Latvijā radītas datorprogrammas | Notepad.lv


Latvijā radītas datorprogrammas


   
 1. untitled : 1 Jūlijs 2017 9:33:59 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Sveiki!
  Droši vien daudzi no tiem cilvēkiem, kas interesējas par programmēšanu, ir izveidojuši vismaz vienu savu programmiņu. Daudzas no šīm programmām varbūt nav nekas īpašs, bet citas noteikti ir dalīšanās vērtas. Jautājums ir tāds, kāpēc kāds (piemēram notepad.lv) nevarētu izveidot lapu (vai sadaļu) kurā šīs programmas tiktu apkopotas un kurā tās varētu iesūtīt, lai padalītos savā veikumā ar citiem. Īpaši drosmīgie varētu iesūtīt arī savu programmu kodu, lai citie ir ko pamācīties. Domāju, ka daudziem būtu arī interesanti paskatīties uz citu veikumu. Cits jautājums ir vai vispār ir kāds kuru kaut kas tāds interesētu un vai ir kāds kurš gribētu ar to nodarboties.


  _________________
  Interesanti un izklaidējoši

 2. MeistarsUnVergs : 1 Jūlijs 2017 14:21:52 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Interesē daudziem, bet nodarboties ar to nerib neviens. Pie tam daudzas no viņām iespējams ir ar smagām tehniskām kļūdām vai arī paredzētas vecajām Win98 sistēmām. Es par saglabāšanas vērtu uzskatu to programnodrošinājumu, kuru savulaik izplatīja Tilde un citas lielās kompānijas.


  _________________
  Legālās programmatūras lietotāji ir vēl lielāki stulbeņi par legālo narkotiku lietotājiem

 3. macbeton : 2 Jūlijs 2017 13:07:24 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Tilde? Viņi taisa tikai Jumi, un tas pats ir M$DB, Windows-only.

 4. MeistarsUnVergs : 2 Jūlijs 2017 13:53:02 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Savulaik Birojs bija must-have. Pēc tam viņi vairs nebija vajadzīgi uz WinXP un jaunākiem, bet tik un tā turpināja pēc inerces štancēt nevajadzīgu produktu.


  _________________
  Legālās programmatūras lietotāji ir vēl lielāki stulbeņi par legālo narkotiku lietotājiem

 5. macbeton : 3 Jūlijs 2017 8:49:00 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Must-have tas bija tikai dauneļiem kuri neprata bez WinLoga uzlikt apostrofu.Tādiem visādiem neiznēsātiem kroplēniem. Tādiem ***ņiem, kas dzemdēti pret izlietni. Neveiksmīgiem aborteļiem.

 6. MeistarsUnVergs : 5 Jūlijs 2017 23:10:45 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Tu ujobak pasaki vai tavs fetišs Kakostrofs bija pieejams 1998. gadā? Vai viņš bija pieejams 1994. gadā uz Windows 3.1 ? Tu tiešām esi atsaldēts!


  _________________
  Legālās programmatūras lietotāji ir vēl lielāki stulbeņi par legālo narkotiku lietotājiem

 7. macbeton : 7 Jūlijs 2017 16:54:09 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Nē, protams, pirms Windows 18 latviski rakstīt nebija iespējams!
  https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=22339
  :-D
  Es nez kā es dosā rakstiju latviski, man nav skaidrs. Laikam būšu nosapņojis. Es būšu arī nosapņojis kā Amritā drukāja DOSiskā viesu uzskaites programmā rēķinus latviski.
  LOL-o-caust un ROFL-copter! :-D

 8. MeistarsUnVergs : 8 Jūlijs 2017 12:58:42 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  System Requirements
  Supported Operating System

  Windows Server 2003, Windows Server 2003 Service Pack 1, Windows Vista, Windows XP, Windows XP Service Pack 1, Windows XP Service Pack 2

