Portatīvie datori un aksesuāri - kas jauns šajā frontē? | Notepad.lv


Portatīvie datori un aksesuāri - kas jauns šajā frontē?autors: Reklamraksti

Atbildēt | Sūtīt vēstuli | |

Informācija par jaunākajiem portatīvajiem datoriem un to modeļiem pieejama plašā apjomā, taču to nevarētu teikt par portatīvo datoru aksesuāriem (somas, baterijas, lādētāji, dzesētāji u.c.). Laiks to mainīt, tāpēc raksta turpinājumā iepazīsties ar jaunākajām tendencēm portatīvo datoru aksesuāru pasaulē!

Somas, uz kurām atskatīsies


Foto: Shutterstock.com

Ļauj minēt – iedomājoties par portatīvā datora somām, Tev prātā nāk, atklāti sakot, ne pārāk izskatīgas pleca somas, kas radītas, izmantojot melnu vai pelēku neilonu un poliesteru. Taču jaunākās tendences šo stereotipu veiksmīgi mēģina lauzt, radot mākslīgās un īstās ādas, kā arī daudzu citu materiālu apvalkus un datoru somas, kuras iespējams lietot ne tikai datora pārnēsāšanai, bet arī ikdienas gaitās.


Baterijas, uz kurām iespējams paļauties


Foto: Shutterstock.com

Lai gan viedtālruņi kļūst arvien daudzfunkcionālāki un modernāki, portatīvie datori, kopumā vērtējot, tomēr ir piemērotāki vairumam darbību. Taču arī tiem ir kāds mīnuss – īsāks baterijas darbības laiks. Taču to ir iespējams uzlabot, iegādājoties vai nu paaugstinātas kapacitātes baterijas , vai izmantojot mobilo tālruņu pasaulē jau tik iecienīto dokstaciju – ar to palīdzību datora darbības ilgumu bez uzlādes var palielināt pat vairākas reizes.

Dzesētāji – Tava datora veselībai


Foto: 1a.lv

Strādājot daudz un ilgi, noteikti būsi saskāries ar uzkarsušu portatīvā datora pamatni. Lai gan dažbrīd (it īpaši drēgnajos rudens mēnešos, kad mājās vai birojā vēl nav pieslēgta apkure) lietotājam tas pat sagādā komfortu, Tavam datoram tas gan par labu nenāk. Salīdzinoši vienkāršu uzdevumu veikšanai ar dzesēšanu galā tiks laptopā iebūvētais ventilators, taču, ja datoru izmantosi aktīvāk, ārējie dzesētāji ir tieši tas, kas nepieciešams. Turklāt, ja vēl salīdzinoši nesen dzesētāji portatīvajiem datoriem asociējās ar ko smagu, skaļu un neparocīgi, šobrīd situācija ir mainījusies – dzesētāji tiek aprīkoti ar īpaši klusiem ventilatoriem, kā arī izgatavoti no materiāliem (piemēram, alumīnija), kas ļauj samazināt svaru un izmērus.


Viena ierīce, dažādi lādētāji


Foto: 1a.lv

Portatīvā datora lādētāji vienmēr ir iekļauti laptopa komplektācijā, taču ko darīt, ja datoru, piemēram, nepieciešams izmantot arī automašīnā? Arī šādām situācijām pieejami atbilstoši portatīvo datoru lādētāji. Tāpat pieejami lādētāji ar papildus izejām, piemēram, USB – tādējādi lādētāji vienlaicīgi ļauj uzlādēt gan datoru, gan arī kādu citu ierīci, piemēram, mobilo telefonu.

Papildus drošībai – slēdzenes un privātuma filtri


Foto: Shutterstock.com

Ja portatīvais dators tiek izmantots arī darbam, tajā noteikti glabājas ļoti svarīga informācija, kuras nonākšana nepareizās rokās var radīt milzu problēmas. Lai pasargātu savu datoru no garnadžiem, vari iegādāties slēdzeni. Kā tā darbojas?
Pavisam vienkārši – lielākajai daļai portatīvo datoru ir ieeja, kurā slēdzeni iespējams pieslēgt, un pēcāk to savienot ar citām mājās vai birojā esošajām elektroierīcēm vai priekšmetiem, tādējādi būtiski apgrūtinot darbu garnadžiem.

