IT jomaa darba nav! | Notepad.lv

IT jomaa darba nav!

Vai Latvijā ir atrodams normāls darbs IT nozarē?
50%
 50%  [ 5 ]
Noteikti nē
50%
 50%  [ 5 ]
Kopā Balsis : 10

1. MeistarsUnVergs : 8 Jūnijs 2017 11:13:09 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Turpinot slēgto tēmu KLIENTU /PĀRDOŠANAS KONSULTANTS https://cvvp.nva.gov.lv/#/pub/vakances/209523592 Kopš kura laika šie parazīti pieder pie IT nozares?

Rīgā darbu meklēju 5 mēnešus. Nesekmīgi. Kijevā atradu burtiski 5 minūšu laikā. Pēc meistariem un tehniķiem pieprasījuma Latvijā nav. Ja ir kāda vakance, tad algas ir smieklīgi mazas. 350 eiro mēnesī ir sūds.

2. shady : 8 Jūnijs 2017 11:22:10 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Arī 350 eiro nedēļā ir sūds, tāda nu ir patiesība.
    Una kāds grib strīdēties, tad 350 eiro ir zem minimālās algas nedēļā, piemēram, Īrijā. Par IT algu pat nemaz nerunājot...
    Un,manuprāt, ja visu parēķina, tad dzīvot sanāk lētāk nekā Latvijā, cenas ir līdzvērtīgas daudzām lietām, pārējais ir proporcionāls algai, kas pat sanāk nereti lētāk. Blin, lv ir fakin dārga dzīvošana, bet visi to uztver par normu un klanās pediņiem.

3. ruukjis : 8 Jūnijs 2017 11:29:06 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Pie Britiem (vai kur nu tu tur esi aizpēries) varbūt. Latvijā vienam cilvēkam tā ir ļoti OK alga.

4. usins : 8 Jūnijs 2017 11:58:03 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Nu nevajag cirst nejēgā bērnus un nevajag Rīgā vaihuļi kur pirkt dzīvokli. kurš 1000-2000 EUR kvadrātmetrā maksā. Tad ar 350 eur nedēļā in retard units vai 1400 Mēnesī pietiek liektiem galiem.
    Jāizvērtē savas iespējas.
    Un Nevajag d**** ari par cenām pārāk izteikti.
    Biju šogad dānijā. Viņi pelna x5 vairākpar mums, bet 0.5 negāzēts ūdens- 2,5 eur veikalā (lidl) 6 olas- ap 4-8 eur paka.... ta nafig...

5. macbeton : 9 Jūnijs 2017 9:57:53 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Tu tur par Dāniju kautko sadirsi. Nezinu kur tieši tu biji, moš kaukādā biezo rajonā, bet es biju mazpilsētās un cenas Brugsenos tādas pašas kā pie mums. Pagrūti atrast ēdamu sieru, bet atradām, rupmaize brauca regulāri no LV, tā nebojājas. Alus pašvaks, bet toties Tellmemore un koliņa tāpat kā pie mums.
    0,5 pudeles ir nedaudz dārgākas, tieši tapēc lai neaizdirš dabu, bet ne jau 20 kronas.
    Pa cik nodevi tukšo pudeli? Droši vien pa pusi no tiem 2,5€. Vai vispār dunduks nezināja ka tur visi nodod taru un saņem naudu atpakaļ?

6. ruukjis : 8 Jūnijs 2017 11:36:26 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Vergs, tikai tapēc, ka TU nespēj atrast darbu, izdomāji ielikt pilnīgi debīlu aptauju? Ne jau visi ir dzīvē traumētii - citi nebaidās no drošības policijas un topošajam darba devējam tomēr aizsūta savu CV...

7. macbeton : 9 Jūnijs 2017 10:15:07 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Pēc CV pieņem darbā tikai antiņkantori.
    Savukārt antiņkantoris kurš nebarojas zogot no valsts budžeta - nespēj maksāt, kas savukārt nozīmē drīzu bankrotu.
    Piemērs - SIA "Dator TEV". Kamēr izkrāpa no Robešsardzes, un zelta laikos arī no naiviem firmačiem, pastāvēja. Tagad vairs nav.

Ko es lai tajā CV ierakstu? Un kas to CV lasīs? Kā lai es ierakstu ka varu sataisīt labāk nekā citi? Sekretutka sapratīs, ka viņai 32K cluster size strādās ātrāk, līdz finanšu gada beigām, kad varēs nopirkt SSD?
    A4 lapele piebāzta ar visādiem akronīmiem NAV SYSADMINS!

Vajadzīgs reāls tests, ar reālu kompi, routeri, tīklu: "Labdien kandidāt, rekur atnākušas detaļas otrās grāmatvedes kompim, viņa sēdēs tur pie tā galda, saliec viņai kompi, pievelc tīkla vadu!"
    Lielākā daļa CV tirliņu nostostīsies, ka viņiem nav laika, ka mamma/sieva ar pusdienām gaida un aizskries. Atlase 1 minūtes laikā! Ātrāk nekā kaukādas debīlas "pārrunas", tjipo:
    - Kur jūs sevi redzat pēc 5 gadiem?
    - TAVĀ ANĀLĪ, kuce!

8. ruukjis : 10 Jūnijs 2017 18:54:23 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Beton, es nekur nerakstu, ka kādam vajadzētu darbā pieņemt pēc CV. Es CV vienmēr esmu uzskatījis par vēstuli, kuru tu aizsūti darba devējam ar domu: "gribu pie Jums strādāt. " Viss.

Heh par "Dators tev", tas bija labs. Viņi eksistēja pateicoties Robežsardzei un nogrima pateicoties Robežsardzei. Ar viņiem uz valsts iepirkumiem sāka smagi konkurēt Sonex Riga (jeb tagadējā ATEA), džeki, lai palīstu zem Sonex cenas, salasīja pamatīgus brāķus. Rezultātā tie braķi, dabīgi, ka apsprāga krietni pirms garantijas, garantijas, kuru bija devis Dators tev nevis ražotājs. Un tas nebija viens vai divi datori - tie bija desmitiem, ja ne pat simtiem.

9. shady : 8 Jūnijs 2017 12:10:50 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Nē, Rūķi, nav gan OK alga tie 350 eiro arī Latvijai. Kā tā var būt normāla alga? Kāpēc es savu ģimeni varu pabarot kvalitatīvāk un lētāk (vai līdzvērtīgi - atharīgs no katras dienas izvēlētās pārtikas) nekā to var izdarīt LV, bet minimālā alga ir vismaz 3x lielāka. Ko? Tas ir normāli?

Vakar lasīju rakstu par kaut kādām zemenēm, kāpēc LV zemenes tirgo pa 10 eiro bet leiši tās var izaudzēt 3x lētāk. Un tad vēl tā spērkot LV tu pat nezini, ko tev tur iesmērē, 100% ka mēslu pa 10x lielāku cenu.
    Kāpēc nafig te vientuļā māte strādājot puslodzes darbu var normāli dzīvot? Tas ir braukt ar mašīnu (nez laikam bija 7 gadus veca), dzīvot normālā mājā, kur ir gan konsole, 50+ plakanais tv (2 gab) un nezinot ko pirkt - paņēma sev galaxy S8 telefonu. Un tik labi to zinu, jo tā ir manas sievas draudzene. Un tādus piemeŗus es tev varu iedot 100 un vienu....

Un tas nav saprotami LV dzīvojošajam, jo jūs visus drā* visos caurumos un jums tas liekas normāli, kā tā tam ir jābūt. Tu, rūķi, esi normāls pacans. 100% tev LV alga ir virs 1k mēnesī. Bet tici man, rūķi, tas arī NAV normāli. Tā ir ņirgāšanās pa tavu dzīvi un tavām iespējām, jo samierinies ar to, kas tev ir.

Un, nē, es nedzenu tuftu un man nav sakāpis galvā. Es patiesībā nāku no ļoti, ļoti trūcīgas ģimenes un ļoti ilgi biju uz robežas uz izdzīvošanu. bet tas labi, es siemācījos izdzīvot. Tagad es varu dzīvot un man smiekli nāk pat šeit atrasdamies, ka vietējie bļauj, ka viņiem sūdīgi, jo ir iegājuši otrajā galējībā - ka nespēj arī te savilkt galus kopā, jo tērē naudu pa labi un pa kreisi. Bet ko es gribēju teikt - LV algas ir ņirgāšanās.

10. usins : 8 Jūnijs 2017 12:35:42 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Un pie ārstiem uz dzimteni ar nebrauc ne? 90% viesstrādnieku, kad atripo uz LV, ko dara? Skrien pie zobārsta un skuj viņ kur vēl.
    Protams, gadās, kas pelna piķi un ir labi.
    Par tiem pusslodzi strādājošiem, vientuāljiem. Nu nevajag dzīt. Mantojkumi, ģimenes atbalsts utt. Kā arī tur izpaltītāk ir pieņemt dārgas dāvanas par savu sabiedrību konkrētās iestādēs. Nevajag dzīt bŗinumus, kuru tur nav, paskaties pats valsts statisktiku un sapratīsi, ka nevajag aiz žoga zīmēt zaļāku zāli.

Kā arī kad izstāsies no es, redzēsi kā mainīsies attieksme pret iebraucējiem. jau tagad cilvēki, kuri tur virs 10 gadiem dzīvo sūdzas dzimtenē (protams kad zem grāda un runātaisnību un aizmirst par zīmēšanos) ka nav vairs tā attieksme, "draugi" pazuduši, nav gaidīti pasākumos utt. Briti ir briti, nicinoši cilvēki, kaut no ārienes un pret tūristiem ir piekājīgi, tas pats ar zviedriem un dāņiem, līdz ko saož, ka ir pārāki, tad vairs nav cilvēki.

11. garaisezis : 8 Jūnijs 2017 16:59:49 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Es pēc 10 gadiem nostrādātiem Anglijā, sākot no Liverpooles, Corby, Londona un Telfordu pārcēlos uz Meksiku... Apnika man maksāt Anglijā par kaut kādu māju ar divām istabām £550, plus konsultakse £105, tv licenze £10, ūdens £30, elektrība £80, gāze £50, pat ar algu pēc nodokļiem £1900 to jūt kas ir 2x vairāk nekā parastajam mirstīgajam.

Meksikā, strādāju 2-3x nedēļā, pa 1-2h dienā, vidēji 600usd jeb kaut kur pie 2000usd mēnesī. Šķiet uz pusi mazāk nekā Anglijā, bet māja ar baseinu, trīs guļamistabām, gaisa atsveidzinātāju maksā 6000 peso jeb 300usd jeb 200£. elektrība ik pa divi mēneši nāk rēķins vidēji 200 peso jeb 10usd, jeb 6£. ūdens bez skaititaja, katru otru menesi jamaksa 120 peso, jeb 6usd, jeb 4£... vairāk ŗēkinu nav ja neskaitua vienīgi internetu un mobīlo telefonu kuru nemaz tā lāga neizmantoju...
    Kopsavilkumā, strādāju trīs rez mazāk saglabājot naudas banknotes sev kabatā tādā paša apjomā. Turklāt vēl nav ziemas, mūžīgā vasara. Bet visur raksta Trešā valsts, Meksika, noziedzība uz katra stūra, bet patiesībā ir duadz reiz labāk nekā varētu likties.

12. albertino : 8 Jūnijs 2017 17:13:42 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

kaadas tad taas meksikaanietes ir?? seriaalos redzeets ka baigi skaistaas

13. shady : 8 Jūnijs 2017 23:30:31 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

garaisezis - Man atkal te viens pazīstams kungs, kurš savu "darba dienestu" nokalpojis - taisās pavadīt savas vecumdienas Portugālē. Teica, ka esot bijis tur vairākas reizes un viss vēl lētāk nekā te - Īrijā! Saņemšot savu Īrijas pensiju un dzīvošot kā kungs.
    Iespējams, bet ne priekš manis.

