Microsoft atzinis, ka ar Windows 10 ieviešanas kampaņu "pāršauts pār strīpu" | Notepad.lv


Microsoft atzinis, ka ar Windows 10 ieviešanas kampaņu "pāršauts pār strīpu"

Microsoft Windows 10

autors: samurajs

Atbildēt | Sūtīt vēstuli | |

Microsoft Windows 10 ieviešanas kampaņa jeb saīsinājumā GWX neskaitāmas reizes tikusi kritizēta presē. Kā atceramies, ierindas cilvēkiem bez speciālām zināšanām netika dotas nekādas alternatīvas - Windows 10 viņu datorsistēmās uzinstalējās praktiski pret pašu gribu. Avoti atzīst, ka GWX saturēja visas datorvīrusa pazīmes ar visām polimorfajām tehnikām un citām šai kaitēkļu klasei raksturīgajām īpašībām.

Videopodkāsta "Windows Weekly" jaunākajā laidienā kā speciālais viesis tika uzaicināts Microsoft marketinga direktors Kriss Kaposela (Chris Capossela). Pirmo reizi oficiālajā līmenī tika atzīts, ka Microsoft ir pāršāvis strīpu.

"Mēs zinām, ka vēlamies, lai cilvēki no drošības viedokļa strādātu Windows 10 vidē. Mēs gribējām atrast pareizo balansu, lai nepārkāptu līniju un nekļūtu pārāk agresīvi. Domāju, ka lielākoties gada garumā esam atraduši šo balansu, bet bija viens moments, kā jūs atceraties, kad dialoga logā "X" poga, kurai vajadzēja nozīmēt atcelšanu, patiesībā darīja ko citu", taisnojās Kaposela.

Acīmredzot Kaposelas kungs uzskata, ka 3-5 GB failu lejuplāde fona režīmā bez lietotāja atļaujas, nepārtrauktie atgādinājumi "Your upgrade to Windows 10 is ready" vai GWX programmas "nejauša" palaišanās ir "pareizais balanss"?

Pēc pēdējā reklāmas loga iznākšanas "jau pēc dažām stundām, pateicoties telemetrijai (listening systems) mēs jutām, ka esam aizgājuši par tālu. Lai izlaistu patchu un atceltu šo atjauninājumu, pagāja 2 nedēļas, kuras bija visai sāpīgas un nebūt nenāca par labu prestižam. Skaidrs, ka esam daudz mācījušies no šīs pieredzes," atzinās Kriss Kaposela.

Tagad Microsoftam atliek tikai monetizēt šo "bezmaksas" Windows 10. Mēs labi zinām, kas mēdz būt bezmaksas... Protams, ātri tas neies, bet viss labs nāk ar gaidīšanu. Un monetizācija Windows 10 gadījumā ir garantēta. Mūsdienu portatīvajiem PC mūžs aizvien biežāk nav pārāk ilgs. Izrādās, ka pēc bezmaksas upgrade nekādu licences atslēgu (product key) lietotājam vairs nepiešķir. Ir tikai Hardware ID uz servera, kurš garantē, ka varēs lietot licencētu Windows 10 uz konkrētā datora. Ja jums ir veikalā iegādāts retail Windows 7/8, to pie nepieciešamības varēja pārnest uz citu, jauniegādātu datoru. Ja veikta "bezmaksas atjaunināšanās", tad par to var aizmirst. Vismaz ar tradicionālām metodēm tas neizdosies.Komentāri

    serveris.lv

Pievienot komentāruDigitālās foto kamerasDigitālās foto kameras