Cukerbergs dalījies informācijā par "mākslīgo intelektu" Jarvis | Notepad.lv


Cukerbergs dalījies informācijā par "mākslīgo intelektu" Jarvis

Facebook

autors: samurajs

Atbildēt | Sūtīt vēstuli | |

Jau pirms kāda gada Facebook dibinātājs miljardieris Marks Cukerbergs izrādīja vēlmi tikt pie sava "mākslīgā intelekta". Daudzi bija neizpratnē, jo šādus projektus parasti veido veselas kompānijas. Tagad Cukerbergs iepazīstinājis publiku ar savu garadarbu Jarvis, kas pēc būtības izrādījās advancēts bots, kurš pārvalda "gudro mājokli". Nosaukums un ideja patapināti no filmas "Iron Man".Daudzus shēmas elementus izdevās realizēt daudz vienkāršāk, nekā varēja padomāt. Tā vietā, lai rakstītu īpašu aplikāciju, Cukerbergs vienkārši uzprogrammēja Facebook Messenger botu. Pie durvīm tika uzstādītas kameras un savienotas ar jau pastāvošo Facebook Face Recognition sistēmu. Izdevies pat zināmā mērā apmācīt mākslīgo intelektu - saimnieks var pastāstīt dzelzim, kas tā par mūziku, kas pašreiz skan, un sistēma vēlāk pati pratīs piemeklēt dziesmas atbilstošam garastāvoklim.
Protams, grūtību arī netrūka. Kaut arī mājoklī burtiski mudžēja "gudrā" tehnika, Cukerbergam vienalga pašam nācās rakstīt kodu inženieranalīzes sistēmām. Viņš arī atklāja, ka dzelzim nepārvaramas problēmas sagādā konteksta izpratne. Ja tiek runāts par "sildītāja ieslēgšanu manā ofisā" - mašīna neparko negrib saprast, par kādu konkrēti ofisu tiek runāts. Esošās balss atpazīšanas sistēmas orientētas uz strukturētām komandām, un parastā sarunvaloda tām padodas slikti.Tā kā Jarvis ir tikai viens no daudzajiem Cukerberga ikgadējiem mērķiem (lasi: untumiem), tad par komercversiju tas visdrīzāk netaps. Tomēr Facebook boss ir apņēmības pilns uzrakstīt atbilstošu Android aplikāciju (iOS videi tāda jau ir) un izvietot namā vēl vairāk mikrofonu. Tāpat plānos ir dot mākslīgajam intelektam vairāk brīvības: Cukerbergs gribētu, lai dzelzis kaut ko iemācītos arī patstāvīgi. Ja viss notiks tā, kā tam jābūt, tad iespējams, arī sabiedrībai dos piekļuvi šai tehnoloģijai. Šobrīd programmnodrošinājums kalpo tikai Cukerberga privātajām interesēm, tāpēc nav izpaužams.

Vairāk info - Marka Cukerberga profilā Facebook

Komentāri

 1. Leichttraktor : 21 Decembris 2016 19:50:59 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Kamēr tas neprot iztulkot vienkāršu frāzi kā žagaru saišķis, tikmēr tas viss ir fufelis. Parast čataboti un komandu izpildītāji ar lielu datubāzi.
  _________________
  Du hast mich gefragt und ich habe dir gesagt!

 2. Faks : 22 Decembris 2016 20:54:14 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  skynet.
  _________________
  Main Site
  Gamer Ludus
  Solum DeSignum

 3. Hominidae : 23 Decembris 2016 1:55:29 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Tagad jau jebkura datorprogramma, kas izmaina savu kodu kādas situācijas ietekmē ir mākslīgais intelekts. Un tik sacenšas ar tām "Will it rain tomorrow?" un "Where is nearest restaurant?" jēlībām, ko viņi sauc par mākslīgā intelekta atbildēm. Cortana vēl "nodziedās" (lasīt- atskaņos) iepriekš ierakstītu reāla cilvēka vokālo ierakstu un cilvēki, metot krustu, piesauks Skynet.

 4. prusaks : 23 Decembris 2016 13:46:12 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Žēl ka fake news tagad ir topā http://www.theverge.com/2016/12/20/14028744/mark-zuckerberg-jarvis-home-ai-video-watch Vismaz video varēji paskatīties - tīrs fake

Pievienot komentāruDigitālās foto kamerasDigitālās foto kameras