Šifrētājvīrusi nes peļņu 70% gadījumu | Notepad.lv


Šifrētājvīrusi nes peļņu 70% gadījumu

kriptovīrusi

autors: samurajs

Atbildēt | Sūtīt vēstuli | |

Agrāk, lai ar datorvīrusiem nopelnītu, rīkojās tā: organizēja kādas firmas tīklam DDoS uzbrukumus, un tad it kā nejauši tur ieradās "neatkarīgais konsultants", kurš zinot paņēmienus atpestīšanai no nekaunīgajiem hakeriem. Daudzos gadījumos kompānijas maksāja, lai tikai varētu netraucēti turpināt darbu. Paņēmiens bija efektīvs, tomēr riskants, jo nepieciešams fizisks kontakts ar upuriem. Rezultātā ne viens vien nonāca aiz restēm. Mūsdienīgais izspiešanas paņēmiens ar kriptovīrusiem nesatur nekādu risku, jo hakeri nekomunicē ar upuriem, un izpirkuma maksa tiek pārskaitīta anonīmajos bitkoinos. Pēc IBM IT Security Services pētījuma 70% ASV firmu, kuru datus nošifrējuši hakeri, reāli ir samaksājušas prasīto summu.

Kāpēc maksā? Ļoti vienkārši - prasītās summas bieži ir ap 1 BTC, kas normālam biznesam ir piliens jūrā. Labāk samaksāt nekā riskēt ar datiem. Vēl svarīgāk ir samaksāt klusējot, jo, ja konkurenti uzzinās, ka sisadmins neveic datu kopēšanu, un darbinieki firmas tīklā apmeklē pornolapas un dara ko vēlas - tas patiešām biznesam nenāks par labu.

Pirmais primitīvais kriptovīruss ar nosaukumu AIDS parādījās jau 1989. gadā, bet līdz 2016. gadam bija relatīvs klusums. Bums sākās šā gada februārī, kad no visiem e-pasta pielikumu vīrusiem šifrētāji sasniedza 40%, septembrī uzlecot līdz 60%.Pēdējā laikā radusies jauna tendence - no bagātām organizācijām sāk prasīt desmitiem tūkstošu un pat miljonus lielus izpirkumus. FBI paziņojis, ka izspiedējvīrusu upuri tikai šā gada pirmajos 3 mēnešos samaksājuši hakeriem 209 miljonus dolāru. Izrādījies, ka tikai 31% ASV datorlietotāju zin kas tas tāds kriptovīruss, un kā no tā izsargāties. Protams, ka hakeriem tas ir izdevīgi.

Bet atgriežoties pie IBM IT Security Services pētījuma, no aptaujātajām 600 kompānijām -

20% samaksāja virs $40 000
25% samaksāja $20 000 līdz 40 000
11% samaksāja $10 000 līdz 20 000
pārējie - standarta 1 BTC

Secinājumi nav iepriecinoši - tas ir tikai sākums, līdz cilvēki neiemācīsies pasargāt savus datorus. Priecīgs šis fakts varētu būt bitkoinu īpašniekiem: sakarā ar pieaugošo pieprasījumu varētu augt BTC kurss.
Komentāri

    serveris.lv

Pievienot komentāruDigitālās foto kamerasDigitālās foto kameras