Shadow Brokers izlikuši internetā jaunu porciju NSA eksploitu | Notepad.lv


Shadow Brokers izlikuši internetā jaunu porciju NSA eksploitu

datordrošība NSA hakeri. Shadow Brokers

autors: samurajs

Atbildēt | Sūtīt vēstuli | |

Kad pagājušā gada vasarā hakeru grupai Shadow Brokers izdevās iegūt ASV specdienestu (konkrēti NSA) spiegošanas rīku un eksploitu paketi, viņi sākumā publiskoja daļu no tās, bet pārējo mēģināja pārdot dažādos veidos. Pircēji tomēr neatradās, un materiālus ar nosaukumu Lost In Translation nesen izlika publiskajā piekļuvē. Pakete satur visdažādāko programmatūru gan UNIX, gan Windows ierīču laušanai. Shadow Brokers nopludinātos datus pozicionējis kā protestu pret Donalda Trampa administrāciju un publicējis lielizmēra politisku depešu, kuras beigās pievienota parole arhīva atvēršanai.

Microsoft jau pamanījies raportēt, ka tās nopludinātās 0day ievainojamības, kuras attiecas uz Windows, esot aizlāpītas jau šā gada martā. Pagaidām gan hakeri, gan datordrošības eksperti tikai studē un vērtē iegūtos materiālus. Eksperts Kevins Bjumonts raksta, ka nopludinātās SWIFT finanšu sistēmas, Cisco un Windows ievainojamības patiešām ir oriģinālas un Virustotal uz tām nereaģē. Pavīdējusi ziņa, ka ar jaunajiem eksploitiem hakeri jau paviesojušies SWIFT Service Bureau of the Middle East tiklā (šis departaments atbild par Tuvo Austrumu finanšu operācijām). Tomēr baņķieri minēto faktu noliedz. Paredzams, ka vistuvākajā laikā parādīsies jauna informācija par nozagto NSA instrumentu īpatnībām un pielietojuma sfērām.Komentāri

  serveris.lv
 1. macbeton : 16 Aprīlis 2017 18:16:23 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Man kautkā nepiš.
  Lietoju DD-WRT, OpenWRT un Windows XP. Nekāda spiegošana. Jaunos "vīrusus" pat gribēdams nevaru palaist.

 2. MeistarsUnVergs : 18 Aprīlis 2017 12:59:43 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Tad kā reiz tu esi kandidāts uz veciem eksploitiem. Pie tam, ja būtu ziedojis laiku un papētīji, tur ir 0-day arī priekš *WRT firmwarēm. Nesaku ka viņas ir sliktas, bet drošība ir kas vairāk kā "uzinstalēju open-sourci vai vecu sūdu un būšu pasargāts mūžīgi mūžos".
  _________________
  Legālās programmatūras lietotāji ir vēl lielāki stulbeņi par legālo narkotiku lietotājiem

 3. jonjs : 18 Aprīlis 2017 18:27:37 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Paldies Andrim palasīju par to OpenWRT. Laba fīča. Cik noprotu tieši priekš šāda veida rūteru operētājsistēmas vīrusus tā īsti neražo (jo LINUX). Pārāk maz cilvēku to instalē savos rūteros. Turklāt rūteri uzlauzt ir daudz grūtāk līdz ar to. Respektīvi, kam vairumam no uzlauzējiem mēs, parastie planētas ZEME iedzīvotāji esam vajadzīgi. CIts jautājums par WinXP. Tur Betona Andrim vajag pastāstīt. Kā rūteri dzenošais softs var aizsargāt OS, kas ir aiz tā? Runa nav par Beton ANDRA nekompetenci. Runa ir par to kā dotā rūtera OS aizsargā to, kas ir aiz rūtera? Es jautāju, jo vienkārši nezinu. Starp citu Andri piečuku nemaksāšu par konsultāciju. Ja ir vēlēšanās pastāsti uz pirkstiem. Parastajiem VULGĀRAJIEM JŪZERIEM.
  _________________
  ritenis vienkārši ripo
  Jāsaka paldies tam, kas radīja bumbu uz kuras mēs dzīvojam un gravitācija arī ir tam visam pamatā.
  Kvantu fiziku neskarsim, jo no tās es tā pat nekā nejēdzu.
  Starp citu, kas tā tāda relativitātes teorija?

 4. MeistarsUnVergs : 18 Aprīlis 2017 23:04:41 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Ak vai, vēl viens spaisa lietotājs sācis postēt forumā!
  _________________
  Legālās programmatūras lietotāji ir vēl lielāki stulbeņi par legālo narkotiku lietotājiem

Pievienot komentāruDigitālās foto kamerasDigitālās foto kameras