Mexika? Tu pārzini to valodu? man baigi kaitinātu, ja es varētu runāt tur, piemēram, tikai angliski, bet katrs otrais cilvēks kaut ko murmulētu man nesaprotamā valodā..

14. garaisezis : 9 Jūnijs 2017 0:54:10 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Nē, valodu vēl lāgā nesmu iemācijies, bet nu kaut kā jau saprotos no pusvārda. Darbā pašam kā freelanceram ir klienti pārsvarā no Kanādas un ASV, dažreiz patrāpās kāds jaunbagātnieks krievs, bet reti.
    Tieši tā, te jau daudz pensionāru no štatiem, jo tur ar minimālu jau nemaz nevarētu iztikt. Te pat Latvijas pensionārs varētu atļauties cilvēka cienīgu dzīvi. Galvenais , kad auksti jau nav. Un pārtika ir normāla ne kā pēc eirožopas standartiem un neloģiskajiem likumiem.
    Tā kā brauc ciemos atpūsties, no Īrijas gan nezinu kā ir, bet no UK, Manchesteras lidostas 3x nedēļā lidojumi ar Thompson ir kādi £250 par lidojumu abos virzienos kopā. nieka 12h...

15. shady : 9 Jūnijs 2017 2:02:57 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

garaisezis - Hm, ja atcerēšos tavu aicinājumu un tu būsi kur "atrodams" es labprāt pieņemtu tavu uzaicinājumu atbraukt ciemos uz Meksiku! Bet diemžēl ne ātrāk kā pēc 3/4 gadiem, jo man jāsagada kad vecākais dēls būs pilngadīgs Tad arī šo pierunāšu un samaksāšu par auklītes darbu, ne pirmo reizi un ne pēdējo būs izpalīdzējis. Pat tagad varu teikt, ka ir malacis, bet sveču cilvēku mājā saimniekot nevēlos laist un ceļot bez sievas nav jēgas, jo esmu tipisks datoriķis - aizbraukšu gala mērķī, atvēršu laptopu un ar to arī ceļojums beigsies
    bet, jā, es labprāt iečekotu Meksiku + esmu gardēdis un patīk asi ēdieni.
    + ceļot ar bērniem vairs nav atpūta

16. garaisezis : 9 Jūnijs 2017 18:33:21 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

man bija doma braukt uz UK atpakal, bet átri párdomáju. Kaut ká ir labi arí te uz vietas. Saule, pludmale, kalni, viss 5min attálumá ar kájám ejot.

17. usins : 8 Jūnijs 2017 12:21:47 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Laikam nezini, kas ir IT. tas nav tikai saistīts ar datoriem. tas saistīts arī ar telekomunikācijām, ipv utt. Kā arī var gadīties, ka šeit vajadzēs tomēr cilvēku, kuram ir karjeras izaugsmes iespējas un nonākt pie biznesa klases klientiem, kur plašākas zināšanas par VoIP un informācijas vadības sistēmām utt. Nez kāpēc Latvijā domā, ka 25 gados vajag uzreiz pelnīt štukas. Es tikai tagad esmu nonācis pie algas virs 4 cipariem. Bija jāiemācās, jāuzdienē utt. Virs 4 cipariem Latvijā var pelnīt tas, kurš vada savu kantori vai uzreiz dabū darbu lielā starptautiskā uzņēmumā vai lielajā Latvijas trijniekā, kur nauda kā spaļi, un kuri pēc Eiropas standartiem atbilst vidēja izmēra uzņēmumam. Jā, eiropā vidējais uzņēmums ir tas, kurš gadā apgroza pāris desmitus milijonus. Tāpēc tie tirliņi, kur saviem kantoriem pērk tehniku vidējiem un lieliem uzņēmumiem, konkrēti pārmaksā un lec augstāk par savu di***. Kaut kā tā.

18. shady : 8 Jūnijs 2017 12:41:20 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Nu re, te ir klasisks piemēram par naivo letiņu, kam ne tikai tas liekas normāli, bet pat to aizstāv. Cilvēk mīļo, tas tavs 1k mēnesī , kas tavuprāt ir jāuzdienē ir smieklīga alga mēnesī apkopējām bez stāža normāla valstī, jo pilnas slodzes darbs vissliktākajā profesijā maksā kaut kur 1,2k mēnesī.
    Toties speciālistam IT un jau uzdienējušam ir pavisam cits cipars.

Beidz, usin, čakarēt prātu!

19. usins : 8 Jūnijs 2017 13:14:44 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Tu laikam nesaproti cenu politikas atšķirības tieši komunālajā un dzīvošanai kā tādai. Kā arī auto apdrošināšana, apskate un citi ierobežojumi. Salīdzini ar jebkuru valsti uz rietumiem no mums, cenas kāpj dramatiski. Ja Tu Anglijā dzīvosi kā cilvēks un Tev ģimenē būs 2 auto un 1x gadā spēsi aiztriekt uz ārzemēm uz 2 nedēļam nodzerties un vismaz 1 reizi mēnesī aizmaukt uz eiropu (nepenšu vecuma cilvēks) tad atnāc un parunā vēlreiz. Tikmēr Tu tur esi pabira, strādā par minimālo algu apkalpošanas (kalpošanas) sfērā. Reti, kuram iebraucējam no LV izdodas uzdienēt uz viņu minimālo standarta dzīves līmeni, kad viņšir sevi nodrošinājis utt.
    Latvijā pietiek ar to pusotru, ja nav ambīcijas un gribi atpoūsties atvaļinājumā, nekunksti, ka rindās pie ārstiem jāstāv, jo vari atļauties arī par maksu aiziet. Utt. Auto, ko anglis uz gadu apdrošina man 10 gadiem Latvijā pietiek. Tas pats ar mājas apdrošināšanu, zobārstu utt. Nu ja jau tur tik forši, brauc uz LV, ver vaļā kantori un taisi sapņu kompāniju un maksā mega algas, uz priekšu, kas kavē? Ja visi tie nīkuļi, kas mūk atgrieztos un savairotos, kā tam jābūt (3 bērni ģimenē), tad pēc 10-20 gadiem būtu arī normāls patērētāju tirgus. Un nevajadzētu koka tauriņus un zemenes no LV pārdot par nesamērīgām cenām.

20. viesic : 8 Jūnijs 2017 12:37:17 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Algas dienā vajag vienkārši atcerēties, ka: Nabags nav tas, kam nekā nav, bet gan tas, kam daudz vajag!

21. shady : 8 Jūnijs 2017 12:43:16 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Varu tikai piekrist.

22. macbeton : 9 Jūnijs 2017 15:41:25 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

A ko darīt ja nevar atcerēties pēdējo algas dienu?

23. ruukjis : 8 Jūnijs 2017 12:41:32 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Shady, vai tev Latvijā ir bijusi tāda alga? Es, protams, priecātos par lielāku algu, bet totāli nesūdzos (un man nav 1400 uz ķepas) par esošo. Tikai ar savu algu varu nomaksāt usins minēto kredītu (miteklis Rīgā jaunā projektā), visus komunālos, pabarot ģimeni un uzturēt savu auto. Tiesa pēc tam man nekas daudz neatliek, BET es arī neesmu viens - sieva saņem apmēram tik pat...
    OK, es sevi pārskatāmā nākotnē neredzu vizinamies no salona dzītā Panamera, bet visādi citādi varu atļauties lietas, kuras sakārojas... varbūt esmu šaušalīgi pieticīgs...

24. usins : 8 Jūnijs 2017 13:19:48 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Statistikas dati, mājsaimniecība UK gadā vidēji saņem ap 40 000 mārciņu. Mēs savā ģimenē saņemam ap 24 000 gadā. Nu kāds tur gaps? Un mana māja man mēnesī izmaksā 10x lētāk gan elektrība, internets, komunālie, nodokļi par zemi, māju, auto apskate, apdrošināšana utt. Ko var liet par zelta kalniem. Un ieceļotāji vispār UK skaitās 3. līmenis, kas vidēji gadā ap 26 000-27 000 pelna. VOV tāda peļņa nenodzerties ne?
    Taisnības labad pabalsti sēit nav iekšā ieskaitīti, jo Briti neuzskata to par vajdzīgu skaitīt, jo tas ir mūsu tautiešu jājamzirdziņš dzīvot uz pabalstiem.

25. Njerkshkjis : 8 Jūnijs 2017 13:28:55 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Mani 5 centi par tēmu.
    Visi nez kāpēc skata no skatupunkta "cik man vajag/cik es gribu", nevis "cik es esmu vērts"
    Pamato to ar "Man vajag tik un tik, lai to un to varētu atļauties" taču reāli praksē reāla seguma ( zināšanu/ pieredzes utt) nav
    Strādāju IT sfērā gan kā darbinieks, gan darba devējs - LV tas ir murgains pasākums no darba devēja viedokļa.
    Piemēram tagad ar - man vajag IT related cilvēkus - paņemsim kaut vai tās pozīcijas kur vajag sākuma līmeņa tehniķus - ko es varu saņemt no esošā darba tirgus? 99% ir kā betons apzīmētu "*** dauneļi" kas klienta regional setting maiņas problēmu risina ar windows reinstal..Un šo "apgaismoto" es pat īsti nevaru atļauties, jo redziet kundziņš vaikstās ka 700€ baltā/neto (kas darba devējam izmaksā 1200€) ir pazemojoši, taču pats nespēj pat tos 700 atpelnīt.
    Soru, sakrājās šādus fleimus lasot - visiem jauku dienu!

26. usins : 8 Jūnijs 2017 13:36:58 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Tieši tā. Tāpēc rakstīju, es uzdienēju līdz savai algai. mācījos, pilnveidojos, ka nebija jāiet lūgties pielikums. Vienkārši darba devējs lika klāt ciparu reizi gadā. Tad nomainīju darbu, kur bija atkal augstāks minimālais ienākums tai pozīcijai, tur atkal uzdienēju un atkal uzticība no darba devēja un atalgojums tiek pacelts.

Ir daudzi zināmi šie gudrie apdāvinātie meistari, kuriem par maz maksā, bet, kad redzi viņu darbā, saproti, ka viņam pat pārmaksā.

27. macbeton : 8 Jūnijs 2017 14:51:17 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Reinstala vēlme nav peļama, protams ne jau decimālatdalītāja maiņai, bet labi ka vismaz to grib darīt *
    Trakāk ir ar tiem 1500-4000€ pelnītājiem, kuri uzskata, ka reinstals nav vajadzīgs vispār un pareizāk ir laist visādus CClīnerus un supermegaboosterspeed-up!
    Vai tādiem 40€/h Mikrotika sertifikātiem, kuri nevar nosaukt no galvas nevienu DNS serveri, pat ne googles.
    Kur tev tos darbiniekus tagad vajag, un pa kurieni esi meklējis? Daudzi jau neprot meklēt, un vel mums šajā IT gadsimtā ir pilnīgs komunikāciju deficīts. Ir twiterasti, blogofīli, sejgrāmatnieki, pindarasti, TAČU, nav reāla sludinājumu dēļa, kur atrast freelanceri.

* - Retums gan prot, lielākā daļa iemet spīdīgu ripuli un next next next next, Windows.old! TA-DĀ, pāris terabaiti ar fragmentētiem datiem :-)

28. albertino : 8 Jūnijs 2017 17:20:05 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

kur ta tu taadus *** izroc... muusdienas googlee var samekleet gandriiz jebkurai IT probleemai risinajuum... taa kaa kam galva stradaa un maak lietot google jebkurs var but IT speecs

29. viesic : 9 Jūnijs 2017 7:48:46 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Es domāju, ka tāds datorspec, kas nopietnu sū.. gadījumā, it sevišķi ja šefs ar lielām acīm skatītos uz pirkstiem, un gaidītu tūlītēju risinājumu, lepni atvērtu google.lv un saktu rakstīt: how to ... dabūtu ar slapju grīdas lupatu pa ausi un pēc 5 minūtēm jau būtu atlaists.

