"Gudrā" skanda Google Home izsauc policiju un izglābj dzīvību | Notepad.lv


"Gudrā" skanda Google Home izsauc policiju un izglābj dzīvību

Google Home

autors: samurajs

Atbildēt | Sūtīt vēstuli | |

Albukerkā (Ņūmeksikas štats, ASV) fiksēts unikāls gadījums, kad ar Googles mākslīgo intelektu savienota skanda Google Home patstāvīgi izsaukusi policiju un izglābusi dzīvību. Incidents notika Eduardo Barrosa dzīvoklī, kur tas atradās kopā ar savu civilsievu un tās meitu. Notika ķilda, kuras laikā Barross pacēla pret sievieti ieroci un jautāja "Tu jau izsauci šerifus?" Acīmredzot "izsaukt šerifus" gudrā mājokļa sistēma uztvēra kā komandu un piezvanīja 911. Policijai tika translēts viss dzīvoklī notiekošais, un uz notikuma vietu momentā nosūtīja specvienību. Skandālists tika arestēts un visi palika dzīvi. Vietējais šerifs Manuels Gonzaless pēc tam atzina, ka caur Google Assistant veiktais policijas izsaukums tiešām varētu būt izglābis dzīvību.

Netrūkst arī kuriozu ar līdzīgiem "mājas palīgiem", kas visu laiku klausās apkārtni, meklējot pazīstamu balss komandu. Janvārī tāds gadījums notika ar analogu izstrādājumu - skandu Amazon Echo, kurai sešgadīga meitenīte Brūka Neicele palūdza vai nevarētu dabūt mājiņu lellei un nedaudz cepumu. Ļoti drīz kurjers piegādāja leļļu mājiņu 170 USD vērtībā un 2 kg cepumu. Vecāki ilgi nevarēja saprast kādā veidā pasūtījums izdarīts, līdz beigās pārbaudīja skandas ierakstus. Turpmāk visiem pirkumiem tika uzlikta parole.
Ar to viss vēl nebeidzās - minēto stāstu un pasūtījuma ierakstu translēja Sandiego telekanāls XETV-TDT. Uzreiz pienāca zvani no vairākiem skatītājiem, ka viņu "gudrās skandas" sākušas pasūtīt tieši tādas pat leļļu mājiņas...

Ar Google Home gan tāds pārpratums nebūtu iespējams, jo tas atpazīst konkrētā saimnieka balsi.Komentāri

 1. MeistarsUnVergs : 10 Jūlijs 2017 17:18:20 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Vispār ārkārtīgi bīstama tendence. Iedomājieties - virtuvē vīrs ar sievu runā: "Vai tu vēlēšanās svītrosi no saraksta Solvitu Āboltiņu?", sieva atbild: "Protams! Valstī jāmainās varai!". Gudrais ledusskapis uzreiz izsauc policiju, un abi nepareizi domājošie pazūd DP pagrabos. Tas nav nekas neiespējams. Mēs jau tagad redzam kādi mēsli ir kļuvuši amerikāņi, un ķīnieši ar krievu arī nav palikuši ne pa matu labāki kā savos ziedu laikos staļina un mao dzeduna laikmetā. Šādas tehnoloģijas apvienojumā ar globālu tirāniju rada cilvēces vēsturē vēl nebijušus verdzības un totalitārisma draudus.
  _________________
  Legālās programmatūras lietotāji ir vēl lielāki stulbeņi par legālo narkotiku lietotājiem

 2. E-500 : 11 Jūlijs 2017 18:16:29 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Orvela distopija "1984".

 3. msh : 13 Jūlijs 2017 16:52:00 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Kamēr neviens ar varu tos sūdus neuzspiež, tikmēr viss ir kārtībā. Vienīgā tāda veida herņa, kuru redzu ka kāds uzspiež ir "gudrie" televizori, un arī tos uzspiež pārdevēji, nevis varas iestādes.
  _________________
  PAKAĻROKS - Fusion A4-5000/ASROCK QC5000-ITX/WIFI/8 GB DDR3 1333/FSP200 50GSV-5K/ST2000VM003-1CT164 2 TB Seagate Pipeline HD/vecs mazs IBM keiss/winxp x64/2 ventilatori

 4. macbeton : 10 Jūlijs 2017 17:53:04 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  2kg cepumiņu, BEZ PIENA?!
  Nošauties...

 5. Raibais : 12 Jūlijs 2017 1:48:51 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  9gag.com/gag/aADV1A2?ref=fb.s
  _________________
  Grāmata "Bembijs un draugi" ir balstīta uz patiesiem notikumiem.

 6. KristoZ : 12 Jūlijs 2017 10:05:40 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

 7. macbeton : 12 Jūlijs 2017 13:29:05 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  BUGAGA! :-D

Pievienot komentāruDigitālās foto kamerasDigitālās foto kameras