COBOL Cowboys - ar "antīko" programmēšanu var lieliski pelnīt | Notepad.lv


COBOL Cowboys - ar "antīko" programmēšanu var lieliski pelnīt

COBOL

autors: samurajs

Atbildēt | Sūtīt vēstuli | |

Kāds 75 gadus vecs ASV programmētājs Bils Hinšo (Bill Hinshaw) nodibinājis visai prāvu kompāniju COBOL Cowboys, kas nodarbojas ar COBOL sistēmu uzturēšanu. Ne katrs būs dzirdējis par šo arhaisko programmēšanas valodu, kas radīta 1959. gadā. Protams, arī tur viss ir daudzkārt modernizēts un piedzīvotas daudzas revīzijas, tomēr kodols palicis vecais. Lieta tāda, ka ASV finanšu sistēma ir ārkārtīgi konservatīva, un darbojas pēc principa "ja strādā - neaiztiec!". Lielā mērā vēl tagad naudas plūsmu pārvalda sistēmas, kuras radītas 70.-80. gados, ko uzskatāmi ilustrē infografika:
Veci dzelži ir veci dzelži, un tiem ir tieksme salūzt. Bet mūsdienu speciālistus, kuri prot apieties ar COBOL sistēmām, var saskaitīt uz roku pirkstiem. Šīs sistēmas ik dienas nodrošina transakcijas 3 miljardu $ vērtībā. Tur ietilpst gan kontu operācijas, apdrošināšana, kredīti, darbs ar bankomātiem. Pat dažu sekunžu ilga COBOL centrmezgla dīkstāve var radīt miljonos mērāmus zaudējumus. Pēc aiziešanas pensijā Bilu Hinšo regulāri traucēja ar lūgumiem salabot to vai citu sistēmu, kamēr viņš izdomāja nodibināt firmu COBOL Cowboys. Pie "kovbojiem" strādā galvenokārt vecāka gadagājuma cilvēki, pat "mācekļiem" tur ir 40-50 gadu. Mūsdienu jaunie programmētāji ar Java, C, Python prasmēm viņus neinteresē. Nopelnīt gan varot solīdi: pieredzējis COBOL programmētājs stundā saņem 100 USD un vairāk.ASV COBOL finanšu datorsistēmas pagaidām neviens mainīt negatvojas, tāpēc COBOL Cowboys bez darba vēl ilgi nepaliks. Kādai no lielajām Austrālijas bankām, kura uzdrošinājās pāriet no COBOL platformas uz modernajām, process izmaksāja 750 miljonus un prasīja 4 gadus.

Reuters u.c.

Komentāri

 1. MeistarsUnVergs : 12 Aprīlis 2017 4:44:09 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Tur ir jāzin ne tikai COBOL valoda, kas nav sarežģītāka par C vai FORTRAN, bet jāpārzin arī vecās sistēmas no A līdz Z, lai spētu darīt to darbu. Iemācīties valodu un uzreiz to darbu darīt nevarēs, ja perfekti nepārzināsi arhaisko mainframe dinozauru darbības smalkumus.
  _________________
  Legālās programmatūras lietotāji ir vēl lielāki stulbeņi par legālo narkotiku lietotājiem

 2. macbeton : 13 Aprīlis 2017 13:49:32 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Nepatiesa d***ana. TIK veci dzelži nemirst, jaunie visi eko-sūdi sprāgst kā pūpēži.
  Ja sistēma strādā, neaiztiec, bet iepazīsti to un izmanto laiku ieplānot grandiozu nākošo versiju, nevis gļukainu mūžīgo betu, kā Windows, Hansaworld u.t.t.
  Var būt drošs ka ne1 nekādu vīrusu tam cobol softam nepiekabinās.

 3. MeistarsUnVergs : 13 Aprīlis 2017 19:19:48 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Tieši tā, vecs dinozaurs ar 8collu cieto disku uz lodīšu gultņiem un sistēmplates ar piepūstiem kondensatoriem nemirst pat pēc 40 gadus ilga darba, bet jauna, atbilstošas kvalitātes tehnika mirst.

  Ja sistēma strādā, neaiztiec, pat ja viņas datumu range beidzas 1999. gadā un atbalsta tikai 2 ciparu gadus.

  Vīruss ir tikai un vienīgi programma. Programmu var uzrakstīt jebkurā valodā, tai skaitā COBOL. Avots pēc 0,2s ilgas googlēšanas http://www.antivirusworld.com/articles/history-6.php

  Kā veicās psihiatriskajā ekspertīzē, vai dakteris jau atzina savu bezspēcība tavā gadījumā?
  _________________
  Legālās programmatūras lietotāji ir vēl lielāki stulbeņi par legālo narkotiku lietotājiem

 4. uldics : 16 Aprīlis 2017 7:50:34 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Īstenībā, vecie meinfreimi griežās gadu desmitiem. Un savus specifiskos pienākumus pilda daudz labāk, nekā visi Unixi. Par Windows, vai Java risinājumiem nerunājot. No pieredzes saku, tur problēmas rodas vismaz desmitreiz retāk.
  Par drošību, nu, gan jāpiekrīt, gan drusku jāpielabo Betona doma. Vīrusu tur praksē nav, jo sistēmu neviens nepazīst un ikdienā nesaskaras. Dokumentācija ir praktiski tikai vienā vietā un tā pati ne gluži lai vienā dienā atrastu ko vajag un vispār saprastu. Koncepti galīgi savādāki, pat failu operāciju līmenī - nav ne save, ne folder, ne runthisscript. Līdz ar to motivācija kādam tur ko mēģināt ir minimāla. Bet tas, ka sistēma būtu ūberdroša, ir muļķības. Vienā Defconā gadus atpakaļ bija pagarš skaidrojums par šo. Nepazinējam gan būs garlaicīgi un iespējams grūti saprotams.

 5. jonjs : 16 Aprīlis 2017 11:42:55 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Mani atkal ieinteresēja attēls un monitors kreisajā pusē. Izskatās pēc GNOME2.
  _________________
  ritenis vienkārši ripo
  Jāsaka paldies tam, kas radīja bumbu uz kuras mēs dzīvojam un gravitācija arī ir tam visam pamatā.
  Kvantu fiziku neskarsim, jo no tās es tā pat nekā nejēdzu.
  Starp citu, kas tā tāda relativitātes teorija?

Pievienot komentāruDigitālās foto kamerasDigitālās foto kameras