Aptauja: 36% interneta lietotāju nav televīzijas pieslēguma | Notepad.lv


Aptauja: 36% interneta lietotāju nav televīzijas pieslēguma
Vai Tu abonē kabeļu, satelīta vai virszemes TV?
1. Jā
52%
 52%  [ 9 ]
2. Nē
47%
 47%  [ 8 ]
Kopā Balsis : 17

autors: samurajs

Atbildēt | Sūtīt vēstuli | |

Vairāk nekā trešdaļai Latvijas interneta lietotāju nav televīzijas pieslēguma, liecina Baltcom veiktā Latvijas interneta lietotāju aptauja. Tāpat arī noskaidrots, ka absolūtais vairākums šo iedzīvotāju ir vecumā līdz 30 gadiem.

Gan interneta, gan televīzijas pieslēgumu turpina izmantot 60% Latvijas interneta lietotāju. Savukārt 15% aptaujāto papildus internetam un televīzijai joprojām ir arī aktīvs mājas telefona pieslēgums.

“Pieaugot interneta lomai, arvien vairāk mainās mūsu ikdienas paradumi. Klienti vēlas maksāt tikai par to saturu, kuru reāli patērē, vēlas kontrolēt to, kādu saturu skatīties sev ērtā laikā. Jau ilgāku laiku internets šādas iespējas spēj sniegt,” aptaujas rezultātus analizē Baltcom valdes priekšsēdētājs Nikolā Buasēns (Nicolas Boissin).

Arī Baltcom pārdošanas dati apstiprina aptaujas ietvaros gūtos rezultātus: 70% klientu vecumā līdz 30 gadiem iegādājas tikai interneta pieslēgumu. Jau šobrīd interneta pārdošanas apjomi krietni pārsniedz televīzijas pārdošanas rādītājus un paredzams, ka šāda tendence būs novērojama arī nākotnē.

“Telekomunikāciju operatoriem jāspēj piedāvāt klientiem saistošus pakalpojumus. Baltcom strādā, lai arvien pilnveidotu tā piedāvāto interaktīvo televīziju, tāpat pēdējos gadus veiktas būtiskas investīcijas interneta tīkla attīstībā. Pateicoties ieguldītajam darbam, šī gada sākumā uzņēmums saņēma “Speedtest” apbalvojumu kā ātrākā interneta sniedzējs Latvijā,” uzsvēra Buasēns.

Aptauja veikta laika posmā no 29.septembra līdz 6.oktobrim. Kopumā aptaujāti 527 Latvijas interneta lietotāji.PR

Komentāri

 1. Nelabojams : 1 Novembris 2016 16:48:02 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Kakova skuja man interneta TV, ja solītie (un maksimāli iespējamie) 4 Mb/s tikai slapjos sapņos rādās... bet vakaros, kad tauta sāk seriālus vilkt, pat audio raustās.
  _________________
  Mana pieredze rāda, ka nav tādas zodiaka zīmes "Kretīns".

 2. Ralfie : 2 Novembris 2016 12:30:45 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Neuzskatu, ka par tv jāmaksā.. jo tur ir reklāmas.
  TV pie sienas pilda tikai monitora funciju mediaserverim

 3. LooNeY : 18 Decembris 2016 18:40:40 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Labāk būtu bez garām apnicīgajām reklāmām, bet kaut kādu 'TV licenci' ik gadu maksāt tur 150€ par katru TV mājā? Kā tas strādā UK, IRL, FR un vēl šur tur Eiropā... (vienalga vai reāli skaties vai neskaties savas LNT ziņas, ja ir īpašumā lūrāmais ar TV funkciju, kaut vai pie strāvas nepieslēgts - jāmaksā!)

  Šādu modeli tgad jau vienglāk 'e-vidē' izskaitļot kura māja samaksājusi un kura nē... Neesi samaksājis par savu TV atnāk tur 400€ sodiņš....

