Kubā atvērts pirmais publiskais Wi-Fi pieejas punkts | Notepad.lv

Mājas lapu izstrāde

Kubā atvērts pirmais publiskais Wi-Fi pieejas punkts

www internets

autors: samurajs

Atbildēt | Sūtīt vēstuli | |

Komunistiskajā Kubas salā parādījies pirmais (vismaz zināmais) publiskais bezvadu interneta pieejas punkts. Havanas Kultūras centrā par saviem līdzekļiem to atvēris vietējais populārais mākslinieks Kcho sadarbībā ar provaideri Etesca. Protams, bez sakariem valdības aprindās šeit neiztika. Fidels Kastro personīgi atklāja šo Kultūras centru 2014. gadā. Lai varētu dalīties ar savu interneta savienojumu, Kcho nācās saņemt Kultūras ministrijas atļauju. Publiskā AP ātrums - 2 Mbps.

Cik šis Wi-Fi AP izmaksā, mākslinieks Kcho atteicās izpaust. Bet nav noslēpums, ka Kubā tipveida ADSL 2 Mbps pieslēgums izmaksā 900 USD mēnesī. Un nu uz Havanas Kultūras centru jaunieši dodas kā svētceļojumā, jo daudziem šī ir vienīgā iespēja kontaktēties ar radiem un draugiem ārzemēs, palasīt ziņas bez cenzūras vai ielūkoties feisbukā. Daži kubieši pat nāk naktīs, lai dabūtu ātrāku internetu.

Lai parastais Kubas iedzīvotājs ievilktu vadu pieslēgumu, nepieciešama varas iestāžu atļauja. Tomēr milzīgās dārdzības dēļ to var atļauties tikai bagāti ārzemnieki. Lētāka ir iezvanpieeja, bet arī to cītīgi kontrolē. 2013. gadā Kubā ievilka zemūdens optisko kabeli no Venecuēlas - tāpēc iespējas nodrošināt internetu ir. Nesen atvērtas daudzas valsts interneta kafejnīcas, kur katra darba stunda maksā 4,50 USD pie vēl zemāka ātruma kā Kcho. Vidējā alga Kubā ir 20 USD mēnesī.

Attēlā: "Es šeit nāku cik vien bieži iespējams," saka 20-gadīgais Adoniss Ortizs ar lakatu ASV karoga krāsās ap kaklu. Viņš runāja videočatā ar savu tēvu, kurš dzīvo ASV, un kurš nav redzēts jau deviņus gadus. "Pateicoties šim servisam, mums ir iespēja sarunāties," Ortizs turpina.

Avots

Komentāri

  serveris.lv
 1. macbeton : 17 Marts 2015 10:24:20 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Nožēlojami.
  Visur galējības. Ne1 valsts neprot pareizi.

 2. Hominidae : 17 Marts 2015 15:47:48 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Apbrīnoju komunistus. Ziemeļkoreja, Kuba un citas tādas valstis spītīgi piekopj izolāciju, bargu sociālismu un vadonismu, iegrožojot cilvēku brīvību un domāšanu, lai gan ir redzams, ka visas šīs komunistiskās valstis stagnē un strauji atpaliek. Kad skatījos dokumentālo filmu, kur intervēja Ziemeļkorejas tautiešus uz ielām (filmu izlaida Russia Today, šķiet), nevarēju saprast - viņi tur tiešām ir (piedodiet) stulbi vai tikai tēlo? Phenjanā tika uzcelts tirdzniecības centrs, ko es nosauktu par prastu Maximu. Cilvēki tik priecīgi, kameru priekšā visi kā viens smaida un slavē diženo Kimu - Vadoni, jo šis Vadonis pats personīgi esot izprojektējis šo veikalu (pelēks sūds). Vēl visi bija pārlaimīgi par to, ka tika pārkrāsota Phenjanas slimnīca (dizaineris - Kims). Un tie smaidi, šķietami neviltotais prieks. Un tā bezgalīgā mīlestība pret Vadoni, kurš, starp citu, esot piedzimis tādā kā pasaku mežā (vismaz tā māca sīkajiem bērnudārzos). Visi šie komunistiskie režīmi ir noziegumi pret cilvēci, šajos režīmos aug tikai un vienīgi pasauli neredzējuši cilvēki, kuri novērtē katru Vadoņa pamesto maizes piku. Nesaprotu - Dienvidkorejai tā veicas finansiāli, šī valsts attīstās un ražo pasaules līmeņa produkciju, un tas viss tāpēc, ka nav tādi āpši kā Čenunu dzimta Ziemeļkorejā. Vai nevienam vēl nav ienācis prātā, ka šī ietiepīgā tautas paverdzināšana Ziemeļkorejas un Kubas stilā ir neveiksmei lemta? Koreja sadalījās nemaz tik sen, taču rau, kas ir iznācis - kāda starpība starp abām Korejas daļām. Un Vadoņi to nesaprot. Cietumā viņus!