  .NET Framework 2.0

  Atkal izgāzies kā pēc 2L bamšļa izstrēbšanas


  _________________
  Legālās programmatūras lietotāji ir vēl lielāki stulbeņi par legālo narkotiku lietotājiem

 9. iKey : 2 Jūlijs 2017 14:44:01 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Pat indieši labāk programmē ar savu "indusu kodu"..
  Also, daudzi Latvidžā uzskata sevi par programmētājiem, ja ir sanācis uztaisīt "hello world!!!111viensviensviens"


  _________________
  Reset poga domāta tam, lai parādītu datoram, kurš te ir galvenais.

  Jolla Sailfish

 10. Mr.Death : 2 Jūlijs 2017 22:13:03 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  vot sjitais bija reaals uzdirsiens! ieteiktu vairaak paskatiities uz to kodu, ko drukaa suudrocju freelanceri - web programmeetaaji. jajebogu, lai vai kaadus meistardarbus es no vieteejiem esmu redzeejis, bet indusu pikaso paarspeej jebkuras debiilisma robezjas.

  un pati lielaakaa atskjiriiba ir ar izgliitiibaam un sertifikaatiem. ja LV tev programmeetaajs - peec skata zemnieks, ar suuda bakalauru (ja vispaar taads ir) uzrakstiis kaut cik normaalu kodu, tad induss, gjeerbies kaa klerks, uzvalkaa un zilaa kreklaa, tevi nobeers ar savaam sertifikaacijaam un atestaatiem, lai tikai nograabtu projektu, tacju rezultaataa dabuusi sjedevru, kuru vareesi izdrukaat un ar to pakalju apslauciit.

  es pats savaam aciim esmu redzeejis vismaz 3 izcilus (2 no tiem paarstraadaajis), pie sienas, blakus karikatuuraam liekamus piemeerus, kaa straadaa "sertificeeti" indusi.


  p.s. tie tevis mineetie "hello world" programmeetaaji... tu par beerniem te runaa?


  _________________
  https://www.youtube.com/watch?v=ub1yePgOZ7Q

 11. iKey : 2 Jūlijs 2017 14:47:54 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  jā. Gatavs MS Access vednis un par nevāju ciparu. Grāmatvedībai daži apķērīgi Aizkraukles džeki uzcepuši un slīpē Zalkti


  _________________
  Reset poga domāta tam, lai parādītu datoram, kurš te ir galvenais.

  Jolla Sailfish

 12. ruukjis : 2 Jūlijs 2017 15:47:00 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Tie, kas ir spējīgi kaut ko uzkodēt, tie tirgo savas progas (Steam, App Store, Google play, utt) vai uztur paši savas lapas, kur dalās ar saviem labumiem, piemēram, laacz.
  Tādi neatklātie talanti ir mērāmi 0,0X% un agri vai vēlu paši atradīs kā izpausties, attiecīgi neredzu jēgu vēl vienai "Steam Greenlight" tipa miskastei.

 13. jurgenz : 4 Jūlijs 2017 8:15:06 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Tieši tā. Ir arī daudzi, kas pieliek savu roku daudzos opensource projektos. Vēl ir projekti kā http://biome3d.com/ (sīkāks info).

  Ir arī daudzi kantori, kas veic programmnodrošinājumu daudzām pasaulē atzīstamām kompānijām, tā kā arī tur noteikti ir liela daļa latviešu zināšanas ieguldītas. Tie paši draugiem, wpbakery, orangelv, ctco uc.

  Bet tāda programmatūra, kas ir "must-have", kā reiz bija tilde, Latvijā man liekas īpaši vairs netiek ražota.