30. macbeton : 9 Jūnijs 2017 9:29:20 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Tā vaidzētu būt! BET....
    Tie slinkie tupeņi ir baigi viltīgi vienā ziņā - otmazku sacerēšanā!
    Un pa cik mums visā pasaulē pieņemts vainot ļaunos hakerus, tad priekšnieķeļi tam arī notic.

31. zilzil : 10 Jūnijs 2017 1:28:03 Atbildēt

Nevarēju noturēties neierējis .Bet vai tu savā pisnesmeņu plānā ieplānoji cilvēka cienīgas algas .Vienkāršā valodā runājot vai tu esi spējīgs cilvēkam maksāt algu lai viņš strādātu.Un ko nozīmē viņš man neatmaksājas ,ja viņš tev neatmaksājas tad strādā patts..Kā man riebjas šie pārprastie bisnesmeņi .alga būs tādā kādu es noteikšu .ja nepatīk strādā pats.Lielākai dāļai Latvijas uzņēmumu sen bija jāiznīkst ,ko īstenībā arī viņi dara .nīkuļo. ATATIECĪBĀ uz SHADY manuprāt viņam vienkārši ir šoks sastopoties ar civilizāciju ,jo Latvijā viņas nav,pat Rīgā.Bet te tu pēkšņi sastopi katrā lauku mājā asfaltu ,gāzi ,internetu,autobusi iet uz visām pusēm ,neviss vienreiz dienā.Kādreiz man ar tā bija.

32. albertino : 8 Jūnijs 2017 17:17:40 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

beton... kuraa gadsimtaa tu dziivo muusdienas katrs otrais pats sev PC instalee vai papras kadam jaunakam radiniekam...... taa kaa ar windows instalaacij tu musdienaas ne suuda nenopelnis'

33. shady : 8 Jūnijs 2017 18:16:35 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

ruukjis - Jā, man ir bijis LV alga virs 1k (tiesa, ne visa oficiāli). Bet atšķirībā no tevis man jāuztur bija ģimene, kura nav maza. Es pat nerunāju šeit konkrēti par sevi, lai arī man pašam situācija ar ir krietni labāka, es runāju vispārīgi - salīdzinot divu valstu minimālās algas kā izejas punktu, lai spriestu par preču un pakalpojumu dārdzības līmeni. Ir atškirība, vai tev jānostrādā piemēram 3-4 stundas lai nopirktu kādu preci X vai jānostrādā tikai 1 vai mazāk.

usins - Ko es te pļurkstu par cenām? Tu nesaproti to ko saku... Ok, neesmu bijis tavā minētajā Dānijā, bet tu saki, ka tur pudele ūdens maksā 2,5 eiro. Ok, cik ir Dānijas minimālā alga? Kaut kādi 16 eiro pa stundu? Nu tātad, lai nopirktu to sasodīto ūdens pudeli pa 2,5 eiro, tev rupji sakot jāstrādā zem 10minūtēm... pareizi? Un tagad cik LV maksā ūdens pudele? Kaut kādi 50 centi? Ok, LV pa stundu ir 2,4 eiro (tas arī uz papīra). Tad sanāk, ka LV lai nopirktu to pudeli tev jastrādā apmēram tas pats. Rezultātā, sanāk, ka Dānijā sētniekam tā ūdemns pudele maksā tik pat cik LV. Pielec? proporcionāli līdzvērtīgu naudiņu. Bet es par Dāniju neko komentēt nevaru...

Arī UK es nedzīvoju, un īstenībā nemaz tur negribētu būt...

Toties es ūdeni pērku 2litri par 50 centiem (gāzētu) - un arī LIDL veikalā. Tos pašus makaronus pērku pa 50 centiem (laikam identiksi LV), maizi pa 70 centiem, sieru pa 5-6 eiro kg, pienu pa 70 centiem litrā utt utt - pārtikai prakstiksi ir LV cenas. Vajag tak domāt, kur un ko pērc - arī LV centrā kaut kādā Narcesena kioskā ūdens maksās pārspīlēti dārgi... + ja domā līdzi ir pilns ar citām iespējām. Es pērku, piemēram, 30 olas no laucinieka pa 3,5 eiro (veikalā ir bik dārgāk, bet ne pārspīlēti), pilns ar leišu un poļu veikaliem, kur cenas konkurē ar vietējiem veikaliem. Nu c'manon - te tu vari pabarot visu savu ģimeni ar cepeti un visu pārējo kā pieklājas (salāti, kartupeļi/makaroni/rīsi) pa vienu minimālās algas stundas likmi uz rokas! Latvijā tas būtu neiespējami! Un man ir liela ģimene!

Jā, ir lietas, kas ir dārgākas, piemēram, cigaretes, alko, bet nu un? tava izvēle dzer vai pīpēt (es personīgi nedaru ne vienu ne otru, un ne jau tāpēc, ka nebūtu naudas), bet pat tas viss ir proporcionāls algai.

Es ar sievu skatījos nesen LV ēstuves cenas, jo plānojam drīzumā atbraukt ciemos. WTF! nu WTF!!! Te viss ir pat dārgāks, nemaz nerunājot par to, ka LV algas ir nesalīdzināmi mazākas.... Nafig es te varu pielikt kunģi līdz vēmienam par pusstundas līdz stundas minimālās algas likmi (es nerunāju par restorāniem - bet ēstuvēm, takeway utml). bet šeit LV pa minimālo stundas likmi tu pat caurumu nevari normāli aizbāzt!

Njerkshkjis & macbeton - Piekrītu, cilvēki ir stulbi! Ir! Es pat teiktu, ka šeit viņi ir vēl stulbāki! Es šeit arī esmu redzējis kadrus, kas nemāk salodēt divus vadus un cenšas kompim powr jack salīmēt ar šķidro līmi kopā {oficiālā servisā!!!!}! Bet arī LV ir redzēti visādi brīnumi Diemžēl zināšanu līmenis ir zems, visur!

P.S. - Es šeit atbraucu ar rozā brillēm. Jā, bet sorry - atpakaļ nebraukšu. Man pat pāris mēnešus atpakaļ piedāvāja darbu - strādāt arī ar biznesa klientiem un labā uzņēmumā. Noup! paldies, nē! Man vēl jānostrādā pāris gadi un varēšu nokārtot pilsonību, lai mani neuztrauktu citi ārēji apstākļi (jo nekad jau nevar zināt, kad vēl kāda valsts izstājas, piemēram no ES).
    Man viens radinieks jautāja - vai vēlos braukt atpakaļ - es atbildēju, ka neesmu tik bagāts lai dzīvotu LV. Ta stāpat kā vienam draugam (no slovākijas) - ar teica, ka alga slīdzīgas kā LV , bet cenas fakin dārgas! Pat maize maksājot 2 eiro kukulis. Nu vo - tāpēc arī esot šeit. Dzīvot ir lētāk un algas lielākas.

34. ruukjis : 8 Jūnijs 2017 19:52:16 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Shady, nu gan tu veikli azilavījies no tēmas. Nē, nē, nē - es nekur, neko nesaku par proporcijām, neko nezinu par citu valstu līmeni un mēs runājam par viena cilvēka algu, nevis ģimenes uzturēšanu. Es palikšu pie tā, ko jau teicu pašā sākumā - 1400€ mēnesī Latvijā ir ļoti OK alga.

35. MeistarsUnVergs : 8 Jūnijs 2017 20:14:08 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Nu tā, pastāstīšu nedaudz par savu situāciju.

Strādāju Kijevā vienā firmā. Saņemu pasūtījumus, braucu pie kliena uz mājām vai firmas gadījumā uz ofisu. Dienā vidēji 30 eiro sanāk, kas ir pat ļoti OK alga šejienei. Mēnesī vidēji 500 eiro uz rokas. Divistabu dzīvokļa īre 125 eiro mēnesī, komunālie vidēji 25 eiro mēnesī. Internets 4 eiro. Viens brauciens metro 13 eirocenti. Brauciens tramvajā vai trolejbusā 7 eirocenti. Brauciens maršrutniekā no 13 līdz 20 eirocentiem. Dzīvot var kā laimīgs cilvēks! Meitenes arī šeit ļoti skaistas.

Ir jābūt sevišķi galvā drātētam vergam, lai uzskatītu ka Latvijā strādāt par algu kura ir zem 1000 eiro uz rokas ir normāli un vēl tādu vergošanu aizstāvētu. Sadomazohistiem ir savi specializētie klubi, tur arī iesaku izvērsties! Bet nelienat darba tirgū ar savām kroplībām!

@ruukjis Es vairs nebaidos no DP. Īstenībā nekad neesmu baidījies, tikai veicis atbilstošus piesardzības pasākumus. Tagad savā CV varu bez bailēm rakstīt visu ko esmu darījis, tai skaitā dienestu Ukrainas bataljonos.

36. albertino : 8 Jūnijs 2017 20:18:13 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

a cik pa paiku teeree?

37. albertino : 8 Jūnijs 2017 20:16:16 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

neizgliitots paliigstraadnieks pa minimaalo algu....taads buus visur gan LV , gan UK, IRE, GER, SWE, tikai tajaas valstiis vins var justies kaa cilveeks, buut drosss ka vina darba tiesiibas ir aizsargaatas, valsts pensija buus taada ka var dziivot nevis izdziivot un nevajadzees nemt krediitu lai apcelotu eiropu atvalinajumaaa

38. msh : 8 Jūnijs 2017 22:37:13 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Patreizējajā virzienā lietām turpinot virzīties par tām pensijām mūsdienu 30-40 gadus vecais emigrants savā pensijas vecumā varēs tikai sapņot, gan tur gan te...

39. ruukjis : 8 Jūnijs 2017 20:35:34 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Vienīgais šeit galvā drātētais esi tu. Tu lepojies ar 500€ kaut kur citur, bet 1000€ Latvijā ir vergošana? Tev izdzīvošana sanāk lētāk, BET tehnika visur maksā +/- vienādi. Un tagad elemtāra matemātika, pieņemsim, ka tev 50% algas aiziet dzīvošanai, pieņemsim, ka arī Latvidžā keksam, kurš pelna 1000€, dzīvošanai aiziet 50% algas, kurš no Jums ātrāk nopirks GTX 1080 Ti? Kurš tagad ir stulbs vergs?

40. usins : 8 Jūnijs 2017 22:01:31 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Visskumjāk ir tas, ka aizbraucēji liek seviaugstāk par palicējiem un uzskata mūs par ne visai gudru tautu. Bet reāli, aizbraucējs ir tas bezmugurkaulnieks,kurš uzskata,k a valsts ir tie 100 purni + viņu administrācija. Vienkārši iespļauj valstij sejā (saviem senčiem, draugiem utt) un dodas svešumā. Ja aizbrauc, tad nedirs par palikušajiem. Kaut kā tā. Var nākties atgriezties, un tad tā debīli 'bus dziedāt valsts himnu un teikt, ka lepojies būt Latvietis, bet reāli ššis zemes labā (nav domāti nodokļi) nefiga neesi darījis. Esi cēlis citus augstāk par sevi. Šis ir jāmācās no muslīšiem, savējos viņi nefiga, viņi nafig izēdīs citus no viņu mājām un aizstāvēs savu kultūru, nāciju utt. Skumji ir, kad jauni cilvēki pazūd celt augšā svešu zemi. diemžēl.

