Tumanako - Linux elektromobiļiem | Notepad.lv

Mājas lapu izstrāde

Tumanako - Linux elektromobiļiem

Linux Tumanako Greenstage
   
 1. samurajs : 12 Aprīlis 2012 8:15:04 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Kā ziņo General Electric piederošais portāls Txchnologist.com, entuziastu grupa izstrādā atvērtā koda platformu Tumanako, kas nodrošinās Linux bāzētu vadību elektriskajiem transporta līdzekļiem. Kā sacīja Jaunzēlandes sacīkšu elektromobiļu kompānijas Greenstage vadītājs Filips Korts, patlaban pasaulē šajā nozarē valda galvenokārt Apple tipa pieeja. Katra firma izstrādā savu slēgto programmnodrošinājumu, kas kavē lietotājiem veikt jebkuru modifikāciju.

  "Cilvēki, kuri aizraujas ar elektriskajiem satiksmes līdzekļiem, vēlas iespēju konfigurēt tos, padarīt ātrākus, patstāvīgi remontēt," tā Korts. Tumanako platforma tieši uz to ir vērsta. Pēc Korta apgalvojuma, Tumanako derēs visam, sākot ar elektromotocikliem un elektroauto līdz pat planieru aprīkojumam, un ļaus ierīces brīvi konfigurēt atbilstoši lietotāju vēlmēm.

  Galvenais Tumanako projekta produkts būs dzinis un invertors indukcijas elektrodzinējiem līdz 200 KW. Tanī ietilps viss nepieciešamais dzinēja startēšanai un transportlīdzekļa vadīšanai. Šis programmatūras bloks jau darbojas, bet pagaidām vēl nav pilnībā atvērts. Pēc 6-12 mēnešiem plānots to publicēt ar LGPLv3 atvērtā koda licenci.

  Izstrādes grupa strādā arī pie Li-Ion bateriju uzlādes un ekspluatācijas programmatūras, kas ļaus optimāli uzlādēt katru akumulatoru. Greenstage arī izveidojis Tumanako optimizētus "dzelžus" - vadības paneli un integrētu uzlādes ierīci.
  Avots


  _________________

Pievienot komentāruDigitālās foto kamerasDigitālās foto kameras