Hakeru forumā 33C3 prezentēta Ziemeļkorejas planšete Woolim | Notepad.lv


Hakeru forumā 33C3 prezentēta Ziemeļkorejas planšete Woolim

Ziemeļkoreja 33C3

autors: samurajs

Atbildēt | Sūtīt vēstuli | |

Hamburgā notiekošajā Eiropas pazīstamākajā hakeru pasākumā Chaos Communication Congress 33C3 demonstrēts reāls planšetdators no Ziemeļkorejas ar nosaukumu Woolim. Eksponātu prezentēja kāds Florian Grunow, bet viņš kategoriski atteicās stāstīt kādā veidā pie tās ticis. "To nedrīkst izvest no valsts," bija vienīgais komentārs. Planšete ir modificēta ķīniešu kompānijas Hoozo modeļa Z100 versija. Oriģināls darbojas ar lētu Allwinner A33 procesoru, 512 MB RAM un 8 GB iebūvētās atmiņas, tam ir 10.1" ekrāns un Android 4.4.2.
Lai nerastos stimuls piekļūt kur nepienākas - Wi-Fi un Bluetooth no planšetes izravēti. Atvērt iespējams tikai tādus teksta vai HTML failus, kam ir valsts kriptogrāfiskais paraksts. Pat ar iebūvēto kameru uzņemtās bildes tiek kriptogrāfiski parakstītas turpat planšetē, un ar citu viedierīci tās atvērt nevarēs. Var lasīt PDF dokumentus, un to uz Woolin preinstalēts bagātīgi - īpaši jau "vadoņu raksti" un komunistiskā propaganda. Vēl var skatīties vietējās TV pārraides un pieslēgties Ziemeļkorejas vienīgā mobilā operatora Koryolink internetam (lasi = valsts mēroga LAN). Šis internets Kwangmyong ārzemniekiem dod iespēju ierobežoti apskatīt citzemju web lapas un veikt starptautiskos zvanus, bet vietējiem jāsamierinās tikai ar Ziemeļkorejas web lapām.
Planšetē preinstalēti mācību materiāli, tostarp franču, krievu, ķīniešu vārdnīcas. Ir kaut kas līdzīgs Microsoft Office, un spēlītes, piem. modificēts Angry Birds. Googles aplikāciju, protams, nav, bet var no Ziemeļkorejas vietējā "programmu veikala" ielādēt digitāli parakstītas lietotnes. Aplikācijas bez ciparparaksta nepalaidīsies.
Katrs lietotāja solis tiek simtprocentīgi kontrolēts. Tā kā katrai Woolim planšetei ir savs ciparparaksts, jebkura darbība tiek reģistrēta. Tiklīdz pirmoreiz atver jaunu aplikāciju, sistēma tūlīt uztaisa ekrānbildi, kuru izdzēst nevar. Arī pārlūka vēsturi glabā īpašā slēgtā datubāzē. Darbības internetā arī nekur nepazūd, jo katram planšetes īpašniekam piešķirts savs lietotājvārds un parole. Spiegošanas funkcija pat netiek slēpta, un tam izmantotā aplikācija ir brīvi lejuplādējama.
Der Spiegel

Komentāri

  1. MeistarsUnVergs : 29 Decembris 2016 16:50:02 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

    Šāda planšete ir jebkuras valsts valdības slapjais sapnis. Totāla kontrole. Windows 10 telemetrija un Google Gemaroīds un Google Appeņu veikals ir tikai pirmais solis.
    _________________
    Legālās programmatūras lietotāji ir vēl lielāki stulbeņi par legālo narkotiku lietotājiem

Pievienot komentāruDigitālās foto kamerasDigitālās foto kameras