41. shady : 8 Jūnijs 2017 22:34:47 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Laikam es nemāku izteikties Bet tu, rūķi, tikko piekriti visam, ko es saku/domāju:

ruukjis rakstīja:
    Tu lepojies ar 500€ kaut kur citur, bet 1000€ Latvijā ir vergošana? Tev izdzīvošana sanāk lētāk, BET tehnika visur maksā +/- vienādi. Un tagad elemtāra matemātika, pieņemsim, ka tev 50% algas aiziet dzīvošanai, pieņemsim, ka arī Latvidžā keksam, kurš pelna 1000€, dzīvošanai aiziet 50% algas, kurš no Jums ātrāk nopirks GTX 1080 Ti? Kurš tagad ir stulbs vergs?

Tu saki, ka 1400 eiro LV ir OK alga. Jā, protams, ka, ja salīdzina ar nabadzīgo un vidējo slāni - ir jūtama krietna atšķirība! Bet ko tu brauc augumā MeistarsUnvergs? Viņš izvēlējās vēl nabadzīgāku valsti, bet atrada tur tip labi apmaksātu darbu (lokālajā mērogā). Bet kā jau tu , rūķi, teici - viss maksā tik, cik tas maksā. Ja pieņemam, ka esat līdzvērtīgi (tikai piemērs), tad abi strādājat labi apmaksātu algu. Viss ok, bet viņam naudas pārpalikums mēneša beigās uz kopējā fona ir mazāks nekā tev, bet ja trešais cilvēks (tāds pats kā jūs) strādātu labi attīstītā valstī un saņemtu nedēļā to paš ko tu mēnesī, tad arī viņam naudas pārpalikums mēneša beigās būtu lielāks nekā tev. Vai ne? Mana doma skaidra?

----
    usins - Es neceļu sevi augstāk par citiem (tevi vai kādu citu). Saku, ka biju idiots, kurš domāja līdzīgi kā tu visus savus dzīves iepriekšējos gadus. Biju naivs, jo domāju, ka tas ir OK! Nē, nav tas OK un nebūs.... Ja tu aizbrauktu prom un dzīvotu 5x labāk, nekā pēc tavām domām būtu jāvergo un jāuzdienējas līdz mūža galam (iespējams pat to nemaz nesasniedzot) - tas nepadara tevi par labāku vai sliktāku cilvēku. Tas padara tikai mūsu ierēdņus resnākus un tautas pakaļas caurumu plašāku...

Diemžēl tauta ir stulba (pilnīgi piekritīšu betona iepriekšējiem topikiem). Visi balso un vaimanā, neviens neko nedara. Viss reāli grimst! Tas ir normāli, ka LV pensionārs ir bomzis? Bet citā valstī pensionārs var braukāt pat ar 17tā gada auto un domāt par saviem mazbērniem un savu labklājību, nevis domāt ko jopcik ēdīs un kā sagrabināt kapeikas roltonu paciņai, ko?m?

42. msh : 8 Jūnijs 2017 22:43:15 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Šeidij, tu te pieminēji mašīnas... Pastāstīsi cik izmaksā apdrošināt mašīnu uz gadu, un cik sanāk atstāt servisā, ja jāizveic kāds vidēji sarežģīts remonts? Man kā ilggadējam classic-audi.co.uk lietotājam ir zināma nojausma, vēlos tikai lai tu, haļavas sludinātājs, to uzraksti publiski...

Bet ar dzīvi latvijā ir ļoti vienkārši - latvijā ir jāmāk izdzīvot un jāprot atteikties no nevajadzīgajiem vipendroniem. Cilvēkam, kuram nav galvas uz pleciem vai gribas visādus sūdus, protams, zemu atalgots darbs rietumeiropā liekas zelta bedre. Esmu tur padzīvojis un tāpēc saprotu šo loģiku - protams ka TUR ir labāk - TE nākas knapināties, a TUR var pirkt plakanos telefonus un reizi nedēļā piedzerties ar krutām ninnām...

43. shady : 8 Jūnijs 2017 23:01:43 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

msh - Varu droši pateikt savas izmaksas, jo man tieši uz jaungadu noplīsa mašīna.

Tātad, es par mašīnu maksāju ap 1200 eiro gadā (apdrošināšana) + 670 vai 680 eiro gadā ceļa nodoklis. Benzīnas cenas laikam ir tādas pašas kā LV.
    Kā jau teicu, man noplīsa mašīna. Dabuju nomainīt visu apkašu - spara ratu, ķegas utt. Te man paprasīja par remontu vitrs 1k. Domāju, pag neesmu tak stulbs - sazvanīju meistaru no LV un pakonsultējos par cenām. Beigās nonācām pie secinājuma, ka tas ir normāli, jo neko baigi es neietaupīšu, ja sūtīšu detaļas no LV + pisaks un garantija pats saproti...
    rezultātā sarunāju vienu latviešu meistaru tepat uz vietas + detaļas nopirkām paši kopā pēc džeka ieteikuma zināmā vietā. rezultātā par remontu ar visām detaļām nolocīju 900 eiro.

Tajā pat liakā, msh, ja es būtu LV un strādātu piemēram rūķa minēto darbu pa 1400 eiro mēnesī - man vienkārši nebūtu 900 eiro, ko uz sitiena nolikt galdā. Seit vienkārši nošpļāvos un samaksāju, jo mašīnu te vajag - sabiedriskie te nav nopietna padarīšana un tev to vajadzētu zināt (domāju, ka UK tava pieredze noteikti ir līdzīga, ja vien nedzīvo lielpilsētā un uz darbu nečāpoji ar kājām)

Jā, apdrošināšana ir paliela, bet nu un? Tas pats kas ar to nelaimīgo ūdens pudeli (usina piemēras par Dāniju) - tā ir proporcionāla algai un jebkurš strādājošias to var atļauties samaksāt. Pat pensionārs to var izdarīt! Man viena latviešu tante kļuva te par penionāri - zini, ko viņa izdarīja? Nopirka sev mašīnu un teica, ka beidzot jāsāk mācīties braukt, kad tad nu vairs ilgāk gaidīt Toties latvijā pensionāram tas liktos - WTF?
    Bez tam - man jau tā vēl ir liela, jo es te esmu tikai 2gadus. Tiek, kam te ir nobraukums jau 10 gadus - nesūdzas! Tikai nevajag vārīt ziepes uz ceļa...

Un ko tu ,msh, gribēji pateikt? Es uz tavu jautājumu atbildēju? Un? Tālāk?

44. meatball : 8 Jūnijs 2017 22:43:50 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Es ar gribu padalītirs ar savu pieredzi strādājot ārzemēs un Latvjā. Jau pāris gadus dzīvoju un stradaju UK. Strādāju IT nozarē. Uzsāku te darbu IT supportā. Darbs bija jāveic gan attālināti, gan arī bija izbraukumi. Darbi diezgan dažādi sākot ar printeru konfigurēšanu un beidzot ar MS Exchange, Xen serveru uzstādīšanu un uzturēšanu. Saņēmu £ 29k gadā.
    Šobrīd strādāju lielā online retail uzņēmumā. IT nodaļā ir ap 600 darbinieku. Uzņēmumā ir DevOps kultūra un ir ap 50 komandām kas strādā pie weblapas vai dažādu backend servisu izstrādes. Pats strādāju ar divām komandām un esmu atbildīgs par CI un CD procesiem no izstrādes līdz produkcijas vidēm. Lielākā daļa visu resursu atrodas Azure cloud un viss tiek automatizets gan servisu uzstadīšana, gan infrastruktūras uztadīšana. Saņemu £ 47k + bonuss gadā.
    Domāju rudenī atgriezties LV. Pāris posti ko te augstāk lasu man izbrīnu. Kādus 4 gadus atpakaļ kad vēl strādāju lv uz rokas es saņēmu ap 900 Ls. Man nekad nav bijušas problēmas atrast darbu ne LV ne UK. Man jāsaka, ka ir jāmāk prasīt lielākā alga, bet tāpat jau neviens to naudu tev pakaļ nemet, protams, ir jāmāk arī sevi pierādīt.

45. shady : 8 Jūnijs 2017 23:09:43 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Es jau nesaku, ka LV nevar atrast darbu. Var! Un var arī uzkalpoties (kā jau te usins minēja līdz high level). Bet ne jau par to stāsts. Stāsts ir par to, ka LV algas ir šausmīgi mazas uz labi attīstītu valsts fona, turpretī dzīvošanas cenas LV ir nesamērīgi augstas attiecībā pret algu! To es saku! Neko citu....c'mon...

46. 3Dklucis : 8 Jūnijs 2017 23:04:42 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Visi baigie reiķinātaji!!!Par siltumu es nemaksaju ne centu...malku dabuju par velti nu ja ciknu pašu darbs..,bet ja prekš sevis tad nereiķinam...elektriba man aiziet turpat30Ero....pareizak reiķinos ap 170 eiro ...iekš tiem ir alimenti un līzingi -vot tā bļeeed vaig macēt dzīvot ...elektrības ir ūdens iekša ir,vienīgais ateja vēl pagaidām arpusē.... *** mūzīg dabūjis parlieku -vēlēt neeeju lai turpmākājā dzive nebūtu pārmetumu!!! Vis zajebis...neredzu preoblēmu sai jaukajā valsti!
    ja gribat dzivot noramli jums jaiet dzivot Aļaskas vai Sibīrijas mežos....Seit un citur dzivojot pec izdomātas sistēmas nekad nebusi pats sev saimnieks...tas ir pieradīts....

47. shady : 9 Jūnijs 2017 0:13:26 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Visi, kas te bik aizsvilās - bik nomet tvaiku;)

Dzenot offtopiku, šovakar noskatījos video, kuru iepriekš nebiju redzējis:

Link

Jāsaka, ka idejai varu piekrist par visiem 100%. Tā ir, man pašam un arī manai sievai dzīvē ir bijušas neveiksmes, bet katru reizi uz to atskatoties pēc laika - saproti, ka viss bija pareizi. Nevajag apstāties, nevajag iesīkstēt un padoties. Izolēties no dzīves un dzīvot alā ar 3310 nokiju nav risinājums (domāju, ka senbiedri joku saprata)

=> for fun ;)

48. ruukjis : 9 Jūnijs 2017 8:58:12 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Shady, es nekur neapstrīdu tavus apgalvojumus, ka citur ir labāk un, ka tev atdodot 50% no savas algas par izdzīvošanu, paliek krietni vairāk. Es to saprotu.
    Es apstrīdu šo:

Citēt:
    Arī 350 eiro nedēļā ir sūds, tāda nu ir patiesība.

Tā nav patiesība. Tāda alga ir krietni virs vidusmēra Latvijā. Cilvēks Latvijā ar tādu algu nedzīvo slikti, es nedzīvoju slikti, es nejūtos kā sūds. Protams, ka uz bagātu valstu fona tas izskatās smieklīgi, bet tāda nu šobrīd ir mūsu ekonomika.
    Es arī nesaku, ka Vergs slikti pelna, man tikai uzsita asini viņa neapdomīgā vaukšķēšana (tas tips vispār ir kaitinošs) par to, ka zem 1000€, ir vergošana, kamēr pats saņem 500€...

49. richijs : 9 Jūnijs 2017 9:32:48 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Ja jau IT nozarē tik sūdīgi pelna jāiet pie večiem uz gateri, normālos gateros algas parastiem darbiniekiem jau ap 700€ un nebūs jāknapinās ar tiem topika sākumā pieminētajiem 350€ mēnesī.

Pats nekur netaisos, alga nav pārāk liela, bet tākā jumts virs galvas ir un visus pārējos rēķinus savelkot kopā esmu izrēķinājis, ka braukt uz Anglijas sēņu laukiem nav izdevīgi. Stipri bagātāks nekļūšu, šeit pat varu uzturēt auto, gan nopirkt tv, gan telefonu iegādāties.