 4. msh : 24 Decembris 2016 13:00:51 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Kurā valstī tad tā vienkārši uzreiz atnāk sodiņš? Ačgārnajā salā pa tādām mājām staigā inspektori un skatās vai tur ir televizori, kuri ir nokonfigurēti televīzijas skatīšanai.
  _________________
  PAKAĻROKS - Fusion A4-5000/ASROCK QC5000-ITX/WIFI/8 GB DDR3 1333/FSP200 50GSV-5K/ST2000VM003-1CT164 2 TB Seagate Pipeline HD/vecs mazs IBM keiss/winxp x64/2 ventilatori

 5. Aldis : 18 Decembris 2016 19:56:58 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Ļūnij, un tagad vai ta naf jāmaksā?! Vidēji tie paši 15 eināri par iekārtu jau sanāk, vienīgais, ja neskaties, tad neņem vai nu papildināšanu dekoderim, vai atsakies no interaktīvās TV - atkarībā ko lieto.

  Labi - ir tie 3 bezmaksas kanāli virszemes apraidē, bet tas nav nopietni, par to uzturēšanu mēs samaksājam kā nodokļu maksātāji, vienalga, vai skatāmies tos, vai nē.
  _________________
  Oh My God = OMG
  Ak Mans Dievs = AMD

 6. mildaa : 2 Novembris 2016 14:40:47 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Televīzija kā tāda, nav sen, TV pilda vienīgi monitora funkcijas ;-))
  _________________
  Strīdies ar idiotu? Padomā – varbūt arī viņš dara to pašu…

 7. shady : 18 Decembris 2016 22:13:07 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  LooNeY - Kāds te sakars ar licenci? Par licenci Īrijā ar ir jāmaksā, bet tas ir tikai par to, ka tu skaties TV (tam nav nekāda sakara ar reklāmām - reklāmas rāda tāpat!). Īstenībā, tev nav pat jābūt televīzijai, tev piesienas arī par to, ja tev vnk tāpat stāv uz grīdas nomests TV. lasīju viņu bukletu, kur tas arī bija uzskaitīts, tev var būt TV kaut vai tikai bērniem priekš konsoles - TV licence jāmaksā tāpat! Liekas jau kaut kā stulbi, bet neesmu vēl pagūglējis sīkāku infu.
  _________________
  Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

 8. Evers : 20 Decembris 2016 21:21:30 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Nezinu, kā Īrijā tas strādā, taču kaimiņos UK par licenzi, ja TV neizmanto dzīvo kanālu baudīšanai, tad par to nav jāmaksā.
  Esmu aizpildījis onlainā deklarāciju, kas īsi sakot pasūta BBC uz poda, sakot, ka neizmantoju TV tiešo pārraižu baudīšanai un viss. Toties on-demand saturu - youtube/amazon prime/filmas no pc, varu skatīties bez licences.

  Ja arī viņi tev klauvē pie durvīm, tev viņi nav iekšā jālaiž, tiem algotajiem BBC pa***ņiem nav absolūti nekādas autoritātes ienākt tavā mājoklī bez tavas atļaujas un tur viņiem pat Policija nevar palīdzēt, , viņu licenzes kartiņai ir 0 vērtība. Viņi teorētiski var ienākt kopā ar policistu un tiesas orderi, ja ir pierādīts, ka tu skaties dzīvās TV pārraides, ko viņi nevar pierādīt ja tu viņus nelaid iekšā, itkā ir mīts par BBC busiņiem ar skaneriem kas skanē viļņus no tava mitekļa, bet tas, cik zinu, ir pasakas iebiedēšanai.

  Paskaties youtube viģikus "BBC TV licensing goons", kaudzēm video kur prātīgi cilvēki tos klaunus pie durvīm iznerro pēc pilnas programmas, un poliči blakām un neko nevar tiem klauniem padarīt. Var nosmieties.

 9. shady : 21 Decembris 2016 1:13:14 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Paldies par info, kad būs laiks, būs jāpagūglē. Es ar pagaidām neko neesmu maksājis un veiksmīgi esmu atkratījies vaļā.
  _________________
  Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

 10. ruukjis : 21 Decembris 2016 10:19:46 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Un te ir tā atšķirība - UK ir jāmaksā televīzijas licence, savukārt Īrijā televizora licence. Pirmajā gadījumā BBC var čakarēt visādi, kamēr tevi, burtiski, aiz rokas nepieķer par TV pārraižu skatīšanos. Īrijā ir smagāk, ja pasta darboņi (jo pats RTE tak neies rokas smērēt) atrod miteklī TV, tad ir ziepes. Labāk samaksāt uzreiz, ja ne, tiesa - a par tiem, kas uzvar tiesā šajos gadījumos raksta visi mēdiji - TIK reti un ekskluzīvi tas ir.

