Tests: Blackberry Bold 9900 | Notepad.lv

Mājas lapu izstrāde

Tests: Blackberry Bold 9900autors: shady

Atbildēt | Sūtīt vēstuli | |

Septembra vidū biju uz pasākumu, kurā bija iespēja iepazīties ar pašu jaunāko Blackberry tālruni Bold 9900. Jau pirmajā acu mirklī pamanīju pozitīvas iezīmes, bet tad vēl neko nerakstīju, jo vēlējos to iegūt uz testu, lai varētu saviem lasītājiem pavēstīt pēc iespējas labākus iespaidus un secinājumus par šo modeli. Pats noteikti neesmu vīlies, bet to, ka tas ir Blackberry, izsaka jau visu.Kā var redzēt no pirmā skata, tad Blackberry pieturas pie sava stila – elegants biznesa klases dizains, raksturīgā pilnā QWERTY klaviatūra.Varbūt kāds teiks, ka tādi jau ir visi Blackberry tālruņi, kas tur īpašs? Tad apskatīsim mazliet uzmanīgāk. Tā nav parasta QWERTY klaviatūra – tā ir tā kā sadalīta uz pusēm. Taustiņi ir divejādi šķelti (uz vienu pusi un otru), lai ērtāk ir rakstīt ar abām rokām:Patiesi, viens no retajiem tālruņiem, kur var izjust QWERTY klaviatūras spēku un pārrākumu pret jebkuru parasto vai virtuālo tastatūru. Turēt rokās ir gaužam ērti, bet uzsvēršu vienu ļoti nozīmīgu niansi – parasti pilnklaviatūras telefonus jātur ir abās rokās, bet ar šo var ērti darboties pat vienā rokā!Kā entuziasts, kurš ir mazliet ierūsējis uzskatos, lielu plusu iedošu par to, ka klausules nolikšana un pacelšana nav sačakarēta ar skārienpogām – visas darbības varam veikt ar fiziskiem taustiņiem. Noteikti būs oponētāji, bet uzskatu, ka tas ir vispraktiskākais un ērtākais risinājums tālrunim.

Blackberry pozitīvi mūs pārsteidz arī ar izvēles brīvību - varam strādāt kā vien vēlamies, jo bez klaviatūras ir arī skārienjūtīgais ekrāns, kuru lieliski papildina skārienpoga (trackpad). Lai arī pēc tehniskajiem parametriem Blackbery 9900 ekrāns nav liels (tikai 2,8 collas), toties to neizjūt un var mierīgi ko lasīt, sērfot internetā vai klabināt SMS. Ekrāns nodrošina 640 x 480 px izšķirtspēju un TFT kapacitatīvo tehnoloģiju ar 16bit krāsu dziļumu. Pašā sākumā nevarēju pierast pie trackpad lietošanas, bet vēlāk jau ar to darbojos tīri raiti – tiešam labs palīgs gan internetā, gan pārvietojoties pa izvēlnēm, programmām. Ikdienā izmantoju visus 3 ievades un darbības veidus un tas dod labu komforta un ātrdarbošanās pieaugumu.

Par dizainu – kā jau biznesmeņa telefons. Lietišķs, klasisks, bet tajā pat laikā elegants un stilīgs. Korpuss darināts no plastmasas, bet sāni visapkārt apjozti ar matētu metāla stīpu, kas dod savu knifiņu. Kreisajā sānā ir 3,5mm austiņu izeja un microUSB pieslēgvieta, toties labajā sānā – skaļuma un kameras pogas.
Īpaši izceļas aizmugure, jo ir pielietots karbona materiāls, kas rada telpisku attēlojumu. Lai gan īpaši jāuzmanās, lai tas netiktu saskrāpēts, savādāk viss vējā. Tādēļ mani ļoti iepriecināja komplektācijā esošais telefona maciņš. Maciņā ieguļas ļoti labi, ārā neslīd. Tas dod arī sava veida aizsardzību ne tikai pret skrāpējumiem, bet arī izturību pret maziem triecieniem. Lielu plusu pievilkšu klāt maciņa izgriezumam, lai netraucētu iespraust austiņas, kad tālrunis ir uzģērbis mētelīti. Vēl viens knifiņš slēpjas Blackberry maciņā – kad tālruni izvelkam no maciņa, tas automātiski atbloķējas. Sākumā domāju, ka nejauši piespiežu kādu pogu, bet izmēģinājos visādi – rezultāts ir viens un tas pats.
Arī patumšā telpā tālrunis piesaista savu uzmanību ar klaviatūras izgaismojumu:Labajā stūrī ir gaismas diode, kas pavēstī par uzlādes statusu. Tā diezgan apnicīgi mirgo un pie tam ļoti koši. Naktī pat traucē. Par laimi to pēc vajadzības var uzstādījumos atslēgt.