50. KoЯn : 9 Jūnijs 2017 10:38:38 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

1) Savulaik četrus mēnešus pastrādāju par minimālo algu UK. Diena kā pret nakti, varēju visu atļauties, ko vēlējos, jutos kā cilvēks un bla bla bla, BET
    2) Es vispār nesaprotu, kāpēc ir jāpiemin minimālā alga un jāsūdzās, ka tā te ir tik maza. UK minimālā alga strādā, kamēr te ne, tāpēc gluži vienkārši vajag meklēt labāk apmaksātu darbu. Ja indivīds nedzīvo ***ē vai citos pāķos, ja nav kropls (nedz garīgi, nedz fiziski), nav pensionārs vai mazs bērns un saņem minimālo, tad viņš ir pelnījis visu to, kas ar viņu notiek, jo ir lohs.
    3) 1400e priekš LV nav maz, bet nav arī daudz. Viss atkarīgs no cilvēka, man ir ļoti slikta naudas pārvaldības māka un nauda vienmēr kaut kur pazūd kā nebijusi, lai arī cik daudz tās nebūtu bijis, kamēr es pazīstu cilvēkus, kuriem ar 500-600e algu mēnesī vienmēr ir $.
    4) Shady katrā šāda veida topikā vemj iekšā savus imigranta piedzīvojumus. Rodas sajūta, ka dziļi sirdī ir sāpe, kura tiek kompensēta cenšoties random cilvēkus pārliecināt, cik viss ir skaisti patiesībā.
    P.S
    Kiyosaki vai Brensons vai po*uj kas ir teicis, ka indivīda panākumi nav atkarīgi no valsts, kurā tas dzīvo, bet gan no paša indivīda. Ir valstis ar sociālo spilvenu, ir valstis bez. Citur vieglāk, citur grūtāk, bet visur ir iespējams.

51. shady : 9 Jūnijs 2017 12:07:33 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

ruukjis - Doma ir tāda, ka LV ir dārga valsts... Tu ieejot veikalā maksā aptuveni to pašu ko es.Drēbes ir pat lētāka snekā LV un kvalitāte ar labāka. Man kā IT cilvēkam ir vēl lētāk, jo es zinu cik maksā ta pati tehnika, es tehniku varu dabūt pats (no sērijas - nav man jāpērk wifi puļķis pa 20 eiro - varu ebajā pats pasūtīt pa 2 eiro tādu pašu). Esmu radis taupīt, esmu izdarījis secinājumu, ka te dzīvot sanāk pat lētāk nekā LV.

Un tieši to arī savā pirmajā postā vēlējos pateikt (varbūt uzbrūkoši pateicu), ka piekrītu MeistarsUnVergs teiktajam, ka 350 eiro mēnesī ir sūds un papildināju to, ka arī nedēļā šāds atalgojums ir izsmiekls. Jo "maximas" pārdevējs īrijā saņem virs 350 eiro nedēļā. Ja latvijas maximas pārdevējs saņemtu tos neiedomājamos 350 eiro nedēļā, tad viņš nebūtu bagātnieks - viņš dzīvotu tieši tāpat, kā dzīvotu "maximas" pārdevējs īrijā. Saproti?

Tu taču saproti, ko es gribu teikt? To, ka ja tu satiktu "maximas" īrijas pārdevēju, tad viņš saņemtu aptuveni to tavus 1400 mēnesī. Tu tiešām uzskati, ka visas tavas profesionālās zināšanas, visa tava gadu pieredze ir patieis vērta tikpat cik maximas pārdevēja pirmā darba alga?

Un es nevēlos tevi aizvainot, sorry ja tā sanāca. Bet LV dzīvojoši kaut kā to nesaprot. Man LV dzīvo labs draugs, viņs pēc profesijas ir šoferis - piegādā preces, izkrauj tās. Strādā melnās miesās un nekas lāgā nepaliek pāri. Es viņam saku - davaij, brauc šurp, iedošu pajumti, kamēr iekārtosies darbā - varēsi nodrošināt gan sev gan savam bērnam pienācīgu dzīvi. Bet nē, bail braukt, visi apkārt saka, ka viss tur dārgi, neka sjau labāks neesot utt..Ko tagad pametīs visu? kas tad būs tālāk?

Nu tu saprati... Es agrāk domāju tāpat.

KoЯn - Nav man sāpē, ja neskaita to, ka gribu palīdzēt draugam. Bet šeit, notepadā, es tikai dzenu fleimu. Kādreiz tak gribas pakašķēties

52. ruukjis : 9 Jūnijs 2017 15:01:07 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Nē, Maximas darbinieks Latvijā dzīvotu labāk - viņam pati dzīvošana ir lētāka. Tu to ļoti uzskatāmi parādīji ar auto izmaksām, mana auto izmaksas gadā OCTA+KASKO=300€, ceļa nodoklis + skate 120€ - tu jūti starpību? 1880€ pret 420€ ?

Citēt:
    To, ka ja tu satiktu "maximas" īrijas pārdevēju, tad viņš saņemtu aptuveni to tavus 1400 mēnesī. Tu tiešām uzskati, ka visas tavas profesionālās zināšanas, visa tava gadu pieredze ir patieis vērta tikpat cik maximas pārdevēja pirmā darba alga?

Šitas vispār dedzina!
    Vai tu zini, ka Dubajas pārdevējs saņem krietni lielāku algu kā tu? Un kā tu tagad vērtē savas zināšana?

53. shady : 9 Jūnijs 2017 16:41:49 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

ruukjis - Jā, es piekrītu, es pārspīlēju. Protams, ja cilvēks strādātu īrijā un būtu izgudrota teleportācijas mašīna, tad sanāktu daudz vairāk ietaupīt, ja dzīvotu LV, tāpēc, ka ir lieta , kas maksā dārgāk un uz tā rēķina tu vinnētu vēl vairāk. Dzīvojot šeit, tu protams attiecīgi dārgo lietu cenu tā neizjūti un no algas paliek ietaupījums pāri daudz vairāk nekā tas būtu lv. Bet domu cerams saprati.

Par Dubaju? Ja tur dzīve maksā tik pat cik īrijā, tad pilnīgi piekrītu. Tieši tā arī Dubajas strādnieks varētu teikt par īrijas strādājošo. Es tik esmu dzirdējis, ka tur dzīvošana ir attiecīgi dārgāka...

Paskaties, ko garaisezis saka - cilvēks ir pastrādājis UK, tad cik atceros - kanādā, tagad dzīvo Mexikā. Un pareizi argumentē to, ka Mexikā, lai arī saņem mazāk - toties dzīvošana ir nesalīdzināmi lētāka.
    Neviens jau nesaka, ka tev vai man tagad jāmūk uz īriju, mexiku vai dubaju, etc... Es saku, ka Latvijā ir fakin zema alga attiecībā pret dzīvošanas līmeni. Katram cilvēkam ir brīva izvēle - migrēt kur prom vai nē, un katram ir savi iemesli, kāpēc viņš to dara vai tieši pretēji - nedara. Tas viss ir ok saprotami, bet vajag apzināties, ka valstī (latvijā) esošā kārtībā ir salaista galīgi dimbā! Lielākā daļa iedzīvotāji vergo un domā kā izdzīvot, nevis dzīvot.
    Un tieši tāpēc es tev, rūķi nepiekrītu, ka tu saki, ka tava alga ir atbilstoša. un kategoriski esmu pret usina teikto, ka tas ir normāli, ka cilvēkam jāvergo un jāuzkalpojas, lai no bomža izlīstu laukā, ko var izdarīt tikai PRO līmeņa cilvēki. Lielākā daļa cilvēki nav PRO! Nu nav! Tas nenozīmē, ka maxima spārdevējai nav tiesības uz ģimeni! Tas nenozīmē, ka viņai ir katru dienu jāsajūtas kā nabagam un jādomā kā savilkt galus kopā. Jo citviet arī veikala pārdevējs var dzīvot tīri normālu dzīvi, nebūt protams bagātnieks, bet arī nejusties kā bomzim...

Ja tu vēl joprojām nesaprati ko skau, tad davaij beidzam diskusiju. Ja Latvijā viss būtu daudzas reizes lētāk, tad tu varētu teikt, ka algas nav tik lielas kā citur, bet dzīves līmenis tomēr ir ok valstī. bet šobrīd var teikt sen dzirdētu teicienu "Latbvijā cenas kā Eiropā, bet algas kā jau latvijā..."

54. shady : 9 Jūnijs 2017 17:47:56 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

P.S. - Ja kādam interesē (lai velti nerakstītu) varu arī padalīties ar lietām, kas man te nepatīk. + lietas no kā atkal vajadzētu ņemt piemēru (nerunājot par algām).
    P.S.S - Lai cik dīvaini tas izklausītos, Īriju neizvēlējos dēļ naudas. Piemo reizi te atbraucu ļoti skeptiski ar domu - kaut kur piesieties. Rezultātā paliku šeit. Es pilnīgi nenoliedzu to, ka Irija nav nekāda sapņu zeme, visur ir savi plusi un savi mīnusi. Ja mana motivācija būtu bijusi pliki cipariņi bankas kontā, es noteikti būtu devies uz citu valsti, kur ir lielākas algas ar zemākām dzīvošanas izmaksām. Bet esmu šeit, prom netaisos. Te uzaugs mani bērni, pabeigs te skolas - loģiski, ka palieku tepat. ja vien bērni pieaugs un neizklīdīs pa pasauli. varbūt pensijas gados es ar izvēlēšos kādu citu valsti, jo būšu paspējis paceļot un iepatiksies kas cits. bet uz lv? brīnumi jau notiek, bet diez vai valsts var izmainīties tik krasi. lai gan īria to izdarīja - bija nabadzīga valsts un tā vietā lai sazagtu naudiņu - attīstīja valsti ļoti strauji! Esmu runājis pa šo tēmu ar vecīriem - neticas pat, kas te agrāk ir darījies....

55. garaisezis : 9 Jūnijs 2017 21:09:10 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

es vienigi pārvāktis atpakaļ uz LV ja man būtu īpašums, māja nevis dzīvoklis, darbs ar cilvekam cienigu algu. Pie pasreizejam cenam pietiktu ar kadiem 800euro kā iesācējam kāda no nozarēm, bet ar garantētu iespēju augt, nevis iesprust pie viena monotoma darba. Bet ja ir jāirē dzīvesvieta, vajag transportu jeb mašīnu uz kredīta, tad nu sorry, bez mammas zupiņas nu nekādīgi neiztikt. Starpcitu, man viens paziņa dzīvo Malaizijā, viņam alga esot 300usd mēnesī. Bet nu dzīvo uz urāaa...

56. macbeton : 11 Jūnijs 2017 13:51:08 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Nu uztaisi kaukādus klipiņus par Meksiku, līdzīgi kā "Я АМЕРИКАнец" un AMNUSA youtūbē.

57. garaisezis : 12 Jūnijs 2017 20:28:46 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

video nav mana stiprā pause, par montāžu nemaz nerunāsim. Kaut kāds youtube kanāls jau ir, bet tur nekā ievērības cienīga nav ar ko dalīties. Pārējais viss facebook

58. ruukjis : 9 Jūnijs 2017 19:28:13 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Shady, es tavu domu saprotu. Patiesībā es pīekrītu visam līdz:

Citēt:
    rūķi nepiekrītu, ka tu saki, ka tava alga ir atbilstoša.

Man neliekas, ka tu esi pozīcijā, lai par to spriestu... Ja es varu atļauties pa lielam visu, ko sakārojas, tad, manuprāt, čīkstēšanai nav īsti pamata, ne?... Nu labi Panamera un māja Jūrmalā man nespīd, bet nedomāju, ka tu to varētu atļauties. Man ir GTX 1080 (bez Ti gan), vai tev ir? :P

59. 3Dklucis : 9 Jūnijs 2017 20:37:13 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Nu i žaņu bars salasījušies....es piemēram dzīvoju piepāķos...alga 500,bet tā tikai redzamā puse.....daudzas lietas tiek izrullētas vispār bez naudas....nu lab rulējot štelles tas bendziins vai diizelis janopērk ir ,bet tas sīkums,bļēēd ko juus piiksta par algaam iek šo valsti,vai tad sen nav saparatuši kas šeit notiek...nekas nenoteik tāpat vien....
    Lai es kur *** uz kautkādu UK vai citur tikai tam dēļ ka es nemāku iztikt ar to kas ir -tad tas vārds tik tiešam vietaa LOHS....lohiem ir jaskrien kur citur laimi mekleet-acēramies pasaku "sprīdītis" https://www.youtube.com/watch?v=JHN5qh8G9E4 nu kur mazais losītis nonāca!???