Savukārt privātuma filtri nodrošina cita veida aizsardzību – uz ekrāna uzlīmētais filtrs neļauj uz ekrāna attēloto redzēt nevienam citam kā tikai cilvēkam, kurš tobrīd darbojas pie datora – lūkojoties ekrānā no cita leņķa, tajā notiekošais būs izplūdis un nesaskatāms.

Foto: Targus.com

Sargā acis, izmantojot atbilstošu apgaismojumu


Foto: 1a.lv

Strādājot pie datora, svarīgi ir parūpēties ne tikai par pašu laptopu, bet arī savu veselību. Pats galvenais aspekts, kuru var ietekmēt ilgstoša darbošanās pie datora, protams, ir redze. Lai to nebojātu, vienmēr nepieciešams pietiekams apgaismojums, un to iespējams panākt ar lampām, kas barojas no USB pieslēgvietas.

Vēl, stundām ilgi strādājot ar datoru, ir svarīgi parūpēties par pareizu rokas locītavu pozīciju, un šādos gadījumos lieti noder paliktņi, kas nedaudz piepaceļ datora aizmuguri, ļaujot strādāt ērtāk un arī veselīgāk. Dažkārt šie paliktņi ir aprīkoti ar dažādām papildus funkcijām, piemēram, telefona uzlādes iespēju vai arī spēj darboties kā dzesētāji.


Foto: 1a.lv

Mierīgākai sirdij – papildus garantija

Portatīvie datori un aksesuāri nav mūžīgi, un tieši tāpēc tiem tiek nodrošināta garantija, kas lielākajā daļā gadījumu ilgst divus gadus. Taču, ja vēlies, lai Tavam datoram garantija kalpotu arī pēc noteiktā termiņa, vari iegādāties arī papildus garantiju. Lai gan sākotnēji tie varētu šķist kā lieki izdevumi, jāņem vērā, ka šī summa parasti ir visnotaļ demokrātiska, turklāt, ja datoram kas atgadīsies pāris mēnešus pēc standarta garantijas termiņa beigām, noteikti būsi sev pateicīgs, ja datoram būs iegādāta papildus garantija.

Portatīvie datori un aksesuāri plašā klāstā – 1a.lv internetveikalā

Ja arī Tavā nepieciešamo lietu sarakstā atrodamas somas, baterijas, lādētāji, dzesētāji datoram vai, galu galā – pats portatīvais dators, ielūkojies 1a.lv piedāvājumā – šeit visas preces ir ērti un intuitīvi sakārtotas pa kategorijām, turklāt, izmantojot filtrus, nepieciešamo preci vienkārši atradīs ikviens. Izmēģini – ienāc www.1a.lv!

Komentāri

 1. shady : 12 Oktobris 2017 15:12:49 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Hm, man ir konkrēts jautājums - ir kāds reāli arī testējis tos palikņus ar kūleriem? Kāda ir temperatūras atšķirība? (ar un bez?)
  _________________
  Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

 2. MeistarsUnVergs : 12 Oktobris 2017 16:00:57 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Pie nepareizi uzmontēta vai putekļiem aizdzīta dzesētāja tie paliktņi samazina temperatūru kuru nolasa sensors. Rezultātā dators domā ka nav pārkarsis un nesamazina jaudu, bet rezultātā kodols vai čipsets pārkarst vēl vairāk un dators nomirst ātrāk. Debīlākā ierīce kāda ir izdomāta IT pasaulē. Man pie pareizi uzstādīta un nepieputējuša dzesētāja nevienam laptopam nekad nav bijusi problēma ar pārkaršanu, ne slavenajām dv8000 sērijām, ne Alienware gaming monstram ar 3 videokartēm. Pat Ukrainas +35 grādos.

  Keningston lock kabelis ir laba fīča lai čigāns neaizskrietu ar tavu datoru, kurš atrodas Elkor vitrīnā. Bet datu aizsardzībai no nozagšanas tomēr daudz efektīvāk ir izmantot pilnā diska šifrēšanu.
  _________________
  Legālās programmatūras lietotāji ir vēl lielāki stulbeņi par legālo narkotiku lietotājiem

 3. shady : 12 Oktobris 2017 16:40:46 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Es ar vienmēr uz to esmu skatījies diez gan šķībi. Nesen tik gadījās klients, kuram piedāvāju uztaisīt reballing vai samaksāt par jaunu plati, bet rezultātā negribēja maksāt. Tā kā čips tika uzkarsēts (vēl strādā), nevis veikta kvalitatīva pārlodēšana, tad iedomājos, ka varbūt šāds paliknis spētu pagarināt laimes loterijas spēli katrai dienai...
  _________________
  Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