Par vizuālo tēlu ir izstāstīts gana, tagad palūkosim, kas tad lācītim zem ādas mētelīša. Pirmām kārtām tā ir jaunā Blackberry 7 sistēma. Piesieties nekur nevar - caurspīdīgās izvēlnes, viss strādā raiti un nekādu bremzi nenovēroju.
Kā jau Blackberry sistēmā, tā izmanto savu App World, kurā lietotājs var iegādāties par maksu vai par brīvu sev kādu aplikāciju. Aplikācijas ir sakārtotas kategorijās un vēl apakškategorijās, lai vieglāk ir atrast vajadzīgo. Protams, varam aplikācijas meklēt arī kopējā sarakstā vai skatīt ieteicamo, populāro listē.
Par Blackberry Bold 9900 žiperīgumu atbild ne tikai pati sistēma, bet arī tā dzelži, kuri nebūt nav peļami: 1.2 GHz QC 8655 procesors un 768 MB RAM jeb operatīvā atmiņa. To papildina 8 GB iekšējā atmiņa, kuru varam papildināt izvirtības gadījumā ar microSD atmiņas karti (+32 GB).

Arī visi savienojumi ir līmenī: 3G, Wi-fi, Bluetooth un pat vēl zaļais NFC jeb Near Field Communation. Šī tehnoloģija vēl nav iegājusies, bet pamazām attīstās. NFC potenciāls ir diezgan liels un milzīgs pielietojumu klāsts sākot – kaut vai mobilo telefonu pielietot kā kredītkarti, lai apmaksātu kādu pakalpojumu vai nopirktu kādu lietu. NFC tehnoloģija darbojas ļoti īsā attālumā, tas nozīmē, ka gandrīz praktiski tālrunis būtu jāpieliek klāt NFC nolasītājam. Bet raksts nav par to, kā NFC ieviesīsies sabiedrībā un cik ātri tas notiks, bet fakts, ka šis tālrunis atbalsta NFC savienojumu ir pluss.

Viennozīmīgi šis tālrunis ieliek kliņķi viesiem populārajiem viedtelefoniem ar savu akumulatora darbības laiku, jo parasti spēcīgs viedtelefons notur knapi līdz vakaram (labākā gadījumā), bet Blackberry Bold 9900 notur līdz 2 dienām.Toties biju pārsteigts, ka komplektācijā neietilpa austiņas. Un nav tālu jādomā, lai saprastu, ka arī FM radio šajā tālrunī neatrast. Te praksē parādās tas, ko sauc par brendu, un uz ko tas ir orientēts. Ja šis ir biznesa klases viedtālrunis, tad tev neklājas staigāt apkārt klausoties radio – biznesmenis atrodas vai nu savā kabinetā vai automašīnā, kur radio iespēja ir pašsaprotama. Ja nu akurāt ir tāda vajadzība, tad vienmēr pastāv iespēja uzlikt interneta radio atskaņotāju.
Ko no tā mēs varam secināt? Ja esi par pēdējām kapeikām nopircis Blackberry, bet ikdienā pārvietojies ar kājām vai sabiedrisko transportu, kur paralēli klausies uz sava telefona radio – tad būsi vīlies! Būs vien jāiztiek vai nu ar mūzikas atskaņotāju vai i-radio strīmeri.


Foto prieki nav domāti biznesa klasei, tomēr ir iebūvēta 5 Mpx kamera, ar kuras palīdzību varam gan ko nofotografēt, gan uzņemt HD video. Attēla kvalitāte nav tā labākā, bet iztikt var. Nav arī auto fokusa, bet vismaz attēla stabilizators un zibspuldze ir nodrošināta.