 11. jonjs : 19 Decembris 2016 21:18:33 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Abonēt vai skatīties ir dažādas lietas Discovery skatos ik reizi, kad vāru vai dzeru kafiju virtuvē, ēdu u.t.t. Televizors vienkārši ir virtuvē. Interesanta situācija ir citā jomā. Man ir daudz paziņu, kas stāsta, ka viņi TV neskatās. Bet viņu dzīves uzskati par politiku, attiecībām starp Krieviju un Latviju vai arī ASV pilnīgi sakrīt ar vienu vai otru TV kanālu PROPAGANDĒTO ideoloģiju. Skaties tu to TV vai nē tik un tā līdz tevīm nonāk tā info, caur draugiem, radiem paziņām. Piemēram Latvijas gadījumā latviešiem ir savi uzskati, ne latviešiem arī tik pat konstanti, bet citi. Tā televīzija tomēr darbojas (iedarbojas uz cilvēku smadzenēm) ari tad, ja tu to neskaties. Jo skatās tavi draugi, radi paziņas u.t.t. Un tu tā informācijas telpa viena vai otra ir reāla. Un trakākais ir tas, ka šādi var manipulēt ar to telpu līdz pat tam, ka cilvēki var sākt karot savā starpā tā īsti nesaprotot kāpēc, Vienkārši viņiem tā pateiks un viss.
  _________________
  ritenis vienkārši ripo
  Jāsaka paldies tam, kas radīja bumbu uz kuras mēs dzīvojam un gravitācija arī ir tam visam pamatā.
  Kvantu fiziku neskarsim, jo no tās es tā pat nekā nejēdzu.
  Starp citu, kas tā tāda relativitātes teorija?

 12. 3Dklucis : 10 Janvāris 2017 22:23:12 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Es skatos krievijas TV jo vini mak uz nemt savus detektivus-ja protams tur vis ir skaisti un ka parast vis ir noveidosts ka šie ir tie labie....,bet to visu pastumama malā .man patik tiaki filmas sizēts un izpildījum-a kas suud a latviesiem kautkads ugunsgrēks---tadas filmas kurastapusas CCCP laika pie mums nekad vairs nebūs...raid tikai šudus Skatos satalīt TV hotbird.13...Tad NTV+ no etilsat 36grados,tad nedaudz Amos..un višrotu..EEETapati virzemes TV ir peeliejama pa 1$Taka es neatbalstu nevienu bandītu firmu kas atiecas uz televižiju.Savlaik vispar ..bija askarinati 4 šķivji dažados virzienos kopa 12 LNB:)radas internets palik 2šķīvji...

 13. msh : 24 Decembris 2016 13:03:14 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Tā aptauja ir līka. Kāpēc kaut kas ir jāabonē? Mutere lieto internetu un skatās televīziju, to, kuru var skatīties neko nemaksājot. Man te mājās ir līdzīga situācija - es lietoju internetu [un vecmāmiņa parasto telefonu] un vecmāmiņa skatās bezmaksas televīziju.
  _________________
  PAKAĻROKS - Fusion A4-5000/ASROCK QC5000-ITX/WIFI/8 GB DDR3 1333/FSP200 50GSV-5K/ST2000VM003-1CT164 2 TB Seagate Pipeline HD/vecs mazs IBM keiss/winxp x64/2 ventilatori

 14. 3Dklucis : 10 Janvāris 2017 17:45:51 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Es skatos,tikai ne vienu ne otru no jūs minētajiem"tiek izmantots cardsharings" VIP paka 2,50$ tak ja neesmu majas nopauzēju to nedēļu un vis notiek...atgriežoties atpauzēju un pie mana abonenta nedeļa klāt...nekas netiek izčakarēt beztolka...

Pievienot komentāruDigitālās foto kamerasDigitālās foto kameras