 4. Atlets : 28 Novembris 2017 0:23:03 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Man ir paliktnis, kuram ventilators vairs negriežas. Nekad nelietoju portatīvo bez paliktņa, jo tad ir apgrūtināta gaisa padeve un uzreiz skaļi rūc ventilators. Ar paliktni CPU sēž uz 60grādiem (+/- 10 grādi). Bez paliktņa augstākas temperatūras un pie noslodzes var arī slēgties ārā (105+ laikam). Būtiskais, lai starp virsmu (arī galda) un pamatni būtu vieta, kur gaisam plūst, tam izmantoju cooler padu.

 5. uldics : 12 Oktobris 2017 17:14:40 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Lai redzi nebojātu, vienmēr nepieciešams pietiekams apgaismojums. Muļķības. Tāds pats klačubābu apgalvojums kā televizori bojā acis, aukstums rada slimības, peles rodas no netīrām lupatām un Zeme ir plakana.

 6. Evers : 12 Oktobris 2017 23:23:47 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Gan no telefonu un datoru ekrāniem, gan no offisu apgaismojumiem acis saņem zilās gaismas piesārņojumu, kas nogurdina acis, laika gaitā var izraisīt nopietnas redzes problēmas, kataraktu utt... , un ikdienā izraisa miega un iemigšanas traucējumus, itsevišķi ja dators vai telefons tiek izmantots pirms gulētiešanas (zilo gaismu dabīgajās devās saņemam no saules, kas smadzenēm dod signālu būt aktīvām un nomodā).

  Pats 2 mēneši atpakaļ darbam ar datoru iegādājos brilles ar zilās gaismas filtru, gan acis nenogurst tā vairs, gan miegs labāk nāk

 7. MeistarsUnVergs : 13 Oktobris 2017 3:28:59 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Par tām pelēm kas rodas no lupatām esmu sastapies ar tādiem cilvēkiem. Viņi arī uzskata ka dators izstaro kaut kādu lauku vai radiāciju, kas ir sevišķi bīstam cilvēkiem, un ka laptops ir vēl kaitīgāks. Vēl ir tādi kas uzskata ka dators iztērē skābekli telpā.

  Muļķības par tā miega nenākšanu. Vakarā var uzspēlēt kādu foršu spēli, pasēdēt un pameditēt skatoties pr0nu. Kaut gan man pret bezmiegu vislabāk palīdz šmigucis, un gaismai tur nav nekāda sakara. Katakrata rodas no ultravioletās gaismas, zilajai gaismai līdz ultravioletajai ir vēl stipri ko augt frekvenču spektrā.

  Tām tavām brillēm iespējams ka ir placebo efekts.
  _________________
  Legālās programmatūras lietotāji ir vēl lielāki stulbeņi par legālo narkotiku lietotājiem

 8. Evers : 13 Oktobris 2017 7:55:28 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Ir jau gan tā ka daudz melu pasaulē ir izdomāts lai naudiņu no mums slauktu.
  Par placebo, iespējams, jo kādreiz domas daudz galvā un tāpat grūti aizmigt bet palīdz acīm gan, sievai arī ir tās brilles, nopirkām abi reizē jo viņai bieži acis sarkanas pēc darba urbjoties excel tabulās, tagad sarkanas acis nav bijušas un neesot jāsažmiedzot acis koncentrējoties uz datu ierakstiem.

 9. m_janis : 13 Oktobris 2017 17:56:06 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli


  Citēt:
  Lai redzi nebojātu, vienmēr nepieciešams pietiekams apgaismojums. Muļķības.
  Nu, nu, puikiņ. paaudzies un kad staigāsi ar centimetru biezām brillēm, tad parunāsim atkal. Laikam jau uzskati par muļķībām arī to, ka stundām staigāt ar austiņām, sevišķi In ear, arī dzirdei nekas nenotiks . Turpini vien .

 10. ruukjis : 13 Oktobris 2017 20:24:21 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Kārtējo reizi apliecini, ka savas zināšanas smelies no tirgus tantēm un dzeltenās preses...