(Nesamazinātu attēlu var aplūkot šeit: <spied_te>)(Nesamazinātu attēlu var aplūkot šeit: <spied_te>)


Un šeit varat ievērtēt video no Blackberry Bold 9900:


Secinājums:

Kad rakstīju iepriekšējo apskatu par Blackberry 9800 Torch, es vairākas reizes pieminēju vārdu “perfekts”. Šoreiz centos no tā izvairīties, lai neskanētu pārāk apjūsmoti. Tomēr... Šo tālruni ierindoju savā TOP augšgalā, jo šis bija viens no tiem retajiem tālruņiem, kuru bija žēl atdot atpakaļ. Blackberry stils, elegance, kvalitāte apvienojumā ar lielisku komfortu, ko gan vairāk var vēlēties? Šeit sadalās lietotāju prioritātes un dzīvesveids. Ja daudz sporto, esi aktīvs vai strādā ekstremālos apstākļos, kur vajag izturīgu tālruni, vai tieši pretēji – dzenies pēc 3D, foto un telefona apvienojuma, tad tev vienkārši nevajag Backberry. Kā saka, ja ASV vēlies atrast darbu, tad vispirms nopērc labu auto, tad es varu vēl piebilst, ka labs auto ar Blackberry Bold 9900 tavas izredzes pavairos iegūt cerēto.

Plusi / Mīnusi:

+ Elegants
+ Biznesa klase
+ Kvalitāte
+ Komplektā ietilpstošais maciņš
+ Savienojumi (3G, Wi-fi, Bluetooth, NFC)
+ Akumulatora darbības laiks (no 1 – 2 dienām)
+ Ātrs (nebremzē)
+ Ērta QWERTY klaviatūra (var rakstīt arī ar vienu roku + taustiņu šķēlums)

- Diezgan dārgs (bet neteiktu, ka cena ir par augstu šādam tālrunim – 500 Ls)
- Kamera nav tā labākā (5 Mpx; nav auto fokusa)
- Komplektācijā neietilpst austiņas
- Nav latviešu valodas atbalsta
- Nav FM radio (jāiztiek ar i-radio strīmeri)Komentāri

 1. Jaunzems : 3 Oktobris 2011 7:01:08 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Nez kāpēc par autofokusa neesamību nekas netika teikts E7 apskatā.
  _________________
  Tehnoloģiju videoapskati latviešu valodā

 2. Scandal : 3 Oktobris 2011 12:12:59 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Nevar būt, ka pie plusiem var pieskaitīt Savienojumi (3G, Wi-fi, Bluetooth, NFC), Akumulatora darbības laiks (no 1 – 2 dienām). VOV, tas ir kaut kas tāds, ko tu iegūsi telefonam par 500 latiem, bet neiegūsi Nokiai par 150 latiem.

  Ja godīgi, pat negribas lasīt tālāk, izlasot vien plusus un mīnusus, un jā, lasu rakstu no otra gala.

 3. shady : 3 Oktobris 2011 12:48:42 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Scandal - Blackberry ir brends tāpat kā Apple, par to nākas arī maksāt. Bez tam, Blackberry brends sevi ir pierādījis kā elegantu, kvalitatīvu mantu. Blackberry auditorija ir biznesa klases cilvēki vai tie, kuri grib par tādiem izlikties. Un jā, viedtelefonam akumulators, kurš spēj novilkt pat līdz 2 dienām ir pluss, jo lielākā daļa viedtelefoni knapi notur līdz vakaram.
  Un nokia par 150 Ls šeit nav pielīdzināma. Tu vienkārši esi cilvēks, kuram nevajag Blackberry (un tas, protams, nav slikti).
  _________________
  Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

 4. Scandal : 6 Oktobris 2011 21:42:04 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Bet tieši tie paši plusi tad ir arī BlackBerry telefonam par 200 latiem, ne tā? Neiet runa par brendu, bet par pašsaprotamām lietām. Tad jau auto apskatos to, ka tas ripo uz priekšu, var arī uzskatīt par plusiem?!?! Vienkārši vajag nedaudz vairāk piedomāt pie tā, ko raksti. Pie plusiem jāraksta tas, ko iegūsi no šī telefona samaksājot tos 500 latus, to, kas liek šim telefonam maksāt tos 500 ls, vai ko tu iegūsi, pērkot BlackBerry, nevis to, ka viņam ir viss tas pats, kas pārējiem un lētākiem telefoniem. Protams viegli ir mācīt strādāt un tā...varbūt ņemu savus vārdus atpakaļ. bet ceru, ka Tev mana doma pieleca ;)

 5. janculis : 3 Oktobris 2011 13:21:15 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Man viedoklis arī par akumulatoru...
  Nokia E72 maksā ~160 Ls. Aķa darbības laiks sasniedz un pat pārsniedz nedēļu. Lūk, tas ir pluss. Bet 2 dienas... Tas ir, manuprāt, švaks rādītājs.
  Vispār apraksts nepārliecina iegādāties šo modeli, jo manis pieminētais E72 ir aprīkots ar visu to, par ko tiek smādēts Blackberry telefons mīnusiņos, izņemot, protams, pirmo mīnusu.