 3. Crow : 17 Marts 2015 16:02:32 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Tur nekā nevar padarīt. Cilvēce ir tik tāl atsaldēta, ka vienīgais, ko vari un ir prātīgi darīt - mēģināt parūpēties, lai sev un tuvākajiem būtu labi vai labāk. Bet ja uzskati, ka vajag sabiedrību pasargāt no indivīda, es pagriezīšu jautājumu otrādi - kas pasargās indivīdu no sabiedrības.

  Un cietumā? Ыхыхы...
  _________________
  Дебилы, бл*ть...

 4. macbeton : 18 Marts 2015 9:42:13 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Nu tu atkal galējībās!
  Bļin, Dienvidkoreja pilna ar tādiem pašiem padebīliķiem kā Ziemeļkoreja! Tur Amerika visiem iedeva brīvības un tagad tur dursta heroīnu, peģikojas un visādi citādi ālējas. Vai tu moš domāji ka viņi visi cītīgi strādā Samsung rūpnīcās?
  Komunisms nav slikta sistēma. Jūs vienkārši ne1 nesaprotat ko tas nozīmē! Jums ir debīliķu domāšana un komunisms asociējas ar to huiņu kas ir Kubā, ziemeļkorejā un bija Padomijā. Tas kas tur ir - tas nav komunisms! Tā ir parodija ar 1 diktatoru, kurš ir paverdzinājis to tupo tautu un gūst labumu.
  Komunisms ir komūn-isms. Comune, google(translate) it!

 5. samurajs : 18 Marts 2015 9:58:01 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Sākās jau viss ar Ļēņinu, kas Marksa-Engelsa visumā pozitīvo teoriju papildināja ar šķiru cīņu pret "pūstošo kapitālismu". Un kur ir cīņa, tur vienmēr paveras ceļš dažādiem diktatoriem.
  Bet vienalga neviens nekad nav spējis paskaidrot, kā komunisma apstākļos piespiest strādāt sliņķus, kam slinkums ir gēnos?
  _________________

 6. Hominidae : 18 Marts 2015 17:32:24 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Jā, jā, visi peģikojas un durstās, kā Latvijā - vien reitais tagad ir heteroseksuāli orientēts, kuram mājās nebūtu kāds grams heroīna.
  Komunisms ir greiza ideja kaut vai tādēļ, ka tas atņem arī godīgi (!!!) sapelnītos darba augļus no tiem, kas dara un dod tautai pienesumu, un atdod tiem, kas šo īpašumu drīzāk nodzertu, ja būtu tāda iespēja. Komunisms nespēj panest cilvēka brīvību, un cilvēki nespēj panest komunismu. Vēsture to ir daudzkārt pierādījusi. Ja kāds te grib plātīties ar to, cik komunisms labs, tad es prasu, kur ir pierādījumi, ka tas strādā? Īpaši mūsdienu laikmetā, kur cilvēku noslēgt no pasaules informācijas lauka ir daudz grūtāk kā agrāk. Un bez represijām, ieslodzīšanas, nogalināšanas komunisms ir iespējms?
  Kapitālisms arī ir ar saviem mīnusiem, bet to var labot. Man personīgi patīk sociāldemokrātija - dod brīvību un zināmu vienlīdzību.
  Tāpēc droši, marksisti, variet mani kā pūstošu kapitālistu pakārt aiz zarnām. Savas iedomu ideoloģijas dēļ.

  Hidden: 

  Hidden: 

 7. samurajs : 18 Marts 2015 18:21:37 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Liecies tak mierā ar ideoloģiju... komunisms līdz šim pastāvējis tikai utopisku tēžu līmenī. Pat sociālisms tīrā veidā nekur nav pastāvējis. PSRS bija sociālistiska tipa diktatūra, Ziemeļkorejā un Kubā vispār kkas pusfeodālā līmenī. Ķīnā kautkāda hibrīdiekārta. Te var strīdēties līdz vemšanai bez rezultātiem.
  _________________

Pievienot komentāruDigitālās foto kamerasDigitālās foto kameras