 11. ruukjis : 13 Oktobris 2017 8:15:45 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Par apgaismojumu un acīm:
  1. Par zilo gaismu Meistars jau pateica. Zilā gaisma, tā pat kā jebkura cita redzamā spektra gaisma, acīm nenodara neko. Pat nenogurdina. No monitora UV dabūt nevar. Attiecīgi... Ever, tevi (drīzāk jau pats sevi) ir ap3,14suši ar tām brillēm. Lai dabūtu kataraktu no UV tur arī ir jāpacenšas... jādzīvo solārijā?
  2. Ar vāju apgaismojumu ir grūtāk. Pieaugušam cilvēkam pofig, piaugušam ir tikai dažas lietas, kas var bojāt redzi:
  a)Acs trauma
  b)Acs slimības un/vai ielaistas kondīcijas (piemēram, sausās acs sindroms)
  c)Vecums - neizbēgami visiem agri vai vēlu.
  d)Nepareiza briļļu lietošana - šis ir ļōōti individuāli. Cilvēki, kuriem ir iedzimtas redzes problēmas, visticamāk, sev neko nesabojās, bet cacas, kurām ārsts ir atradis -0,25dpt un, kurām liekas, ka brilles ir modes aksesuārs, agri vai vēlu attapsies, ka bez brillēm ir pavisam sūdīgi.

  Pavisam cits stāsts ir ar bērniem, bērniem vājš apgaismojums var izraisīt tuvredzību, jo bērna organisms, tai skaitā acs, vēl aug un pārslogoti acs muskuļi var atstāt paliekošas sekas. Ne visiem un ne vienmēr, bet risks pieaug.

 12. Evers : 13 Oktobris 2017 17:12:20 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Neesmu tik dziļi pētījis, varbūt redzi nebojā, taču reāli palīdz kā minēju, personīgā pieredze to pierāda, sieva vairs nenāk mājās ar sarkanām acīm, pats ar jūtos labāk, man gan tik briesmīgās tabulās nav jāurbjās kā viņai.

 13. E-500 : 15 Oktobris 2017 7:28:48 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Par UV - vecākiem LCD monitoriem ekrāna apgaismojumam izmanto fluorescentās spuldzes, attiecīgi CLF spuldzes dod laukā arī UV. Tas var kaitēt, ja sēdi pārāk piebāzies pie monitora (tas neattiecas uz LED monitoriem kuriem apgaismojumam izmanto LED gaismu).

 14. ruukjis : 13 Oktobris 2017 20:49:29 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Ever, tas tikai liecina par to, ka tu un tava sieva lietojat monitorus ar neatbilstoši sev sakruķītu Brightness. Nogriez zemāk, ja ir iespēja, pamaini krāsu toni uz Warm. Sākumā būs nepierasti, bet nevajadzēs lietot brilles.

 15. Evers : 14 Oktobris 2017 22:10:26 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Ir mēģināts regulēt un tas ar palīdz, pats darbā uzreiz noregulēju un VGA kabeli dokstacijai pret Displayport nomainīju lai bilde būtu asa.
  Sieva saka, ka esot viss normāli, es gan nezinu un pats nevaru pārbaudīt jo tur drošība - iekšā no malas nevienu nelaiž, kur nu vēl kaut ko sākt regulēt .
  Monitoram mājās arī to dzeltenīgo toni mēģināju, tagad jau ir viņiem pat ir tie skaisti nosauktie "low blue light režīmi" utt. Palīdz, bet ar brillēm ir jūtamāks efekts un krāsas mainās ļoti minimāli. Protams, pirkām optikas salonā, lētie maksimas varianti visādos veikalos ar redzēti, no tiem loģiski neko labu nevar sagaidīt tāpat kā no ebaja ekrāna filtriem.
  Domāju, ka atšķirība ir tur, ka ekrāna apgaismoju baltās diodes izstaro to pašu balto(ar zilo) gaismu vienalga kā tu maini apgaismojuma stiprumu/pikseļu krāsu toņa iestatījumus, efekts ir, bet nav tik izteikts.

 16. uldics : 16 Oktobris 2017 5:04:23 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Optikas salonus arī nevajag ņemt ar pliku roku. Medicīnas sistēma mums tikpat laba kā ceļi. Nesen uzzināju kā oficiāls dakters izraksta homeopātiskos preparātus un par bargu naudu procedūras, kas faktiski ir šarlatānisms - paša asins pārliešanu bez manipulācijām tādu pašu atpakaļ. Tā kā jāuzmanās, veikli mārketinga darboņi tur arī savus Kašpirovska spaiņus ir sagāzuši.

Pievienot komentāruDigitālās foto kamerasDigitālās foto kameras