60. shady : 9 Jūnijs 2017 20:57:21 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

ruukjis - Nu prieks, ka beidzot esam nonākuši pie kopīgas valodas...
    Bet ja jau piekrīti tam, ka dzīves līmenis valstī ir jāzlabo, tad ceļot zemajam un vidējam slānim algas nāksies celt arī tev, vai ne, rūķi? Savādāk nebūtu normāli. No tā arī secinu, ka tava alga nav atbilstoša.

Varbūt drīzāk vajadzētu teikt tā: tava alga, rūķi, ir atbilstoša šā brīža latvijas bardakam. Bet bardaks ir jāmaina, dzīves līmenis ir jāceļ vairākas reizes - līdz ar to jācēļ arī tava alga! Līdz ar to - tava alga neatbilst normālam atalgojumam, kādam vajadzētu būt kaut cik normālā valstī...

Nē, nav man gtx1080, bet ja vajadzētu - nopirktu. Spēles uz PC jau labu laiku netiek dzenātas. Man 2 mēnešus atpakaļ vecākie puikas "piespieda" izmēģināt konsoli, ko paši dzenā. Tā nočortojos par pulti, kaut kāds sviests - pele un klavene tomēr labāka Tagad dažas reizes nedēļā ar puikām arī uzspēlēju. Bet, jā, ja ir mājās bērni - konsoles tomēr ir labāks risinājums. Tagad puika man činkst par to skorpionu! Būs jau laikam jāpēr, sliktākais, ka ar vienu jau uz manu ģimeni nepietiks...

61. 3Dklucis : 9 Jūnijs 2017 21:17:20 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Nu vo ,eji nošaujies.......ja ir ar ko!

62. richijs : 9 Jūnijs 2017 23:03:42 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Labi viedokļi, prasības pret dzīvi katram savādākas, tomēr. Kas tad to dzīves līmeni cels Latvijā, ja visi brauc ārā, pensionāri vai? No ārzemēm jau daudzi gudri bļāvēji, bardaks, nabadzība, province u.c. Bet neviens nemaz netaisās braukt atpakaļ un celt to Latvijas ekonomiku un dzīves līmeni.

63. MeistarsUnVergs : 10 Jūnijs 2017 0:31:00 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Tā dzīves līmeņa celšana ir jāsāk ar pie varas esošo kretīnu apšaušanu un iekārtas maiņu. Jo kas tad ir vainīgs pie rūpnīcu likvidēšanas - izbraukušie vai privatizētāji? Cukurfabrikas, Metalurgs, VEF, ALFA, Radiotehnika. Bez revolūcijas nekas labs nav gaidāms, jo pie varas esošie nepieļaus Latvijas uzplaukumu. Kungi Briselē un Maskavā to nepieļaus.

64. macbeton : 11 Jūnijs 2017 13:46:51 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

BET KAS TAD TO VARU IEVĒLĒJA???
    Balstiesīgo vairākums!!!
    Kāda var būt revolūcija valstī kurā uz vēlēšanām vispār aiziet knapi puse?!?!?! Par kādu varas maiņu var būt runa? Revolūcija ir jātaisa diktatorismā, monarhijā, bet ne jau demokrātiskā valstī! Uz vēlēšanām ir jāiet un jābalso ar galvu!
    A mums, puse neiet jo debīli slinķi, otra puse (pensiķi) aiziet un nobalso par zaglēniem.

65. MeistarsUnVergs : 11 Jūnijs 2017 18:53:46 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Ja tu domā ka tie debīliķi kādreiz nāks pie prāta, tad tu esi vēl lielāks stulbenis par viņiem!

Nemaz nerunājot par to, ka godīgus cilvēkus, kuri spējīgi veikt radikālas pārmaiņas esošajā sistēmā, nemaz nepielaiž pie kandidēšanas vēlēšanās!

66. ruukjis : 10 Jūnijs 2017 8:31:09 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Citēt:
    tava alga, rūķi, ir atbilstoša šā brīža latvijas bardakam.

Un tas ir tas, ko es tev mēģināju iestāstīt. Aleluja.

67. richijs : 10 Jūnijs 2017 9:53:17 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Viss jau nav tik vienkārši, neticu, ka RRR, VEF, ALFA noturētos šajā nežēlīgajā globalizācijas laikā, kad daudzi vācu un citi Eiropas elektronikas ražotāji aizgājuši pa skuju taku. Palicis tikai nosaukums zem kura ražo ķīnieši.

68. ruukjis : 10 Jūnijs 2017 10:53:32 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

RRR taču vēl ir dzīvs...

69. MeistarsUnVergs : 10 Jūnijs 2017 15:25:49 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Globalizācija ir ļaunums, kurš nav jāpieņem kā neizbēgams liktenis. Globalizācija nav sniegputenis! Tai ir jāturas pretī, ja nepieciešams, arī ar militāriem paņēmieniem! Jo zem tā visa slēpjas pārbagātnieki, kuri speciāli iznīcina vājākos konkurentus. Pretinde tam ir protekcionisma politika, kādu piekopa līdz 2. pasaules karam.

70. msh : 10 Jūnijs 2017 17:37:32 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Šeidij, forši. Kā es savulaik ironizēju, būdams anglijā - viens no iemesliem, kāpēc es atgriezos - jo latvijā es varu ar minimālo algu atļauties mašīnu ar divu komats trīs litru motoru un pastāvīgo pilnpiedziņu, bet tur ne. Ja arī kāds man tādu mašīnu būtu uz mana vārda apdrošinājis, vispirms vajadzētu pāris mēnešu aldziņas nolikt...

Bet vispār jautri. No vienas puses tev ir pieeja kā cilvēkam, kurš latvijā visu darījis pa kruto [un tāpēc tik sūdīgi dzīvojis], no otras puses īrijas emigranta pieeja mašīnas remontam... No tava apraksta nevar saprast kas tur tika darīts, kādam modelim un kāpēc, bet man ir zināma nojausma par cenu atšķirībām starp krutajiem dižās pilsētas servisiem, kuros ir stundu likme, un normālajiem servisiem, nu vismaz tiem, kas atrodas ārpus dižās pilsētas, kur noteikts darbs maksā noteiktu summu, nevis ir atkarīgs no meha slinkuma vai prasmes.

Ja tu dzīvotu latvijā, tad, iespējams, tev sāktu darboties smadzenes un tu izvēlētos saviem ienākumiem atbilstošu mašīnu/transporta līdzekli. Ja es dzīvotu dižajā pilsētā, tas notiekti būtu velosipēds - attālumi mazi, pārvietošanās ar mašīnu dārga un klapatu pilna... Bet tā kā es nedzīvoju dižajā pilsētā, un attālums līdz tuvākajai pilsētai ir 50 kilometri, un autobusi ir dažas reizes dienā, tad ir mašīna - nē, 1987. gada Audi 90 quattro stāv šķūnī jau vairākus gadus, nu varbūt kādreiz sāks kustēties - tagad ir pieklājīgs 1989. gada mk2 golfs. Mašīna, kur pēdējā pusotra gada laikā esmu nomainījis, nepārspīlējot, pusi mašīnas - no sākotnējās mašīnas vēl ir palikusi virsbūve ar tās bleķiem, gandrīz visi stikli, piekare, bremzes, durvju apšuvumi, vēl daži nieki, un no šī uzskaitījuma vēl daži punkti mainīsies - pārvēršoties no 1.3 par 2.0 GTI - procesā izdodot, nu, varbūt 1kE, jo praktiski viss tiek darīts pašrocīgi - un tā nu man ir mašīna, ar kuru ir jau pierasts ka ieminot grīdā, aizmugurē braucošie paliek aizmugurē, kur viss ir vienkāršs un uzticams, un ja nu tomēr tiek izlemts kaut ko sataisīt, tad detaļas izmaksā dažus desmitus eiru, kaut kā tā.

Bet nu tā ir mana pieeja - pašrocīgi uzlabot vecu mašīnu - tu tikpat labi varētu paņemt kādu 20 gadus vecu opeli un braukt, un arī tā mašīna būtu labāka par tavu esošo mizu; tur nekādu divmasu spararatu un citu puņķainu sūdu nebūtu.

Bet tā tava latviešu tante ir kārtējais tavas vēdeklīša vicināšanas tipa pieejas piemērs. Man pagalmā stāv 1986. gada jetta, kuru man atdeva opis, un kuru vajadzētu notirgot - viņš to mašīnu varēja atļauties, priekš ikgadējā nobraukuma zem 1k km - atdeva jo 89 gadi un beidzas šoferu komisija. Par muteres vecākiem, kad abi vēl bija dzīvi, nemaz nav vērts runāt - abiem pensijas bija uz 150 ls - dzīvoja personīgajā mājā, brauca ar mašīnu, palīdzēja radiem ar pārtiku un reizēm ar naudu...

P.N. Manu kabatu mēnesī vidēji sasniedz tevis nopeltās 350 eiras [nu jā, tu tās pel kad tās ierodas nedēļā] - kā jau redzi, mašīnu varu atļauties, un izskatās ka drīzumā sanāks arī ģimeni nodibināt; nešaubos par savu spēju to pacelt. Protams, nebūs tavā stilā - nedzīvosim rīgā, nepirksim katru gadu jaunas plazmas un samsūda galaktikas/sifonus un būs daudzkur jālieto savas smadzenes un rokas, nevis jāpamētājas ar naudu uz visām pusēm - bet nu dzīve pa šeidijisko jau nav galvenais...

71. ruukjis : 10 Jūnijs 2017 18:33:37 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Uhhh kā es šito gaidīju. Vienu brīdi gandrīz vai pats izspļāvu: "tūlīt atnāks msh un pastāstīs kā jādzīvo pa 350€ mēnesī".
    Es nezinu kāda mašīna ir Shady, bet dīzeļiem spara rats maksā kosmosu ~800€. Un zinu, ka Pasātiem pēc 2006. gada tie spara rati ir kapitāli brāķi. Attiecīg 1000€ par spra rata maiņu (ja cenā ir arī detaļa) nav baigais kosmoss. Tobiš tas ir kosmoss no izmaksu viedokļa, bet nav tā, ka lauku garāžā onkulis Bērtulis to izdarītu diži lētāk.

72. richijs : 10 Jūnijs 2017 20:47:50 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Kāpēc ārzemēs vispār jāpi... ar veciem auto, pie tam ja pats neko nejēdz? Paņem mazauto operatīvajā līzingā un ne par ko nedomā. Pēc pāris gadiem maini atkal auto. Kā tajā slavenajā ss sludinājumu teicienā. Sēdies un brauc!

73. garaisezis : 11 Jūnijs 2017 10:06:31 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

UK man bija ford fiesta, uz kredīta, ik pa trīs gadi mainīju uz jaunu un raucu tālāk, kredīts, vairāk kā noma, ja kaut kas plīsa, uz servisu un jau pēc pāris stundām vainu jau salabota, jeb no dīlera cita vietā. Apdrošināšana gan nežēļigā, ar visu 15 gadu stāžu bez starpgadījumiem.
    Bet tagad ir VW Kafer 93.gada (made in Brazil) jā viņi vēl līdz pat 95. tos ražoja un busiņus tikai pāris gadus atpakaļ pēdējos nolaida no konveijera. Tagad braucu bez skates (te tādu evajag) apbrošināšanas (tādu te nevajag ja vien auto nav vecums ir pāri 10 gadi) un nemaksāju ceļu nodokli, tas iekļauts benzīna cenā, un te dīzeli nevar nopirkt, it tikai 76 un 93 marka, un šad un tad arī 95 dabujams. Auto gāze arī neeksistē.

