Pretī Intel Core i9 liks AMD Threadripper | Notepad.lv


Pretī Intel Core i9 liks AMD Threadripper

AMD Threadripper

autors: samurajs

Atbildēt | Sūtīt vēstuli | |

Milžu cīņa turpinās: nepagāja ne diena pēc Intel paziņojuma par "superprocesoriem" Core i9, kad AMD ģenerālmenedžera Džima Andersona personā jau raportē par konkurējošo galddatoru CPU platformu Ryzen Threadripper. Oficiālā prezentācija un demonstrācija sekos izstādē Computex, kas sāksies 30. maijā. Bet jau vasarā pirmie produkti nonāks tirgū. Kamēr Intel top-modeļos būs līdz 12 kodoliem, AMD ziņo par 16 kodoliem un 32 pavedieniem (threads).

Ryzen Threadripper gan mazāk būs domāts geimeriem, bet gan cilvēkiem, kuri rada video saturu. Atšķirībā no spēlēm 3D renderēšana un attēlu vai video apstrādes uzdevumi lieliski sadalās pavedienos, tāpēc pratīs efektīvi izmantot visus 12 vai 16 procesora kodolus. Šobrīd nevar pateikt, kurš kuru "pārsitīs" reālos testos, jo ir pārāk maz informācijas. Prognozējamie Ryzen Threadripper parametri apvienoti tabulā:Par cenām tāpat pāragri spriest. Nav izslēgts, ka arī jaunie AMD procesori pārkāps 1000 USD slieksni. Viss atkarīgs no tā, vai kompānija izlems ražot Threadripper platformu kā masveida produktu, vai arī izlaidīs tikai nelielas partijas.Izmantojot gadījumu, AMD pārstāvis Džims Andersons pastāstīja arī par jaunajiem serveru procesoriem Epyc. Šādi pārsaukta datu centriem domātā platforma AMD Naples. Šiem "monstriem" būs līdz 32 kodoliem ar 64 pavedieniem, un 16 operatīvās atmiņas kanālu, pie kā varēs pieslēgt līdz 512 GB RAM. Bez tam atbalstīs 128 PCIe 3.0 maģistrāles. Čipam ir arī diezgan prāvi ģeometriskie izmēri, lai varētu atvadīt ievērojamo siltuma daudzumu.Komentāri

  serveris.lv
 1. hackey : 17 Maijs 2017 18:04:48 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Lai veicas, vismaz CPU cenas tirgū būs tuvāk reālajam ciparam. Monopols, kā jau visiem zināms nevienam nav izdevīgs ;)
  Es par konkurenci un patērētājs varēs izvēlēties mazāko ļaunumu AMD vai Inteļ )
  _________________
  es but pc guru

 2. Haiduk : 18 Maijs 2017 21:37:55 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  amd kodoli (jebšu takts frekvence kodolā) nav tik stipri kā intelim, bet ja 16 vs 12 kodoli tad jau tur iespēja pastāv līdzvērtībai. Neko neesmu lasījis i meklējis - vnk secinājums no sendienām.

 3. sokoladeq : 19 Maijs 2017 10:44:59 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Nu jau viss mainījies AMD ir panākuši Intel'i ar Zen arhitektūru, iesaku palasīt Gūglē pieejamo informāciju.
  Par cik AMD ir atpakaļ tirgū ar konkurētspējīgiem produktiem, Intel'im jāsāk ko likt pretī, tobiš i9 sērija.

Pievienot komentāruDigitālās foto kamerasDigitālās foto kameras