failus līdz 1 GB.... katra saite tiek deaktivēta pēc pirmās lejuplādes, vai pēc 24 stundām.
  pasākums zaudē jebkuru jēgu. Bieži fotografēju un filmēju pasākumus, pēc tam produkciju dodot pasūtītājiem un citiem interesentiem caur failiem.lv, kur bezmaksas limits ir 2GB un uzlieku glabāšanas laiku 2 mēneši (gadās gan, ka kāds atjēdzas un prasa pēc pusgada). Nu ar bildēm vēl nekas, 2GB reti kad gadās pārsniegt (kad jāsūta kāda kaudzīte TIFF vai RAW), bet normāls 1,5 - 2 stundu pasākuma FullHD pat normālā h264 kodējumā velk uz 5 - 6 GB.
  Normāli būtu, ja šādi servisi nevis 1, bet 10GB uzliktu kā normu. Savukārt tiem, kas domā par dažu dokumentu vai dzerstiņu bilžu satrādīšanu - priekš tam ir e-pasts un kādi tik vēl ne oranžie portāli, purnugrānatas, instagrami u.c. pokemonu draza.

 5. macbeton : 9 Augusts 2017 17:27:20 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Jānis, fotogrāfs? Esperanto iela?
  Teu priekš bildēm vaig sav serverīt ar NAS4Free. Tad var iedot cilvēkam temporary/permanently FTP kontu, lai downloado cik uziet.

 6. GuntOn : 9 Augusts 2017 19:24:06 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  FTP nav slikts, bet nereti user vulgaris to nemāk. Tāpēc drīzāk savs mākonis (OwnCloud, Nextcloud), jo tur userim tupa jāatver links un jānospiež uz treknas download pogas.

 7. E-500 : 8 Augusts 2017 19:51:59 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Lielajiem failiem daudz par lēnu - ap 100 KiB/s. Bet, tā plusiņš par centību radīt kaut ko paturot drošību prātā.

 8. samurajs : 9 Augusts 2017 15:30:51 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Interesanti darbojas tas serviss:

  Kā biedrs E-500 jau minēja, lieliem failiem ātrums šobrīd ir niecīgs: 100-150 KB/s.
  Toties vidējie faili lido ar ~3.5 MB/s. 33 MB videoklips uzsūtījās 10 sekundēs.

  Cerams, ka ar laiku viss būs štokos.
  _________________

Pievienot komentāruDigitālās foto kamerasDigitālās foto kameras