Notiks pirmais papildinātās un virtuālās realitātes hakatons Latvijā | Notepad.lv


Notiks pirmais papildinātās un virtuālās realitātes hakatons Latvijāautors: samurajs

Atbildēt | Sūtīt vēstuli | |

Šonedēļ, 28.-30. aprīlī Vidzemes Augstskolā norisināsies pirmais Papildinātās un Virtuālās Realitātes Hakatons Latvijā, ko rīko Overly sadarbībā ar Anatomy Next un Vidzemes Augstskolu (ViA).

Hakatons ir 48 stundu pasākums ar mērķi pulcēt cilvēkus ar dažādām pieredzēm, lai radītu jaunus produktus vai risinājums. Iesaistīties aicināti programmētāji, grafiskie dizaineri, 3D mākslinieki, vizionāri un visi, kuriem interesē papildinātās un virtuālās realitātes tehnoloģijas.

Dalībniekiem būs iespēja strādāt ar pieredzējušo un starptautiski pazīstamo mentoru Trondu Nilsenu no Sietlas - papildinātās un virtuālās realitātes tehnoloģiju pasaules epicentra. Kā mentori piedalīsies arī Ainārs Kļaviņš un Gatis Zvejnieks (Overly), Arnis Cīrulis (Assoc. Prof. VIA VR/AR Lab), Reinis Znotiņš (Anatomy Next), Kaspars Auzarējs-Auzers (Accenture), Rainer Selvet (World3D), Artem Batogovsky (VRNet.io), Tsutomu Komori (BENE ASIA CAPITAL) un Margrave Technologies dibinātājs Richard Bailey. Labākās idejas autori saņems arī balvu no Accenture 500eur apmērā.

Overly līdzdibinātājs Gatis Zvejnieks: “Papildinātā un virtuālā realitāte ir tehnoloģija, kura jau tuvāko gadu laikā kļūs par cilvēku ikdienu. Mēs zinām, ka iespējas ir teju neizsmeļamas. Tāpēc gribam iedrošināt jaunos tehnoloģiju entuziastus un uzņēmējus likt kopā savus prātus un idejas, lai radītu arvien jaunas, unikālas tehnoloģijas.”

Dalībniekiem būs pieejams Google Tango (Lenovo Phab 2 Pro), Microsoft Hololens, HTC Vive, Oculus Rift, Samsung GearVR, Xbox Kinect Windows un citas tehnoloģijas.

Pasākumu atbalsta: Overly, Anatomy Next, Vidzemes Augstskola, Accenture, Digital Freedom Festival, ASV vēstniecība Latvijā, Swedbank, Valmieras pilsētas pašvaldība un Valmiermuižas alus darītava.

Vairāk informācijas un pieteikšanās: www.hackathon.lv
Komentāri

 1. MeistarsUnVergs : 25 Aprīlis 2017 14:57:40 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Spaiņi vemšanai arī būs izdalīti vai arī būs jāņem līdzi savējais? Virtual Reality ir tā sauktā "simulation sickness" kas ir ļoti līdzīga jūrasslimībai.
  _________________
  Legālās programmatūras lietotāji ir vēl lielāki stulbeņi par legālo narkotiku lietotājiem

 2. ruukjis : 26 Aprīlis 2017 11:18:35 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Nevienu neinteresē minoritātes - attiecīgi spaini ņem pats.

 3. MeistarsUnVergs : 26 Aprīlis 2017 14:29:25 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Jūrasslimība man nav. Savā laikā diezgan daudz esmu laivojis un braucis ar kuteriem, arī ilgstoši jūrā. Bet no zema refresh rate un zema FPS man mēdz palikt dīvaini, ja vairākas stundas jāsēž un jāpsēlē pie tāda mazjaudīga datora.
  _________________
  Legālās programmatūras lietotāji ir vēl lielāki stulbeņi par legālo narkotiku lietotājiem

 4. macbeton : 28 Aprīlis 2017 12:55:51 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Es kaukur lasiju ka Rīgas cirku nevarot apmeklēt, jo celtnieki esot bijuši klauni.
  Izrādās ka cirks turpina klaunoties.

Pievienot komentāruDigitālās foto kamerasDigitālās foto kameras