74. msh : 11 Jūnijs 2017 13:22:15 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Šis bija labs joks. Diez cik liela daļa no mūsu emigrantiem ir spējīgi to jaunas mizas līzi pacelt - viens procents būs? Lielākā daļa brauc ar kaut ko 10-15 gadus vecu, jo tādas mašīnas, lielākoties labā stāvoklī, tur maksā sviestmaizi, tieši tāpēc ka lietotas mašīnas lietošana tur prasa daudz vairāk smadzeņu un naudas kā te - te tev vismaz atliek atrast labu servisu/meistaru - tur tikai pašu emigrējušie meistari, jo servisos tevi noslauks, un nav teikts ka vispār sataisīs.

Nu kāds ar mokām, protams, paceļ kaut ko ap/līdz pieciem gadiem.

75. msh : 11 Jūnijs 2017 13:14:40 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Nevis "dīzeļiem", bet gan "divmasu spararats" - šī gadsimta lamatām, vismaz premiumam, tas diezgan bieži ir arī uz benzīnniekiem, vienīgi dīzeļi ar savām vibrācijām un griezes momentu savējos biežāk kauj nost.

Lauku garāžā onkulis bērtulis uzliks šrota benzīnnieka vienmasnieku, un tālāk īpašnieks aizmirsīs par spararata maiņu neatkarīgi no motora jaudas un jaudas celšanas, tik vien ka apgriezienu diapazonā 1-1,5k būs niknas vibrācijas, bet nu ķīseļu braucējiem lielākoties tāpat patīk tēlot gonščegus ar saviem zemu apgriezienu motoriem, tā ka viss kārtībā.

76. uldics : 11 Jūnijs 2017 10:02:42 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Nu vi bļin dajoķe!

77. macbeton : 11 Jūnijs 2017 13:27:44 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Nesaprotu tādu mērķu uzstādīšanu - izdzīvot pa 350€.
    Kapēc tas vajadzīgs??? Kapēc jāattaisno dzīvības vilkšana no mazas algas? Tā ir kaukāda iedzimta kaite latviešiem?
    Lai tu saņemtu tos 350 (nu vispār 370 ir minimālā), priekšniekam ir jānoloca vismaz 500. Iepērkoties pa tiem 350, vel 1/3daļa aiziet valstij. Reāli no sava padarītā darba (sastrādātās preces vai pakalpojuma) latvietis saņem knapi pusi, un tad vel mēģina to kautkā attaisnot, sevi mierināt ka ir jau labi. Nafig? Dzīvo nabadzībā, uz rīsiem un sardelēm, kamēr valdības parazīti dzīvo grezni...

Es saprotu ka ir kaukādas neienesīgas sfēras kur vairāk gluži vienkārši nesanāk, bet strādāt pa kaukādu minimālo firmās kur skaidri redzams ka priekšnieks pērk katru gadu jaunu Lexus/Mercedes/whatever, NAFIG? Un latvieteļi jau protams nevar savākties kopā un pateikt "nē!", jo vienmēr uzrodas kāds kurš grib "palīst zem cipara".
    Bezmaz tipiska viesmīļu/bārmeņu darba intervija: "Ja jūs mani pieņemsiet darbā, es jums strādāšu pilnu slodzi par puslodzes algu, tikai pieņemiet mani!"

78. Mad182 : 12 Jūnijs 2017 18:26:03 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Nezinu, kur un kā to darbu esi meklējis, bet nu manuprāt IT kā reiz ir tā sfēra, kur ar to šobrīd galīgi nav problēmu. Nu moška ja vienīgā prasme ir uzinstalēt windawu un nav nekādas vēlmes kaut ko jaunu apgūt, tad ir grūti. Programmētājus, testētājus, adminus, supporta speciālistus kuri zina ko dara personāla atlases cilvēki meklē līdz izmisumam.

79. macbeton : 13 Jūnijs 2017 5:40:29 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Kur ta meklē?
    Parād man kaut 1 sludinājum!
    Triperis puslēkātais!

80. Mad182 : 13 Jūnijs 2017 9:50:22 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Tev vajag, tu meklē. Atver teju jebkura lielāka ar IT saistīta kantora lapu, viņi visi meklē darbiniekus. Sludinājumus neskatos un darbu nemeklēju, bet man tā pat regulāri kāds caur paziņām prasa vai negribu mainīt darbu. Par linkedin spamu vispār nerunājot.

http://www.likeit.lv/
    https://www.draugiem.lv/work/
    https://mikrotik.com/jobs
    http://www.zabbix.com/jobs
    https://www.accenture.com/lv-en/careers/jobsearch

Rekur es tev 1 minūtes laikā atradu kādus 270. Daži no tiem ir par vairākām vakancēm, kā nesen man teica viens HR cilvēks, ņemtu uzreiz 10 ja būtu ko paņemt.

Nepatīk LV kantori, atver upwork.com un strādā attālināti jebkurā pasaules malā. ITšņiki ir pēdējie, kuriem vajadzētu sūdzēties par darba trūkumu.

81. macbeton : 13 Jūnijs 2017 16:21:03 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Tu esi tikpat debīls kā prokurores ***a.

82. garaisezis : 13 Jūnijs 2017 21:08:01 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

gribot negribot, jāpiekrīt MacBetonam.

Darbu var atrast tikai caur paziņām. Tā tas ir bijis un būs.
    piemēram, man lai cik arī liela alga nebūtu, ir nerakstītais likums dod visiem kukuļus lai tikai izvēlētos manus pakalpojumus. Vienkārši savādāk nevar. Jeb arī var sēdēt bez darba mēnešiem ilgi un paļauties uz to ko pats atradīsi facebook. Bet man jau cita darba niša, nekas gandrīz saistīts ar iT, ja neskaita grafisko dizainu un soc.mēdiju analīzi.

83. ruukjis : 13 Jūnijs 2017 23:17:57 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Gribot negribot, jāsaka, ka esi tāds pats tizls zābaks kā Betons. Tas, ka jūs abus tirliņus neviens neņem darbā, nav nekāds pārsteigums.

84. KoЯn : 14 Jūnijs 2017 16:07:26 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

gribot negribot ..
    vot arī latvieša daba divos vārdos aprakstīta
    lohiem lohu liktenis

85. zilzil : 13 Jūnijs 2017 20:54:10 Atbildēt

Nē tups kā prokurienes m*** esi Tu .Te arī parādās tavsa zemā izglītība..Tev cilvis parāda likus ko tu prasīji ,bet tu esi par tupu lai saprastu kas tur rakstts Labi beton ,tā ka tu jebkurā postā esi sevi pierādījis kā gailis ,prasīšu atļāuvju bosam .ko gu zini par petrovica firmu.

86. Hominidae : 13 Jūnijs 2017 22:31:37 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Protams, ka dzīves līmenis UK ir augstāks, taču man nav paveicies ar maniem emigrantu paziņām - visi kā viens nespēj atļauties auto vai arī brauc ar tādiem auto, ko man kauns būtu iegādāties (maziņi fiatiņi un golfiņi). Un tik purkšķina pa UK vai Īrijas mazajām ieliņām, kad ārā ir kārtējais pretīgais laiks ar tik pat pretīgiem cilvēkiem ielās.
    Mļa, "bagātie" letiņu viesstrādieki Britu salās skaita kapeikas, lai atļautos vizināties sabiedriskajā transportā. Arī zobus salabot ir pārāk dārgi.
    Noteikti Shadijam paziņas Britu salās brauc ar liellitrāžas motoru rumakiem un labo zobus dārgākajās zobārstniecības klīnikās, taču es nezinu NEVIENU veiksmīgu piemēru, kur kāds no maniem emigrantdraugiem dzīvotu ārzemēs kā niere taukos. Turpretī tie, kuri paliek Latvijā un iegūst izglītību (tādu pieprasītu), pērk dzīvokļus un BMW padsmit tūkstošu euro vērtībā. Tāda ir tā aina, ko redzu sev apkārt. Protams, melnstrādniekiem Latvijā ir grūti, nenoliedzu, taču iespējas Latvijā ir pietiekami lielas darbaspēka trūkuma dēļ.

87. garaisezis : 13 Jūnijs 2017 23:30:32 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

tikai Latvijā automašīnu vērtē augstāk par visu pārējo. UK auto ir pārvietošanās līdzeklis. Es ar ko tu krutāks par citu vidējo Latvieti ar BMW 3.5l ar kaut kādu ford fiesta 1.2l... Neredzu vispār baigo jēgu priekš ielas auto mērīties ar krāniņiem. Ja tik ļoti gribas, brauc pa trasi ar velns sazin ko. Līdz gadiem 30 man arī bija trakais perionds, ja auta sāniski nevar izņemt 90 grādu līkumu driftā, tad tas nav auto. Tagad vw vabole (vw vocho '95) sievai un pašam velosipēds.
    par sabiedrisko transportu vispār vāks. Cena priekš latvijas ir pārspīlēti sālīta ar visām dotācijām ko rigas dome katru gadu dāsni piešķir. Nezinu kā ir citur, bet UK dienas bilete 3 gadus atpakaļ bija ja nemaldos vidēji £2.50, (minimālā alga £800 strādniekam) un tas viss bez nekādām dotācijām. Rīgā ja monopola politkika, cik gadi pagājuši, nav neviena konkurenta, labojot ja kļūdos, bet ir tikai Rīgas satiksme. Toties ir nano-nahren-udens.

88. msh : 14 Jūnijs 2017 0:00:25 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Ačgārnajā salā apdrošināsanas cenas apgriež vēlmi staipīt īsos krāniņus, nerunājot nemaz par to ka mēdz būt trūcīgi ar vietu kur nolikt mašīnu, tāpēc mašīna parasti ir tik gara, cik vajag. Pie mums toties šīs dabas parādības nav, toties ir cita, kuru tu tā miglaini aprakstīji - bembijam bankai līzi iedod, bet naudas benzīnam nesanāk, tāpēc bembijs ir ar dīzeli...

89. garaisezis : 14 Jūnijs 2017 7:50:34 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

tur apdrošināšna tiek veikta pēc vairākiem kritērijiem. Auto vecums, krāsa, upgreidi, vadītāja vecums, stāžs, plānoto jūdžu daudzums, automarka, motora tilpums, statistipa pēc avārijām, auto ražotāj valsts , co2 izmeši utt. Teiksim, Jaguar ar 3l motoru apdrošināšana būs lētāka nekā vw golf 1.8l, tikai tādēļ kad, pēc statistikas Jaguāru maz, brauc tikai pensionāri un avāriju līdz ar to arī mazāk.
    p.s. izvēloties motociklu ir ļoti interesanti, teiksim, kaut kādam harlija apdrošināšana ir £15 mēnesi, bet KTM 125cc būs pat £60.
    p.s.s. Meksikā, kas ir apdrošināšana? wtf... ok kaut kāda ir tikai jauniem autiņiem kura neko īsti nemaz nesedz.

90. msh : 15 Jūnijs 2017 17:50:39 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Varēji nepūlēties - pat ja nebūtu 10 gadus classic-audi.co.uk lietotājs un nebūtu tajā zemē uzturējies pusotru gadu, esmu lasījis Haynes Corsa A šķūninga manuāli, kur vesela nodaļa [!!] ir veltīta lai aprakstītu to kā pareizi apdrošināt mašīnu...