 6. shady : 3 Oktobris 2011 13:45:09 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Mans Samsung telefons (e2121b) par ~ 20Ls spēj novilkt pat līdz 2 nedēļām, bet tas nenozīmē, ka šos tālruņus var nolikt paralēli. Mūsdienās viedtālruņi ir palikuši ļoti jaudīgi un līdz ar to arī baterija tiek patērēta. Tie cilvēki, kuri par to nepadomā un nopērk sev dārgu smartphone - mēdz pēc tam nožēlot, jo baterija nespēj izvilkt pat līdz vakaram.
  Protams, tas ir smags mīnuss visiem viedtelefoniem. Viedtelefons katru kadu progresē aizvien tuvāk datora līmenim, bet uz tā rēķina krītas akumulatora darbības laiks. Diemžēl, bet tas ir loģiski.

  Tāpēc pārfrāzēšu savu teikto šādi: Šobrīd, akumulators līdz 2 dienām, viedtelefonam ir labs rādītājs, bet slikts rāditājs kā telefonam. Piemēram, Galaxy S2, kurš skaitās viens no vispopulārākajiem viedtelefoniem, nenotur pat diennkati!
  Cilvēkam ir jāpēk tas, kas viņam ir vajadzīgs. Ja tev vajag pazvanīt, aizsutīt sms, varbūt kādreiz ko apskatīt internetā - tev nevajag viedtelefonu.

  Tas ir tas pats, ka ja es uzrakstu apskatu par budžeta klases telefonu, tad atnāk kāds un to mēģina smiedamies salīdzināt ar savu 600 Ls vērto Nokia. Šobrīd notiek pretējais - uz otru galu:)
  _________________
  Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

 7. vrt56 : 3 Oktobris 2011 13:45:09 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Ir cilvēki, kas nekad nesapratīs BlackBerry odziņu! Esmu viens no tiem, kam, cerams, nākotnē būs tieši BlackBerry telefons, nevis kādi Samsungi vai vēl epļ. Tam telefonam ir tas, kas nav citiem un citiem nekad nekas tāds nebūs, kas ir BlackBerry! Lai arī ir lietas, kas tam nav perfektas, bet mani neinteresē visas tās spēlītes un vēl sazinkas, zvanīt, sms, reizem GPS un šad tad kamera. To man arī vaig un to es arī no BlackBerry varu dabūt!

 8. Ralfie : 3 Oktobris 2011 19:11:41 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Kas ir jādara ar S2, lai bača nenoturētu diennakti?!?! Pastāsti, ja nav grūti, savādāk tavs piemērs smird..

 9. shady : 3 Oktobris 2011 19:22:59 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Twitter, internets, GPS, mūzika, zvani. Un tagad komentārs smaržo?
  Un pameklē atsauksmes internetā. Ne es vienīgais to esmu piefiksējis (tikai nerunājam par tālruņa veiktspējas nodzīšanu ar root tiesībām un visa liekā izravēšanu, un knapi saskatāmā ekrānā blenzt ir mazohisms acīm).
  Es, pirms nodevu testēt S2 citam cilvēkam, pats paspēlējos - manta jau laba, bet lādēt obligāti katru vakaru, ja ne darba dienas beigās.
  _________________
  Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

 10. Evers : 7 Oktobris 2011 8:02:21 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Par to automātisko atbloķēšanos - cik zinu, tad BB maciņos esot kautkāds magnēts, kas liek telefonam manīt, kad tas tiek izvilkts no maciņa.

 11. Nelabojams : 11 Oktobris 2011 14:35:25 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  eu, raksta, ka šī brīnuma tīkls esot nogāzies...
  _________________
  Mana pieredze rāda, ka nav tādas zodiaka zīmes "Kretīns".

Pievienot komentāruDigitālās foto kamerasDigitālās foto kameras