  _________________
  life sux and then you die..

 14. MeistarsUnVergs : 2 Jūlijs 2017 15:52:38 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Ne visi kas kodē nodarbojas ar komerciju. Ir koderi kas piedalās opensource projektos un visātos Google un M$ mēslos savus produktus neliek. Ir tādi, kas nodarbojas ar reverso inženieriju vai vīrusu rakstīšanu. Pat šeit viens Petja reklamējas


  _________________
  Legālās programmatūras lietotāji ir vēl lielāki stulbeņi par legālo narkotiku lietotājiem

 15. untitled : 2 Jūlijs 2017 18:09:05 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Doma bija par to ka reizēm liekas, ka Latvijā neviens neko netaisa, nu neskaitot Tildi un vēl dažus kantorus. Domāju, ka tāda lapa(vai sadaļa) nāktu par labu visai Latvijas programmēšanas videi, jo būtu iespēja savas programmas parādīt citiem, citi varētu izteikt savu viedokli par tām, kāds varētu kaut ko jaunu iemācīties un būtu kaut kāds stimuls censties un sacensties. Domāju ka tas nebūtu arī ļoti sarežģīti, autoriem būtu pašiem jāiesūta programmas apraksts, prasības un cita nepieciešama informācija. Lapas (vai sadaļas) uzturētājam būtu tikai jāpārkopē iesūtītā informācija, autori pat paši varētu iesūtīt linkus no kuriem to programmas varētu lejuplādēt.


  _________________
  Interesanti un izklaidējoši

 16. Mr.Death : 2 Jūlijs 2017 22:29:45 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  topika autoram - es personiigi esmu speeleejoties izveidojis vairaakas uz Visual Basic 6 rakstiitas programmeles, konkreetu uzdevumu veiksjanai :

  1) durvju zvans (darbojas caur COM portu, atskanjo usera izveeleetu MP3, kad tiek nospiests sleedzis, regjistree notikumu zjurnaalaa)
  2) wifi signalizaacija - padod skanjas signaalu, kad wifi ruuterim piesleedzas / vai no taa atsleedzas kaads klients (monitoree klientu listi, izguustot datus no _GET pieprasiijumiem uz ruutera web interfeisu)
  3) i-neta signalizaacija - padod skanjas signaalu, kad nav iespeejams "nopingot" google.com, vai kaadu citu specifisku serveri
  4) kustiibas sensors - (darbojas caur COM portu - regjistree kustiibu notikumu zjurnaalaa, padod skanjas signaalu (MP3, vai caur piikstuli)
  5) sms senderis - programma, kas peec konsolee iedrukaatiem parametriem (numurs / teksts) aizsuuta sms caur vecu, caur usb piesleedzamu nokias mobilo. tehniski var izmantot arii kaa mazu sms "vaarteju", lai no maajas lapas aizsuutiitu sms, vai tml.
  6) zvanu fiksators - programma, kas gaida ienaakosjos zvanus no "gsm modeema" (tas patc nokias klucis :>) - katram zvanam, peec pirmaa piikskja (caller ID identificeesjanas) nomet klausuli (taadeejaadi paaradreseejot zvanu taalaak), un nosuuta _GET pieprasiijumu uz web, ar zvaniitaaja numuru. Ideaals risinaajums zvanu uzskaitei web statistikaa.

  Kodu pagaidaam negribu nekur sjaareet, jo neatbildu par taa pareizumu un kvalitaati (godiigi sakot, man kauns :>) - taisiits peec principa - lai tik straadaa un nelago, mhhhhh..

  P.s. vispaar jaa.. papildinot teemu mani vairaak intereseetu tiesji VB6 koda repozitorijs, ar dazjnedazjaadiem interesantiem risinaajumiem un piemeeriem. Taa platforma visaa pasaulee ir sevi pieraadijusi kaa "amatnieka aamuru", tiesji sjavas vienkaarsjiibas deelj - citiem vaardiem: lai uztaisiitu kreeslu, ko nolikt piemaajas daarzaa, nevajag nopirkt galdnieciibu ar visu personaalu, mmhhhh. :>


  _________________
  https://www.youtube.com/watch?v=ub1yePgOZ7Q

 17. untitled : 3 Jūlijs 2017 10:59:17 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Tās manuprāt ir pat ļoti noderīgas programmas, kas noteikti būtu publicēšanas vērtas. Es, protams, ar šo to esmu uztaisījis, bet nu ne tik interesantas lietas kā tu;) Un vēl gribēju piebilst , ka kaut arī tēmas nosaukums satur vārdu "datorprogrammas" tas vēl nenozīmē ka publicēt varētu tikai datoriem domātās programmas vai Windows platformas programmas.


