Windows 10 uz ARM izpildīs visas x86 programmas bez ierunām | Notepad.lv


Windows 10 uz ARM izpildīs visas x86 programmas bez ierunām

Microsoft ARM Windows 10 BUILD 2017

autors: samurajs

Atbildēt | Sūtīt vēstuli | |

Visi mēs labi atceramies Windows RT izgāšanos. Pēc būtības RT bija Windows 8 speciāli ARM procesoriem pārkompilēta versija. Tā kā standarta x86 aplikācija uz tā nedarbojās, patērētājiem par Windows RT nebija ne mazākās intereses. Microsoft parūpējies, lai ar Windows 10 tādi pārsteigumi negadītos.

Izstrādātāju konferencē BUILD 2017 Microsoft demonstrēja x86 programmu darbību uz ARM procesora. Tiek lietota software emulācija, kas pa lielam ir tas pats, kas 32-bit aplikāciju darbināšana uz 64-bit sistēmām (WoW tehnoloģija). Redmonda apgalvo, ka nebūšot nekādas bremzēšanas, un emulācija strādās tikpat efektīvi kā ARM natīvais kods. Bieži nepieciešamās x86 instrukcijas pārveidos ARM64 (ARMv8) instrukcijās un glabās kešatmiņā.Microsoft arī sola, ka x86 uz ARM emulācijas izstrādes vide būšot absolūti caurspīdīga un nesaturēšot ierobežojumus. Viss būšot tieši tāpat kā uz pierastajām sistēmām ar AMD vai Intel CPU. Nebūs arī prasības aplikācijas ņemt tikai no Windows Store; tās varēs instalēt no jebkura avota. Testa video redzams, ka Windows 10 Pro Insider Preview sekmīgi darbojas uz Qualcomm Snapdragon 835 CPU un prot izmantot visus 8 kodolus.Komentāri

    serveris.lv
  1. Raivix : 15 Maijs 2017 18:14:46 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

    Tātad Continuum ir pagātne? Visu cieņu.. Šiem ir talants kaut ko radīt un tad brutāli norakt mēslainē.

  2. itanium : 15 Maijs 2017 18:20:39 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

    Pēc kā tu to spried? Darbināt vēsturisko windas x86 programmatūru uz ARM dzelžiem ir ļoti vertīga lieta priekš phone-dock-pc.

Pievienot komentāruDigitālās foto kamerasDigitālās foto kameras