91. msh : 15 Jūnijs 2017 18:03:49 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Ā, un vispār - Hominidae - es savulaik, desmitajā gadā, septiņus mēnešus darīju ačgārnajā salā sūda darbu - mētāju lapeles pastkastēs glasgovas apvidū - toties esmu labi izstaigājis pilsētas un ciemus kādu pārdesmit jūdžu radiusā ap glasgovu un redzējis kā viņi TUR dzīvo - nevis emigranti, bet vietējie. Tu principā to atšķirību esi jau aprakstījis savā postā - pie mums cilvēks dzīvo dzīvoklī, un visdrīzāk tas pats ir līzē ieķerts - toties otrā līzē ir ieķerts kruts bembijs - jo, galu galā, ar dzīvokli nebrauc un to citi neredz, bet mašīnu gan. Tikmēr TUR šāda urālu tipa domāšana nav - es nešaubos ka es labu daļu mašīnu neredzēju, jo es staigāju darba dienās pa guļamrajoniem [kaut gan bija arī sestdienas], bet nu pa lielam TUR pieklājīgas premiuma mašīnas - nu kāds A6 ar trīslitrīgu dīzeli - stāv pie mājām, kur vienā mājā ir viens miteklis, un blakus māja atrodas vismaz 5 metru attālumā - un turienei tāda māja ir apmēram tas pats, kas pie mums pilsētā uzbūvēta kruta divstāvīga māja. Kādu pajaunu A6 ar divlitrīgu dīzeli vēl varētu teorētiski pamanīt stāvam pie divvietīgas mājiņas pieklājīgākā rajonā, kamēr pie necilākiem mitekļiem, kuru ir daudz vairāk - divvietīgas mājiņas nesmukākos rajonos, četrvietīgas mājiņas, rindu mājas, utt - stāvēs mašīnas, no kādām tev ir kauns. Tā TUR dzīvo VIETĒJIE.

Tā kā tolaik vēl nebija panesusies mikropseidodžipu mānija, tad bija arī spēcīgi jūtama pseidodžipu un džipu jūtami mazākā daļa uz ceļiem - nu pa kādam bija, bet lielākoties lauku rajonos, un lielākoties Land Rover Discovery. Tagad droši vien pa kādam mikropseidodžipam tur arī ir.

92. zilzil : 14 Jūnijs 2017 0:10:10 Atbildēt

[code]

93. macbeton : 14 Jūnijs 2017 16:32:52 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

</code>

94. MeistarsUnVergs : 15 Jūnijs 2017 1:04:37 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Redzama LV koderu kvalitāte. Viens iesāk BBcode un otrs tagu aizver ar HTML. Pa vidu nav pat caurums no bubļika.

95. richijs : 15 Jūnijs 2017 10:01:25 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Es zinu tikai 2 cilvēkus salās, kam varētu sacīt, ka ir turīga dzīve. Pārējie tur fantazē un stāsta par labo dzīvi, bet kad pajautā kur dzīvo, ko dara darba brīvajā laikā un ko vispār atļaujas. Tad atklājas, ka neko nevar atļauties, pēc darba sēž mājās un ķemmē lētos veikalus.

96. garaisezis : 15 Jūnijs 2017 19:02:13 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

liela daļa jau tur ir aizbraukusi lai atdotu kredītus un vēl iekrātu, tādēļ arī īpāši netērējas, citi toties krāj kaut kam lai vēlāk atgriežoties LV kaut ko nopirktu, zemi, māju, mašinu, studijām iekrātu. Bet tas niecīgais procents ir ļoti maziņš, kas ir nolēmuši palikt tur pa visam. Tagad jau pēdējā laikā brauca reāli tirliņi, kas sūdzās, kad darbu nevar tur atrast. Man vins drauks arī atbrauca, bet izrādījās totāls zābaks. Aizgāju līdzi pat uz Makita rūpnīcu. Bļin, kas tas par zābaku kas ar elektrisko skrūvjgriezni nevar 1min laikā saskrūvēt korpusā 5 skrūves. Un tādi ir tie jaunizcptie studeni no skolām. Neviens tak par darbu vadītāju un bosu nekļust uzreiz.

msh: cik tu saņēmi par spama lapiņu dalīšanu, domāju kad vismaz 50 vietējās naudiņas sanaca pa dienu, savukārt Latvijā par 12h darba dienu un 6 dienām nedēļā sanāk knapināties, kamēr priekšņieks jau otro x5 nomainījis pusgada laikā...

97. macbeton : 15 Jūnijs 2017 20:04:11 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Pag, aizbrauca pie tevis uz Meksiku kā "melnstrādnieks"?
    Tas jau pac pa sevi nau īpaši gudrs gājiens!
    Tas jau tas pats kā rudenī aizbraukt uz Īriju :-D

P.S. Bet nu ar tām skolām ir reāla problēma, kuru neviens negrib atzīt. Tikko kādam ierunājies par izglītības bezjēdzību, tā uzreiz klapes uz ausēm un izliekas nedzirdam.

98. garaisezis : 15 Jūnijs 2017 21:27:33 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

ne. uz UK atbrauca, uz meksiku neviens nebrauc, pārāk tālu. Uz salu jau var ar stopiem aizbraukt un atbraukt, kā savulaik es to izdarīju ceļojot pa eiropu. Bet Meksikā vajag būt vai nu lielam talantam jeb arī galīgi trakam lai uz šejieni dotos dzīvot. Atpūsties, tas ir pavisam kas cits.
    Ši te mūžigie studenti tikai gudri runāt prot, bet no kad jādara, tad nezin no kura gala sākt. Tieši mans piemērs, calītis trīs gadus nolauzis bugeta vietā tehniskajā.k. bet nevar skrūves taisni ieskrūvēt, rokas drebot... tādus tikai uz armiju par malto gaļu.

99. macbeton : 15 Jūnijs 2017 21:56:14 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Nu bet ja rokas dreb tad jāārstē nervi, ar 100gr. Pēc vajadzības atkārtot.
    Tikai nevajag nepareizos 100gr, vajag tīru šnabi.
    Atceros biju uz pārrunām vienā Rīgas datorkantorī, staigājām ar priekšnieku pa darbnīcu, pļāpājam par tehniskām lietām, viš sūdzās ka neviens kandidāts neder, neviens neko neprot. Es prasu - nu apmēram ko neprot, kā izpaužās? Šis saka, piemēram vītni uzķert neprot, nejēdz viegli pagriezt skrūvi atpakaļ, bet skrūvē taka ŗeģipseni. Traki.

100. Hominidae : 16 Jūnijs 2017 15:13:05 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Stipri šaubos par tiem naudas krājējiem. Kaut kur pirms gada tik veikta statistika - palikt UK nevēlas katrs piektais latviešu emigrants.

msh: saprotu, vietējie noteikti dzīvo ok, taču tracina mani tie latvju emigranti, kuri mums - Latvijas iedzīvotājiem sprauž batonus ausīs par savu pārtikušo dzīvi uz salas. Nesen no viena pat saņēmu priecīgu vēsti - esot paaugstināts par supervisor kādā rūpnīcā pēc daudzu jo daudzu gadu stāža turpat. To visu sasniedza, strādājot 6 dienas nedēļā, 14h dienā. Un neko nav nopircis. Labi, lai jau priecājas, taču katru reizi, kad tiekamies, man tiek teikts, lai vācos no šīs sūdu bedres, ko sauc par Latviju. Viss izzagts esot, jāmūk prom. Ne reizi nav pilnā apmērā maksājis nodokļus, balsojis, taču viedoklis ir.

Neesmu nekur pieķēdēts, bērnu nav, ar sievu esam ļoti elastīgi. Ja es emigrētu, tad drūmo laikapstākļu un pretīgo britu karaļvalsts nebūtu pirmā vieta, kas nāktu prātā. Gribas saulainu zemi ar skaistiem ūdeņiem. Meksika neder, jo esmu cilvēks, kuram patīk globāla mēroga pasākumi apkārt. Noteikti Kalifornija būtu mana sapņu zeme.

101. garaisezis : 16 Jūnijs 2017 22:05:31 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

atliek tik novēlēt tev veiksmi tikt līdz Californijai, bet lai sapņi piepildītos ir jānopērk avio biļetes, jeb laicīgi jāiet gulēt.

102. macbeton : 17 Jūnijs 2017 9:05:23 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Un dzīvotu tu Eastside L.A. paradīzē...

103. GuntOn : 17 Jūnijs 2017 12:52:07 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Dzīvojoties pa virtuālajām US komūnām, nereti Kalifornija ir pieminēta negatīvi attiecībā pret likumdošanu, tur ir čupa ar absurdiem likumiem. Man dažreiz pie sevis rodas jautājums, kurā valstī varētu būt iespējami lielāks baltās civilizācijas īpatsvars un iespējami mazāk slāvu, aziātu, lupatgalvu un nēģeru?

104. macbeton : 17 Jūnijs 2017 15:59:54 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Paskaties Kanādas procentuālo sadalijumu.
    Lai gan tur ir franči...

105. garaisezis : 17 Jūnijs 2017 20:48:09 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Padzívoju gandríz divus gadus Kanádá, nu né paldies.

106. zilzil : 17 Jūnijs 2017 21:14:20 Atbildēt

Nu tad apraksti savus piedzīvojumus Kanādā.di***ēji te daudz ,bet ja tu zinātu kā tas cilvēkus interesē.

107. GuntOn : 18 Jūnijs 2017 14:10:13 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Ja nav noslēpums, kas Kanādā tik ļoti nepatika? Kā tur ir ar slāviem, aziātiem, lupatgalvām un nēģeriem?

108. garaisezis : 18 Jūnijs 2017 19:56:16 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

Pārsvarā visi dzīvo katrs savā rajonā, tas ir, ķīniešu rajons, dvieļgalvju utt.
    Nepatika attālumi, jo no vietām kur ir darbs līdz mājām bez transporta nu ne kādīgi. Plus vēl korķi uz šosejas kad var iesstrēgt un pāris stundām. Pārtika kas ir laba, nežēlīgi dārga, tehnika daudz maz tā pat kā usa.
    Ska kad usa ir muļķīšu zeme, bet Kanādā izceļās ar savu domu gājienu. Native Kanādieši ir pakaļas, bet tā kā iebraucēji sastāda 70%, tad pārējie ir ļoti atvērti cilvēki. Pie plusiem var uzskatiīt Policijas, ārstu un pažarnieku darbību. Piemērs, izdomājām pagalmā savā maja uzcept gaļu. Viss jauki un forši, līdz aizkūrām ogles un gājām iekšā sagriezt gaļu. Atbrauca ar sirēnām divas brigādes. Redz, kaimiņi nostučijuši, kad kurās grills, bet nekas uz tā necepas, kaut gan es biju tas kas to pieskatīja. Vēlāk kopā ar policistiem un ugunsdzēsējiem pat uzrīkojām pikniku, kur izskaidroja, ja kuras grills, klāt vajag pielikt jau galdiņu ar gaļu, jo savādāk sanāk kad mēs piemēslojam gaisu ar co2. Tā lūk.
    Tajā pašā laikā liela uzticība cilvēkiem, jo vēl Latvji nav to saķakarējuši. Atverot Bankas kontu uzreiz bez nekādiem jautājumiem bija piešķirta kredīt līnija, divas bankas kartes. Viena priekš naudas, tur gan tikai 500Cad, bet otrā vadoties pēc mana mutiskā stāstītā pusegada alga, kaut uzreiz ej un pērc auto uz nomaksu. Tas tika arī darīts, vēlāk kad apnīk, atdod atslēgas un esi brīvs. Tas pats ar mājokļiem.
    Ļoti sen atpakaļ bija blogs, bet nu jau sen kā izdzēsts, bija mans apraksts ar visu pēc kārtas. Te kaut kādi foto draugos vēl saglabājušies - draugiem.lv
    Pārējais viss facebook, nav man vairs kontakta ar Latviju tik daudz. Visi draugi fb.

Pievienot komentāru

Digitālās foto kamerasDigitālās foto kameras