  _________________
  Interesanti un izklaidējoši

 18. Mr.Death : 4 Jūlijs 2017 2:58:27 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Paldies par viedokli :> Interesantas taas man arii bija, pirms taas uztaisiiju. Veel interesantaak ir peec izstraades izpeetiit praktiskaas puses engineering flawus. Piemeeram, wifi signalizaacija - kad to uzstaisiiju, likaas baigaa manta. Tacju kad cjomi atkoda, ka man sjiim lietaam paredzeetais dators ljurkst ikreiz, kad izveido / paatrauc savienojumu ar WiFi, sjie nakts pusee visai regulaari piebrauca pie maajas un spaidiija "Connect / Disconnect" telefonaa, kameer pieceelos un piegaaju pie loga paraadiit kulaku, mhhhh. :> Veel, protams, arii pa dienu garaam braucosjaas masjiinas - ja kaadam no pazinjaam bija palikusi mana WiFi parole, tad ikreiz kad kaads no vinjiem brauca garaam ar iesleegtu WiFi, kompis noljurksteeja (telefons vnk auto connectojaas).

  Kustiibas sensoram, un durvju zvanam savukaart nozjiidojos uz kabeli - izmantoju neekraneeto cat5, domaajot, ka straadaas jau taapat - izraadaas elektromagneetiskaa interference no blakus esosjajiem straavas vadiem speej (un kaa veel) "nosimuleet" impulsu un izsaukt programmaa "kustiibu" vai "zvanu pie durviim". Ljoti nesjpetna kljuuda, ja jaaskraida veert durvis uz false-positive eventiem :>>> Tad veel arii security puse - lai nokurinaatu visu sjo umperaatu apkalpojosjo datoru, tehniski atliek pie aardurviim atjaukt zvana pogu, un ielaist vados 220v. Esmu par slinku, lai iemauktu starpaa optoizolatoru - ceru, ka neviens no mudakiem sjo neatkodiis :>

  Interneta / serveru monitoru, saakotneeji izveidoju, lai monitoreetu vienu serveri. Tur, tas beidzaas ljoti vienkaarsji - paarcentos ar paarbauzju intervaalu, un jams piiksteeja pat tad, ja savienojums pazuda uz 5 sekundeem. Rezultaataa servera supportam no manis bija karstaa liinija, ikreiz, kaa izdzirdeeju piikstienu. Beigaas sjie teica "Tu noregulee savu uptime monitoru uz kaadu lielaaku paarbaudes intervaalu, savaadaak mees te savaa galaa pat ikdieniskjo restartu nevaram uztaisiit, kad jau sanjemam no tevis zvanu".

  Veel protams arii zvanu regjistrs, kuram ir viens tehnisks ierobezjojums - ja naak ieksjaa 2 vai vairaak zvani vienlaiciigi - pieregjistrees tikai vienu (sjo var risinaat piesleedzot veelvienu trubu, tad var likt paaradresaatu uz to, ja aiznjemts pirmais tel., mhhhh, bet tas jau buutu paaraak radosji :>)

  Sjobriid naakosjais free-time projekts man ir paeksperimenteet ar laazeriem - saakot no vairaakstaru signalizaacijas, liidz pat datu paarraideem, laazer-mikrofoniem u.tml hernjaam. Iepirkts sjis tas ir, kaut kaads koncepts jau ir uzburts, bet taa arii nav sanaacis laiks to paturpinaat.

