Stulbeņu ziņas: bankās nozog 1 milj. $ no mājas IP adreses | Notepad.lv


Stulbeņu ziņas: bankās nozog 1 milj. $ no mājas IP adreses

datordrošība Hakeri vīrusi

autors: samurajs

Atbildēt | Sūtīt vēstuli | |

Kāds Austrumeiropas migrants Tomašs Skovrons (Tomasz Skowron) Lielbritānijā saņēmis 5 gadus un 3 mēnešus cietumsoda par 1 miljona USD nozagšanu bankās. "Kakeris" izmantoja banku datorvīrusus, lai nozagtu naudu Austrālijas bankās un pārsūtītu to uz Liebritāniju. Tur viņa pārinieks bezpajumtnieks Pjotrs Ptačs (Piotr Ptach) organizēja "naudas mūļus", lai izņemtu skaidru naudu. Par to viņam tika 3 gadi cietuma.

Noziedznieku stulbuma dēļ atklāt zādzības bijis ļoti vienkārši, jo visi ceļi veda uz Tomaša Skovrona mājas IP adresi. Arī citus pierādījumus sameklēt nebija grūti, jo noziedznieku duets izcēlās ar izcilu vieglprātību. "Kakeri" pat neparūpējās, lai kārtīgi nodzēstu savstarpējo tālruņa saraksti. Beigās Skovronam nekas cits neatlika kā atzīties. Vēlāk policija atklāja Skovrona līdzdalību kiberuzbrukumos Lielbritānijas celtniecības firmām, kuru rezultātā tika nozagti vēl 600.000 $.

"Veikt noziedzīgas transakcijas no mājas datora, nemaskējot IP adresi, ir tas pats, kas aplaupīt banku un aizmirst tanī savu pasi," notikumu komentē eksperts Dmitrijs Gvozdevs. "Tas liecina, ka pretrunā ar vispārpieņemtajiem uzskatiem kibernoziedznieki ne vienmēr ir cilvēki ar augstu intelekta līmeni. Daudzi vienkārši izmanto citu uzrakstīto programmatūru, vadoties pēc pamācībām. Tas izcilu prātu neprasa. Tomēr Skovrona gadījums izskatās pagalam bērnišķīgs. Tāpēc visdrīzāk viņi ar bezpajumtnieku pārinieku nebija galvenie savā grupējumā."Avots u.c.

Komentāri

Pievienot komentāruDigitālās foto kamerasDigitālās foto kameras