  Iedrosjinaaji... varbuut naakosjreiz kad kjersjos klaat tam visam, uzmekleesju sourci un kaut kur nopubliceesju :>


  _________________
  https://www.youtube.com/watch?v=ub1yePgOZ7Q

 19. macbeton : 5 Jūlijs 2017 10:55:55 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Neenu lameris tu esi, bet kabeļus pārvilkt atliec.
  Cik dzīslas tu izmanto tai zvana pogai? 3 vai 5?
  Tu jau vari to "zemi" palaist pa atlikušajām dzīslām. Nebūs tāds efekts kā aptītai follijai, bet iespējams ka strādās.
  Cik V teu i tai zvana pogai signāls un cik ir low? 3,3 un 0,8?
  Vel ir variants provēt kā paredzētu tīkla kabeli (3com tīklene uz 10Mbps kompja galā), ar Ubiquiti mFi, piemēram noārdītu durvju sensoru.
  Un tam WLAN connectam izmantot nevis GET, bet drīzāk "push", script no routera puses, nez, kautvai cronā ielikt. Uz taviem MAC nereaģē, bet kad slēdzas pie Guest_WLAN tad...

  P.S. https://laacz.lv/apostrofs

 20. Mr.Death : 5 Jūlijs 2017 22:56:03 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Pasjol nakuj notepadu ar sjito tagu filtreesjanas sisteemu - es pat tekstaa normaali knaabjiekavas nevaru iemest, ka jau noceerp puskomentaaru peec publiceesjanas :> Uzrakstiiju atbildi, otrreiz nerakstiisju!


  _________________
  https://www.youtube.com/watch?v=ub1yePgOZ7Q

 21. viesic : 3 Jūlijs 2017 9:24:23 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Kā pirmo noderīgo programmu šādā sarakstā vajadzētu likt emal.exe lai neaizmirstas vēstures mēslainē.

 22. MeistarsUnVergs : 3 Jūlijs 2017 15:34:28 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  emal.exe ir paredzēts visu pārējo sūdīgo programmu uzlabošanai.


  _________________
  Legālās programmatūras lietotāji ir vēl lielāki stulbeņi par legālo narkotiku lietotājiem

 23. untitled : 5 Jūlijs 2017 10:11:15 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Vakar izlaboju savas mazās programmiņas gļukus;) https://sourceforge.net/projects/shutdownerone/


  _________________
  Interesanti un izklaidējoši

 24. macbeton : 5 Jūlijs 2017 11:03:16 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  "Requires .NET Framework 4.5"
  You lame son of a...khm...

 25. MeistarsUnVergs : 5 Jūlijs 2017 23:12:23 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Pat C++ ja kompilēts ar VC sūdu tagad prasa M$ Visual C++ Redestroyable 2013 instalāciju. Tā ka slikti, bet ne tik ļoti..


  _________________
  Legālās programmatūras lietotāji ir vēl lielāki stulbeņi par legālo narkotiku lietotājiem

 26. Viesis : 6 Jūlijs 2017 11:45:47 Atbildēt

  Nu es jau tikai tāds diletants, tā kā nevajag manu sagatavotības līmeni pārvērtēt;). Bet nu vispār būtu interesanti paskatīties uz citu radītām lietām. P.S. Un kas te ar to ielogošanos, piecreiz jāielogojas lai kaut ko iepostotu.

 27. usins : 6 Jūlijs 2017 22:22:44 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Nē nu šim ar pāris rindām bat faila pietiktu, tik ai ai terminālī būtu jāraksta vajadzīgie skaitļi... omaigod

  P.S.- pats arī rakstu. Pārsvarā uz pusdzīvā php tā lai webiski griežas... ir noliktavas, ražotnes, atskaišu ģeneratori.
  Bet kā iepriekš minēts, viss rakstīt tā lai strādā un zinu ka nav labākie risinājumi. Var labāk un efektīvāk. Bet kamēr darbojas ir ok un netraucē.


  _________________
  Cietumā nesēž tik ilgi, cik jūs internetā!

 28. untitled : 13 Jūlijs 2017 10:09:42 AtbildētProfilsSūtīt vēstuli

  Nu tā, ja kādam ir vēlme, variet savas programmas iesūtīt šeit: https://latviansoftware.wordpress.com/iesutit-programmu/


  _________________
  Interesanti un izklaidējoši

Pievienot komentāruDigitālās foto kamerasDigitālās foto kameras